DOM KULTURY STARE BABICE ZAPRASZA

Już teraz możesz zapisać się na zajęcia wakacyjne odbywające się w Domu Kultury Stare Babice przez internet zapraszamy na stronę strefazajec.pl

Zapraszamy na zajęcia wakacyjne! 

 

 

Dom Kultury Stare Babice w okresie wakacji organizuje następujące zajęcia i wydarzenia:

 • sob
  20
  Lip
  2019
  Klaudyn

  Zapraszamy na kolejną Letnią Potańcówkę organizowaną w ramach „Kulturalnego Lata” - tym razem spotykamy się w Klaudynie przy ul. Krzyżanowskiego 64A.

  Już 20 lipca 2019 roku, punktualnie o godz. 19.00 rozpoczniemy szaloną zabawę przy największych tanecznych przebojach! O najlepszą oprawę muzyczną zadba niezastąpiony DJ Marek, a rozgrzewkę taneczną zapewni Happy Dance Studio!

  Przed nami noc pełna gorących rytmów! Będzie również okazja do skorzystania z oferty food tracków.

  Czekamy na Was!

  Organizatorzy
  Gmina Stare Babice
  Dom Kultury Stare Babice.

  Patronat medialny:
  Gazeta Babicka

 • nie
  21
  Lip
  2019
  Scena Plenerowa Gminy Stare Babice

  Jazzowe nuty na scenie plenerowej

  Serdecznie zapraszamy na nastrojowy koncert zespołu Leliva Jazz Band, który odbędzie się 21.07.2019 roku o godz. 17.00 na scenie plenerowej w parku w Starych Babicach przy Urzędzie Gminy, ul. Rynek 21.

  Leliva Jazz Band to uhonorowana kapela, która na początku swojej działalności skupiała się na popularyzacji ragtimu, a z czasem rozszerzyła repertuar o standardy jazzu lat 20. i 30. Aranżacje utworów nawiązują do klasyki gatunku i czerpią z tradycji najlepszego jazzu nowoorleańskiego.

  Niezapomniany, klimatyczny koncert już za kilka dni na babickiej scenie plenerowej!

  W przypadku złej pogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach-Parceli, ul. Południowa 2.

  Organizatorzy
  Gmina Stare Babice
  Dom kultury Stare Babice

  Patronat medialny
  Gazeta Babicka

  Wstęp wolny!

 • nie
  21
  Lip
  2019
  Polana Dwóch Stawów w Zielonkach-Parceli

  Zapraszamy na Polanę Dwóch Stawów w Zielonkach - Parceli przy ul. Południowej na projekcję filmu „Marzyciel” w reżyserii Marca Forstera.

  Startujemy o godz. 21:00

  Nie zapomnijcie zabrać ze sobą kocyków i chusteczek!

  Przygody latającego urwisa doczekały się wielu adaptacji filmowych i teatralnych, a najpopularniejsza animowana interpretacja z 1953 roku wypuściła w świat rudą, rozśpiewaną ikonę popkultury. Film „Marzyciel” odsłania kulisy powstania kultowej historii o chłopcu, który nie chciał dorosnąć.

  Wielu badaczy literatury sugeruje, że inspiracją do powstania postaci niesfornego Piotrusia był stworzony na potrzeby opowiadań dla zaprzyjaźnionej rodziny autora dzieła, sir Jamesa Matthew Barriego, chłopiec. Z samej powieści „Piotruś Pan” (a właściwie powieściowej adaptacji dramatu) niewiele możemy dowiedzieć się o tytułowym bohaterze. Przekazywane fakty z jego przeszłości są twardo selekcjonowane, motywacje stojące za jego działaniami – ujawniane oszczędnie, a motorem napędowym wszelkich poczynań jest rachitycznie umotywowana nienawiść wobec dorosłych. Łobuziakowi z zawadiackim uśmiechem od ucha do ucha wiele uchodzi na sucho, m.in. psotne dokazywanie wróżkom, uśmiercanie piratów, łamanie syrenich serc. „Piotruś Pan” to symbol dziecięcego pragnienia wolności i poszukiwania tej wolności przy zachowaniu poczucia bezpieczeństwa, że mamy gdzie wrócić i ma nas kto utulić do snu.(więcej…)

 • pon
  22
  Lip
  2019
  pt
  26
  Lip
  2019
  Dom Kultury Stare Babice

  Wakacje z POLOTEM w Domu Kultury Stare Babice!

  Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat na 5-dniowe artystyczne warsztaty organizowane w czasie wakacji przez Teatr Muzyczny Polot i Dom Kultury Stare Babice.

  Codziennie śpiew, taniec, aktorstwo, plastyka. Oprócz zajęć warsztatowych po godz. 14:00 zaplanowane są gry i zabawy na powietrzu.

  Dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe przez 5 dni będą rozwijać swoje umiejętności artystyczne pod okiem 4 wykwalifikowanych instruktorów. Cały tydzień warsztatów zakończy otwarty dla publiczności występ, podczas którego każda z grup zaprezentuje tańce, piosenki, scenki teatralne oraz własnoręcznie przygotowane elementy scenografii i rekwizyty.

  W programie oprócz wielu godzin warsztatów w ostatni dzień tj. 26 lipca 2019r. odbędzie się występ na scenie w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice.

  Planujemy utworzenie dwóch grup wiekowych, maksymalnie po 20 osób każda.

  Miejsce: pracownie DK Stare Babice, Sala Widowiskowa DK Stare Babice oraz teren w pobliżu DK Stare Babice
  Termin: 22-26 lipca 2019 (5 dni) godz. 9:00-16:00
  Koszt: 300 zł/1 dziecko (20% zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w UG Stare Babice). Płatności należy dokonać najpożniej do dnia 17.07.2019 za pomocą przelewów PayU przez www.strefazajec.pl lub kartą płatniczą w sekretariacie/recepcji DK Stare Babice (czynne pon-pt w godz. 8:00-16:00).

  Zapisy online przez portal www.strafazajec.pl. Płatność jest gwarancją miejsca. Deklarację uczestnictwa w formie papierowej wraz z podpisanym regulaminem akcji "Wakacje w Domu Kultury Stare Babice" należy złożyć najpóżniej do dnia 19.07.2019 na Wakacje z POLOTEM I.

  Dokumenty do pobrania:
  Regulamin akcji "Wakacje w Domu Kultury Stare Babice".
  Deklaracja uczestnictwa.
  W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Domem Kultury Stare Babice tel. 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.

  ZAPRASZAMY!

 • pon
  22
  Lip
  2019
  śr
  24
  Lip
  2019
  Dom Kultury Stare Babice

  Jumping teen girl hip-hop dancer over white background

  Zapraszamy na bezpłatne warsztaty tańca nowoczesnego dla dzieci w wieku 7-10 lat!

  W ramach KULTURALNEGO LATA 2019 odbędą się trzydniowe warsztaty taneczne w dniach 22-24 lipca 2019r.

  W programie różne style taneczne: taniec nowoczesny, video-clip dance, street Dance: hip-hop, dancehall, house.

  Na zajęciach będziemy uczyć się kroków i układów tanecznych do najnowszej muzyki. Będzie rozgrzewka i rozciąganie jak na każdym prawdziwym treningu tanecznym. Stawiamy także na kreatywność uczestników-wspólnie wymyślamy figury i solówki oraz duety, które po akceptacji choreografa wstawiamy do układów.

  Prowadzący: instruktorzy Happy Dance Studio

  Zapisy online przez www.strefazajec.pl

  Ilość miejsc ograniczona!

  ZAPRASZAMY!

 • nie
  28
  Lip
  2019
  Polana Dwóch Stawów

  Serdecznie zapraszamy w niedzielę 28 lipca br. na Piknik Rockowy, który odbędzie się na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach-Parceli (ul. Południowa). Jest kolejna z imprez muzycznych organizowanych w ramach „Kulturalnego Lata”.
  Jest to wydarzenie, podczas którego prezentowana będzie twórczość zespołów rockowych. Celem Pikniku Rockowego jest przybliżenie dorobku występujących zespołów szerszej grupie odbiorców oraz promocja muzyki rockowej wraz z jej odmianami.

  Rozkład jazdy:
  godz. 18.00
  Zespół On Stuff - to różne muzyczne osobowości, które razem tworzą spójne rockowe brzmienie. Ich muzyka porusza tematy uniwersalne ludzkich wad, słabości, zakłamania czy nieustannej pogoń za czymś lepszym. Dotyka otaczającej nas rzeczywistości, komentując muzycznie to, co nas porusza, cieszy, wkurza, irytuje, daje do myślenia. On Stuff zabierze Was w niezapomnianą, rockową podróż!

  Wojtek Grzybek - Wokal
  Krzysztof "Krizz" Werpachowski – Gitara
  Mariusz Kowalkowski - Gitara Bassowa
  Sebastian Sereda – Gitara
  Łukasz Kutyński - Perkusja

  Godz. 19.00
  Zespół Orange Zebra- to wysokoenergetyczny i bezkompromisowy mix bujających, funkowych rytmów z rockowym brzmieniem rodem z lat `90. Żeby nie było za wesoło, czasem trafi się i nutka bluesa, i hardrockowy riff z wykopem.
  Szymon Łabądź – Wokal
  Bartłomiej Łubieński – Gitara
  Radosław Dubisz – Bas
  Michał Bolczyński - Perkusja

  Gwiazda wieczoru:

  godz. 20.30
  Zespół 4 Szmery - to najlepszy polski cover band wykonujący utwory australijskiej legendy rocka - AC/DC. Zaczęli grać dla przyjemności, ponieważ połączyła ich wspólna fascynacja jednym z największych bandów tego świata – AC/DC.
  AC/DC to klasyka taka sama w sobie, tak jak Bach, Mozart czy Chopin, a oni po prostu grają klasykę. „I jeżeli na ich koncerty przychodzą ludzie, to chyba warto grać, żeby zobaczyć autentyczne łzy wzruszenia, jakie czasem udaje nam się wywołać…”. Wokół zespołu 4 Szmery dzieją się różne dziwne historie, a oni grają coraz więcej koncertów dla naprawdę fantastycznych ludzi. „Dopóki trwa ta reakcja, będziemy to robić. Bo chyba o to w rock ‘n’ rollu chodzi…. Bo ludzie lubią słuchać piosenek, które dobrze znają , bo jesteśmy prawdziwi w tym, co robimy”.

  Robert „Sierściu” Mastalerz - Wokal
  Jacek Szwed - Gitara
  Arek Kluczewski - Gitara
  Grzegorz „Gabi” Gruca - Bas
  Andrzej Tabor -Perkusja

  Dodatkowe atrakcje:
  17.00 -20.00 - Starcie Tytanów - gigantyczny tor przeszkód
  22.00 – pokaz laserowy

  Organizator
  Gmina Stare Babice
  Dom Kultury Stare Babice

  Patronat medialny
  Gazeta Babicka

  Wstęp wolny!

 • pon
  29
  Lip
  2019
  pt
  02
  Sie
  2019
  Dom Kultury Stare Babice

  Wakacje w Domu Kultury Stare Babice to propozycja dla dzieci w wieku 7-12 lat w godz. 9:00-16:00 w wybranych tygodniach wakacji.

  W pierwszym tygodniu wakacji tj. w dniach 24-28 czerwca 2019 zapraszamy na wakacje RoboArchi I, czyli robotyczno- architektoniczną przygodę urozmaiconą grami i zabawami na powietrzu.

  Warsztaty z robotyki: świat robotów
  Czym jest robot, kto go wymyślił i do czego przydaje się ludziom? Czy roboty mają wady i co łączy je z domowymi sprzętami?
  Dowiemy się jakie są wady i zalety automatyzacji. Poszukamy różnic między pierwszymi i najnowszymi robotami oraz poznamy różne sposoby sterowania robotem.

  Warsztaty z architektury: architektura krajobrazu
  Czym zajmuje się architekt krajobrazu? Dlaczego zieleń w mieście ma znaczenie? Po co w nam skwery i fontanny?
  Porozmawiamy o idei zieleni w mieście, dowiemy się jak projektuje się parki i stworzymy makiety pełne zieleni. Zastanowimy się, czy miasto ogród jest idealnym miejscem do życia.

  Oprócz zajęć warsztatowych po godz. 14:00 zaplanowane są zabawy i gry na powietrzu.

  Planujemy utworzenie dwóch grup wiekowych, maksymalnie po 12 osób każda.

  Miejsce: pracownie DK Stare Babice oraz teren w pobliżu DK Stare Babice
  Termin: 24-28 czerwca 2019 (5 dni) godz. 9:00-16:00
  Koszt: 300 zł/1 dziecko (20% zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w UG Stare Babice). Płatności należy dokonać do dnia 19.06.2019 za pomocą przelewów PayU przez www.strefazajec.pl lub kartą płatniczą w sekretariacie/recepcji DK Stare Babice (czynne pon-pt w godz. 8:00-16:00).

  Zapisy online przez portal www.strafazajec.pl. Płatność jest gwarancją miejsca. Deklarację uczestnictwa w formie papierowej wraz z podpisanym regulaminem akcji "Wakacje w Domu Kultury Stare Babice" należy złożyć najpóżniej do dnia 21.06.2019 na Wakacje RoboArchi I.

  Dokumenty do pobrania:
  Regulamin akcji "Wakacje w Domu Kultury Stare Babice".
  Deklaracja uczestnictwa.


  W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Domem Kultury Stare Babice tel. 22 487 18 70.

  ZAPRASZAMY!

 • pon
  29
  Lip
  2019
  śr
  31
  Lip
  2019
  Dom Kultury Stare Babice

  Dom Kultury Stare Babice serdecznie zaprasza dorosłe Panie i dziewczyny 15 lat+ na bezpłatne warsztaty tańca tribal fusion w ramach KULTURALNEGO LATA 2019!

  Warsztaty odbędą się w dniach 29-31 lipca 2019r w godz. 18:00-19:30

  Tribal Fusion to współczesna odmiana popularnego tańca brzucha, bazuje przede wszystkim na perfekcyjnie opanowanych izolacjach. Łączy w sobie wiele technik tanecznych min. flamenco, tańce indyjskie, balet, jazz, ale również nowoczesne formy takie jak hip hop czy popping. W przeciwieństwie do klasycznego tańca orientalnego brak mu ścisłych ram i definicji. Niezależnie od osobowości, charakteru czy upodobań muzycznych, każda kursantka odnajdzie w nim siebie i swoją stylistykę.

  Na warsztatach uczestniczki poznają podstawy techniki izolacji, pracy bioder, kroki i figury charakterystyczne dla tego stylu, by następnie poprzez naukę choreografii do różnych utworów muzycznych (dupstepu, muzyki bałkańskiej, popu, muzyki etnicznej z różnych stron świata) odkryć nieograniczone możliwości, jakie kryją się w mało popularnym w naszym kraju stylu Tribal Fusion Belly Dance.

  Katarzyna Menada jest warszawską tancerką i instruktorką Tribal Fusion.Naukę klasycznego tańca brzucha rozpoczęła w 2007 roku u Dominiki Sucheckiej. Współtworzyła pierwszy w Warszawie zespół tańczący American Tribal Style® (ATS) w formacie Fat Chance Belly Dance. W 2011 roku założyła kolektyw taneczny – Menada Dance Collective.Brała udział w licznych warsztatach tribal fusion w kraju i zagranicą. Występowała na licznych festiwalach promujących tę technikę tańca w Polsce, Czechach, Niemczech, Estonii, Finlandii, Włoszech, Słowenii na Węgrzech.Współpracowała z muzykami i dj’ami z kraju i zagranicy tworząc oprawę taneczną do koncertów i imprez tematycznych min: Warsaw Balkan Madness, DJ Disco Partizanti, Masala Sound System, DJ Mackie Messner, Czess Band, Nag Champa.

  Warsztaty będą się odbywały w sali fitness na I piętrze hali sportowej GOSIR przy ul. Południowej 2b w Zielonkach-Parceli.

  ZAPRASZAMY!

 • śr
  31
  Lip
  2019
  Plac zabaw przy ul. Północnej

  Serdecznie zapraszamy w środę 31 lipca na kolejne animacje dla dzieci! Wesołe animatorki przygotują rywalizacje sportowe, zmagania kooperacyjne, Arenę Gier, gry planszowe, zajęcia ruchowe, bańki mydlane, klockosferę, a jeżeli temperatura powietrza przekroczy 25°C – również zabawy wodne.

  Przed nami jeszcze kilka spotkań sąsiedzkich o charakterze integracyjnym:

  7 sierpnia – Plac Chopina (obok placu zabaw) w Borzęcinie Dużym przy ul. Spacerowej,
  14 sierpnia – plac zabaw w Lipkowie,
  21 sierpnia – plac zabaw w Wojcieszynie przy ul. Sielskiej,
  28 sierpnia – plac zabaw w Mariewie.
  Organizatorem Atrakcji dla Dzieci jest Gmina Stare Babice oraz Dom Kultury Stare Babice w ramach projektu „Kulturalne Lato”.

  ZAPRASZAMY!

 • nie
  04
  Sie
  2019
  Scena Plenerowa Gminy Stare Babice

  4 sierpnia 2019 roku w godzinach 17:00 - 18:30 na scenie plenerowej w parku przy Urzędzie Gminy Stare Babice ul. Rynek 21 Henryk Rajfer wraz z aktorami Teatru Żydowskiego w Warszawie wystawią spektakl kabaretowy pt. „Moniek Przepiórko”.

  Pełne żydowskiego humoru monologi, wyśmienite skecze i dziarskie piosenki, a to wszystko połączone wspólnym mianownikiem – fajtłapowatego Mońka. Bohater licznych dowcipów stanowi uosobienie pechowca i nieudacznika, a jego perypetie rozczulają i bawią do łez.

  Organizatorami wydarzenia jest Dom Kultury Stare Babice oraz Gmina Stare Babice w ramach projektu „Kulturalne Lato”

  Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Babicka.

  Wstęp wolny

  W przypadku złej pogody kabaret zostanie przeniesiony do Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach – Parceli, ul. Południowa 2. Komunikat pojawi się o godzinie 12.00 na fanpage`u Domu Kultury https://www.facebook.com/dkstarebabice/ oraz na tablicy informacyjnej na scenie plenerowej.