Jare Gody

Sobotnie Jare Gody – powitanie wiosny w fotograficznym skrócie.

Tak działa wspaniała młodzież z projektu „Zawodowy Zawrót Głowy” realizowanego przy wsparciu Domu Kultury Stare Babice w ramach Programu Program Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

To ich pierwsze wydarzenie otwarte na dużą publiczność. Gratulacje! Było wspaniale, choć pogoda straszyła burzą, wszystko odbyło się zgodnie z planem.

Od rana wałkowanie podpłomyków, poszukiwanie czarnuszki, smażenie wiosennych placków i zlepianie ryżowych słodkości. Poczęstunek zniknął w mgnieniu oka, a więc nie ma żadnych wątpliwości, że wszystko wyszło im pyszne. Potem kolejne wyzwanie: warsztaty robienia Marzanny w wersji mini, granie w młynek i plecenie bransoletek dla kilkuset osób, aż do utraty głosu i wypieków na twarzach. Następnie czas na chwilę spokojniejszą. Nastrojowy koncert w wykonaniu Roberto Delira. rekonstrukcja / destrukcja urozmaicony opowieściami o słowiańskich korzeniach marzannowej tradycji. A na zakończenie wspólne palenie siankowych kukiełek, symbolizujących boginie zimy w najprawdziwszym ognisku przy domu kultury doglądanym przez ekipę OSP Stare Babice.

Ogromna satysfakcja i dużo energii na kolejne działania. Projektowa młodzież poszukuje swoich mocnych stron, testuje swoje możliwości i umiejętności, a także doświadcza i docenia pracę zespołową, bez której wydarzenia kulturalnego zorganizować się nie da.

Obserwujcie ekipę ZZG i kibicujcie młodym, bo w ramach projektu jeszcze zaplanowali sporo wyzwań 🙂