Koncert z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia | 16:00 - 17:00

Sławomir Sumka – Wójt Gminy Stare Babice oraz  Janusz Czaja – Dyrektor Domu Kultury Stare Babice zapraszają  na uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

niedziela, 28 kwietnia 2024 r., godz. 16:00, Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach – Parceli, ul. Południowa 2

Wystąpią:

• Babicka Orkiestra Dętej im. K. Pendereckiego pod dyrekcją Zbigniewa Załęskiego
  • Chór Babiczanie
  • Soliści:
  • Piotr Starzyński
  • Andrzej Mazur
  • Maciej Kacperski

Prowadzenie koncertu: Zbigniew Załęski

Koncert został dofinansowany przez firmę Mal-Bud-1 Sp. z o.o. sp.k. reprezentowaną przez Piotra Skwarę – Prezesa Zarządu oraz przez firmę Multibud reprezentowaną przez Pana Wojciecha Ciurzyńskiego.

Czas trwania koncertu: 60 min.

Cena biletu: 10 zł

Bilety na koncert dostępne są online na https://iframe124.biletyna.pl/  lub w kasie Domu Kultury Stare Babice.

• Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) udzielamy zniżki 20 % tj. 8,00 zł.
  • Dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice udzielamy zniżki 20 % tj. 8,00 zł.
  • Dla posiadaczy Babickiej Karty Mieszkańca wydanej w Gminie Stare Babice udzielamy zniżki 10 % tj. 9,00 zł.

Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli. Kasa czynna pn.-śr. godz. 8:00-20:00, czw. godz. 14.00 – 20.00, pt. godz. 12.00 – 20.00

Stanisław Aleksandrzak

„Rocznica”

Trzeci Maja radością wiosenną
wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,
Sztandarami biało-czerwonymi
umaiła się Rzeczpospolita.

Umaiły się też pierwszym kwieciem
łąki, pola i w ogrodach drzewa,
Maj się pieśnią zwycięskiej wiosny
zgodnym chórem z ludzi rozśpiewał.

Rozpłynęła się już pieśń radosna
głośnym echem po ojczystym kraju
– Witaj, witaj, Majowa Rocznico,
pamiętny Trzeci Maju.

Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku dała nam prawo do równości i suwerenności. Spowodowała wzmocnienie państwa i swoiste wyczucie na wartości, które miały dla Polaków ogromne znaczenie zarówno dawniej, jak i dziś.

Obecnie żyjemy w czasach, kiedy szczególnie należy o tym pamiętać. Historia lubi się powtarzać, a świat nieodwracalnie zmienia się na naszych oczach. Stajemy się naocznymi świadkami oraz uczestnikami wydarzeń, które niedługo trafią do podręczników.

Kup bilet/Zapisz się: