Uszyj swoją pierwszą laleczkę – rodzinne warsztaty rękodzieła

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunem  na pierwsze rodzinne warsztaty szycia laleczek.

Na warsztatach dziecko pod okiem prowadzącego i z pomocą rodzica /opiekuna uszyje ręcznie materiałową laleczkę.

Każda para otrzyma przygotowane- zszyte wcześniej części ciała z filcu (rączki, nogi, brzuszek i głowę) i połączy je w jedną całość, tym sposobem powstanie laleczka 😉

Potem wspólną pracą duety wykreują fryzurę, wykonają makijaż i uszyją laleczce ubranko (to za pomocą przygotowanych wykrojów) stylizując ją i tym samym nadając jej charakter.

Każda laleczka będzie niepowtarzalna i każda wyjątkowa To twórcy w porozumieniu ze sobą zadecydują z których dostępnych podczas warsztatów materiałów będą korzystać i co dokładnie z nich zrobią.

Stworzone laleczki na gotowo będą miały wysokość ok. 27 cm.

Podczas warsztatów, które potrwają ok. 3 h będzie można poczuć się twórcą i projektantem.

Każda para etapowo stworzy postać laleczki, jej twarz, fryzurę i stylizację.

Nad wszystkim będzie czuwała i koordynowała prowadząca Ilona Łowińska, która zadba też o artystyczny nastrój i ciepłą twórczą atmosferę.

Pani Ilona jest miłośniczką lalkarstwa od 2 lat (czyli od momentu kiedy dowiedziała się, że zostanie mamą małej dziewczynki). Pochodzi z rękodzielniczej rodziny, której każdy członek posiadał zdolności i umiejętności manualne, takie jak: krawiectwo, szydełkowanie, dzierganie itd. Jej zdaniem projektowanie i szycie laleczek to idealne połączenie wszystkich umiejętności manualnych, które wyniosła z domu rodzinnego.

1. Data warsztatów: sobota, 13 kwietnia 2024 r., godz. 10.00
  2. Czas trwania: ok. 3 h
  3. Koszt zajęć: 90 zł/osobę (zapisujemy tylko dziecko, które na warsztaty przychodzi z opiekunem, np. mamą, dziadkiem, ciocią- warunek konieczny, ponieważ są to warsztaty rodzinne)
  4. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.

Zapisy pod linkiem: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/56961

Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminę Stare Babice udzielamy 20% zniżki (koszt 72 zł).

Opłata ze zniżką możliwa tylko po okazaniu KDR w kasie Domu Kultury.

Dla posiadaczy Babickiej Karty Mieszkańca wydanej w Gminę Stare Babice udzielamy 10% zniżki (koszt 81 zł).

Płatność przelewem za pomocą PAYu przez www.strefazajec.pl lub kartą w kasie Domu Kultury Stare Babice.

Warsztaty odbędą się gdy zgłosi się 10 uczestników.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.

Zapraszamy!