Koncert Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis

23 czerwca | 20:00 - 22:30

Koncert Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis  oraz uroczyste wręczenie nagrody BABINICZ

Sławomir Sumka Wójt Gminy Stare Babice oraz Janusz Czaja – Dyrektor Domu Kultury Stare Babice serdecznie zapraszają w dniu 23 czerwca br. na koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod batutą Bernarda Chmielarza oraz uroczyste wręczenie nagrody „Babinicz”.

Koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod dyrekcją Bernarda Chmielarza rozpocznie sezon letni w Starych Babicach pn. „Kulturalne lato” oraz uświetni wręczenie prestiżowej nagrody „Babinicz” osobie zasłużonej w gminie i działającej na rzecz społeczności lokalnej.

Koncert z pewnością spodoba się szerokiej publiczności, a w szczególności melomanom, którzy cenią sobie lekki gatunek muzyki jakim jest operetka i musical. Z estrady popłyną najpopularniejsze hity operetkowe i musicalowe wszech czasów. To muzyczna podróż do krainy pełnej dowcipu, intryg, miłości, czarujących kobiet i przystojnych gentelmanów. Koncert zostanie przygotowany i zrealizowany na najwyższym poziomie, o który Filharmonia Pomorska dba nade wszystko.

W gronie solistów wystąpią:

• Dorota Nowak – sopran liryczny
  • Roksana Korban – sopran
  • Nazarii Kachala – tenor
  • Łukasz Lenart – baryton

Koncert zostanie okraszony komentarzem konferansjerów, w których role wcielą się – Beata Bobińska i Ernest Żórawski. Całość połączona z umiejętnościami wokalnymi, talentem aktorskim solistów, gra świateł, rozmaitością strojów stworzy barwne i niezapomniane widowisko. Z estrady popłyną chwytające za serce melodie z operetek takich jak Kraina Uśmiechu, Księżniczka Czardasza, z musicali Upiór w Operze, Evita, nie zabraknie przebojów z filmów oraz polskich piosenek wykonywanych przez Seweryna Krajewskiego, czy Zbigniewa Wodeckiego.

Koncert odbędzie się w plenerze i jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców gminy Stare Babice.

Organizatorzy:

• Gmina Stare Babice
  • Dom Kultury Stare Babice

Patronat medialny:

• Gazeta Babicka

KONCERT DOFINANSOWANY ZE SRODKÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

UWAGA!!!

W przypadku złych warunków atmosferycznych uroczystość zostanie przeniesiona do hali sportowej GOSiR w Zielonkach – Parceli przy ul. Południowej 2B.

Urząd Gminy Stare Babice
ul. Rynek 21