Warsztaty pokazowe: Nie wyrzucaj zmień w rękodzieło (14 lat+)

17 września | 18:00 - 19:00
Zapraszamy na bezpłatne pokazowe zajęcia upcycling, czyli sztuka tworzona z rzeczy już niepotrzebnych.
Zapraszamy już w najbliższy wtorek tj. 17 września na godz. 18.00. Spotkanie potrwa 60 min.
Weźmiemy drewniane korale, patyki, guziki, druciki, piórka, sznurki, koronki a nawet stare firanki i zmienimy je w jesienne ozdoby w stylu BOHO.
Jesień, podobnie jak styl boho kojarzy się z naturalnymi kolorami, delikatnością i zwiewnością. Stwórzmy więc wspólnie unikatowe łapacze snów, podłaźniczki lub dekoracje okien. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności, wystarczy niewielka doza wyobraźni i chęć włączenia się do kreatywnej zabawy. Nauczę Cię jak zrobić listki ze sznurka i kwiaty z jesiennych liści. Zapewniam wszystkie niezbędne materiały i narzędzia, ale jeśli chcesz wpleść w ozdobę swoje ulubione kamyki, muszelki, kawałki starych ubrań czy inne drobiazgi – przynieś je ze sobą.
Jeśli nie wiesz co znaczy słowo boho, spieszę z wyjaśnieniem: to styl który łączy w sobie elementy zaczerpnięte z mody hippisowskiej i swobodę artystycznej bohemy. Mieszają się w nim wzory, tekstury i kolory dając wrażenie luzu i przytulności.
Upcycling to nie tylko doskonała, twórcza zabawa, ale też sposób na ekologiczne wykorzystanie już istniejących przedmiotów, nadanie im nowej formy i funkcji. Podczas warsztatów stworzymy artystyczne kolaże z różnych domowych „szpargałów”, zamienimy kolorowe sznurki w string-artowe dekoracje z wstążek, tasiemek, guzików i metalowych wieszaków wyczarujemy łapacze snów, a z korali i skrawków starych ubrań powstanie unikatowa biżuteria. Poznacie sprytne sposoby na upcycling starych doniczek i desek kuchennych.
Link do zapisu na warsztaty pokazowe: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/66094
Link do zapisu na warsztaty w sezonie 2024/2025: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/64833
ZAJĘCIA POKAZOWE SĄ BEZPŁATNE!
Wiek:14+
Czas trwania zajęć: 60 min
Godzina 18:00-19:00
Prowadzący: Agnieszka Kaczurba
Pierwsze zajęcia w tym sezonie odbędą się 1 października 2024 r. jeśli tylko zbierze się minimalna ilość uczestników tj. 6 osób.
Zapisy odbywają się wyłącznie online – strefa zajęć.
Płatności należy dokonywać do ostatniego dnia każdego miesiąca z góry.
Zalecamy płatności przez system PayU poprzez portal www.strefazajec.pl lub kartą płatniczą w kasie Domu Kultury Stare Babice.
**Kasa czynna pn-pt. w godz. 8:00-20:00**
**Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice** (KDR zaczynająca się od numeru 1432072) i po okazaniu jej w kasie Domu Kultury Stare Babice udzielamy zniżki 20%.
**Dla posiadaczy babickiej Karty Mieszkańca** i po okazaniu jej w kasie Domu Kultury Stare Babice udzielamy zniżki 10%.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.
Zapraszamy!