DANE PODSTAWOWE

OPŁATY

Opłata za zajęcia: 60 zł
Opłata ze zniżką KDR*: 48 zł

*KDR – Karta Dużej Rodziny wydana w Gminie Stare Babice, Uzyskanie zniżki wymaga okazania karty w sekretariacie/recepcji Domu Kultury Stare Babice

REJESTRACJA

Zapisy - strefazajec.pl

OPIS ZAJĘĆ

Zapraszamy na zajęcia z szachów dla dzieci w wieku przedszkolnym 4-6 lat (grupa I) organizowane przez Dom Kultury Stare Babice. Zajęcia będą się odbywać 1 raz w tygodniu w środę w godz. 17:00-17:30.

Szachy to gra niezwykle specyficzna, stanowiąca rodzaj intelektualnej aktywności co wpływa pozytywnie na rozwój osobowościowy oraz umysłowy dziecka. Dzieci uczące się grać w szachy dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się drewnianym królestwem, uczą się i doskonalą swoje umysły. Grając w szachy, trzeba przestrzegać pewnych określonych zasad i reguł. Każdy szachista musi więc wykazać się zdyscyplinowaniem ale i wyobraźnią. Biorąc pod uwagę powyższe, można określić, w jakich płaszczyznach szachy wpływają na rozwój psychiczny i intelektualny dziecka. Rozpoczęcie nauki gry w szachy już w przedszkolu wpływa wszechstronnie na rozwój dzieci:

• ucząc logicznego i przestrzennego myślenia,
  • trenując pamięć, wyobraźnię, podzielność uwagi,
  • wyrabiając u dziecka pozytywne cechy takie jak cierpliwość, systematyczność, odpowiedzialność podejmowanych decyzji, pracowitość, samodyscyplinę, spostrzegawczość,
  • kształtując zmysł kombinacyjny oraz wytrwałość w działaniu,
  • czyniąc dzieci bardziej bystrymi, przez co dziecko nabiera pewności siebie,
  • ucząc przełamywać pierwsze niepowodzenia co jest nieuchronnie związane z każdą grą,
  • rozwijając umiejętności matematyczne,
  • ucząc szacunku do przeciwnika, stosowania w życiu zasady „fair play”,
  • poprawiając wyniki w nauce,
  • stanowiąc świetną zabawą i rozrywką dla dziecka.

Szachy to nie tylko wyrafinowana gra, lecz ogromna inwestycja w umysły naszych dzieci!

Prowadzący: instruktor Chess for Kids

Czas trwania 1 zajęć: 30 min
Koszt zajęć: 60 zł/miesiąc. Płatności należy dokonywać z góry za dany miesiąc przed pierwszymi zajęciami, maksymalnie do 5tego dnia miesiąca. Zalecamy płatności przez system PayU poprzez portal www.strefazajec.pl lub kartą płatniczą w kasie Domu Kultury Stare Babice. Kasa czynna pn-pt. w godz. 8:00-16:00.

Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (KDR zaczynająca się od numeru 1432072) i po okazaniu jej w kasie Domu Kultury Stare Babice udzielamy zniżki 20%. tj. koszt zajęć 48 zł/miesiąc.

Zapisy odbywają się wyłącznie online przez www.strefazajec.pl

Zajęcia zaczynają się od października br.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.

Zapraszamy!