Żółta Ciżemka Teatr Blaszany Bębenek

Jest to spektakl Teatru Blaszany Bębenek, którego akcja rozgrywa się w XV wieku, w czasach panowania króla Kazimierza Jagiellończyka. Główny bohater Wawrzuś jest dzieckiem ze wsi Poręba. Posiada uzdolnienie rzeźbiarskie, jednak nie zyskuje uznania w kręgu rodzinnym. Pewnego dnia nie przypilnował krów i bojąc się konsekwencji nie wraca do domu, a wyrusza w świat. Tam przeżywa wesołe i ciekawe przygody. Jest świadkiem kradzieży oraz wstępuje do cyrku, w którym poznaje sztukę kuglarstwa. Z powodu złego traktowania ucieka i trafia do Krakowa. Tam poznaje kronikarza Jana Długosza, który odkrywa rzeźbiarski talent Wawrzusia.
W przedstawieniu zastosowano zmieniającą się scenografię i autorskie utwory zaśpiewane przez bohaterów. Dzieci biorą czynny udział w przedstawieniu. Pomagają złapać złodzieja, a wraz z głównym bohaterem Wawrzusiem uczą się cyrkowych sztuczek.
Postaci: Wawrzuś Skowronek, ojciec Wawrzusia, Czarny Rafał, cyrkowiec Wiła i Jan Długosz.

Czas trwania: ok. 40 minut.

„Żółta ciżemka” zachęca do tego, żeby rozwijać talent, nie poddawać się, dążyć do spełnienia marzeń.

Bilety w cenie 5 zł można kupić pod linkiem: https://iframe124.biletyna.pl/ oraz w kasie Domu Kultury Stare Babice. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice -zniżka 20 %. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora. Kasa czynna pn.- pt. godz. 8:00-16:00.