Z architekturą dookoła świata – warsztaty architektoniczne (7-12 lat)

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty Z architekturą dookoła świata.

Termin: sobota, 28 maja 2022 r. godz. 9:30-11:00

Jakie są najbardziej sławne i znane budowle na świecie? Co Koloseum ma wspólnego z Wielkim Murem Chińskim, i które europejskie budowle zachwycają turystów z całego świata?
Na zajęciach wybierzemy się w pasjonującą podróż dookoła globu. Porozmawiamy o najsłynniejszych zabytkach i wyjątkowych dziełach architektów na całym świecie. Każdy uczestnik skonstruuje słynny budynek z wcześniej przygotowanych materiałów.

Zajęcia mają na celu rozwijać świadomość przestrzenną oraz (za pomocą praktycznych zadań) zapoznawać z podstawami wiedzy nt. architektury, urbanistyki, głównymi zasadami działania miasta.
Chcemy wzbudzać w uczestnikach zainteresowanie przestrzenią, w której się poruszają i którą zamieszkują, kształtować zrozumienie procesu projektowania i realizacji budowli. Pomagać poznawać tradycje architektoniczne oraz rozwijać świadomość społeczną.
Zajęcia odbywają się w formie warsztatów.

Podczas zajęć dzieci wykonują modele mostów, makiety domów i miast, akwedukty, wieże ciśnień, różne rodzaje dachów itp. Pracujemy przy pomocy specjalnych klocków konstrukcyjnych, materiałów modelarskich, artykułów papierniczych, w budowie wieży ciśnień pomogą nam akcesoria akwarystyczne – dbamy o różnorodność, chcemy by uczestnicy poznali różne techniki i pomysły.
Cześć stworzonych prac dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu.
W trakcie zadań na bieżąco omawiamy nasze konstrukcje, testujemy ich wytrzymałość, funkcjonalność, sposób działania. Na końcu podsumowujemy warsztaty. Rozmawiamy o tym, co udało nam się zrobić (i dlaczego?), które rozwiązanie się nie sprawdziło, (co zawiniło?) i wyciągamy wnioski, z których korzystamy podczas kolejnych zajęć.

Zapraszamy również na kolejne warsztaty 4 czerwca 2022 r. pt. Latarnia morska.

Koszt: 40 zł/ 1 osoba. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminę Stare Babice udzielamy 20% zniżki (koszt 32 zł).Opłata ze zniżką możliwa tylko po okazaniu KDR w kasie Domu Kultury. Kasa czynny pn-pt. w godz. 8:00-16:00, śr. 10:00-18:00. Płatność przelewem za pomocą PAYu pod linkiem: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/34933 lub kartą w kasie Domu Kultury Stare Babice do soboty 21.05.2022.

Zajęcia odbędą się dla grupy minimum 5 osobowej.

Zajęcia realizowane będą zgodnie z Regulaminem organizacji zajęć/warsztatów w Domu Kultury Stare Babice oraz na Sali Widowiskowej w stanie zagrożenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Każdy uczestnik zobowiązany jest złożyć oświadczenie o stanie zdrowia. W przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie wypełnia opiekun prawny.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.
Zapraszamy!