Ważniak w tarapatach – Teatr Blaszany Bębenek

Bohaterami spektaklu są doskonale znane wszystkim dzieciom jak i dorosłym smerfy. Jak to bywa w naszym zwyczaju przedstawienie jest energiczne, pełne humoru, a najmłodsi mogą aktywnie uczestniczyć i współtworzyć akcję dziejącą się w Wiosce Smerfów oraz okolicznym lesie. Czyha na nich wiele niebezpieczeństw, a największym z nich jest Gargamel, który tropi smerfy z pomocą kota Klakiera.

Papa Smerf przygotowuje tajemniczą miksturę, jednak zostaje ona przypalona przez Ważniaka, który twierdzi, że wszystkiemu winien jest Smerf Śpioch. Postanawia dać mu nauczkę i podczas snu wynosi go do lasu. Spotyka na swej drodze kota Klakiera, który podstępem zwabia Ważniaka do komnaty Gargamela. Śpioch za namową dzieci postanawia pomóc Ważniakowi uwolnić się z tarapatów.

W przedstawieniu zastosowano zmieniającą się kurtynę oraz trzy autorskie utwory zaśpiewane przez aktorów.

Postaci: Papa Smerf, Smerfetka, Smerf Ważniak, Smerf Śpioch, Gargamel i animowany kot Klakier.

Spektakl dopasowany jest do odbiorców w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Spektakl uczy współpracy, bycia koleżeńskim i tego, że nie należy dokuczać innym.

Czas trwania: ok. 40 minut.

Bilety w cenie 10 zł można kupić pod linkiem: https://iframe124.biletyna.pl/ oraz w kasie Domu
Kultury Stare Babice. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice –
zniżka 20 %. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora.
Kasa czynna pn.- pt. godz. 8:00-16:00.
obostrzeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń.