Warsztaty sensoryczno-kulinarne, 6 m-cy- 4 lata

Zapraszamy dzieci z opiekunem do udziału w cyklu czterech warsztatów kulinarnych, które odbędą się w marcowe i kwietniowe soboty w pracowni Domu Kultury Stare Babice. Warsztaty poprowadzą edukatorzy z Miasta Smaków.

Warsztaty sensoryczno-kulinarne dedykowane są dzieciom od 6 miesiąca życia do 4 lat.
​​
Będziemy eksplorować ze smakiem i zapachem- zaangażujemy wszystkie zmysły, będziemy tworzyć wartościowe potrawy i odkrywać radość z działań około-kulinarnych. Pobudzimy węch, smak, słuch, dotyk, wzrok, czucie głębokie…
Dzieci staną się pełnoprawnymi uczestnikami zajęć, będą mogły przesiewać mąkę, przelewać wodę, lepić, zagniatać ciasto, wąchać goździki, smakować własnoręcznie przygotowanych potraw.
Odkryjemy świat nowych zapachów, smaków i konsystencji. Porozmawiamy o właściwościach zdrowotnych warzyw i owoców, przyrządzimy potrawy na słodko i słono.
W programie:
I zajęcia (11.03.2023 r.) sok warzywno- owocowy,
II zajęcia (25.03.2023 r.) frytki warzywne (batat, dynia, burak),
III zajęcia (15.04.2023 r.) kopytka warzywne,
IV zajęcia( 22.04.2023 r. (kulki mocy) kulki mocy.

Praktyczne zajęcia mają na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Dzieci odkrywają radość z działań około-kulinarnych. Tematem zajęć są warzywa i owoce, z których dzieci przygotowują potrawy.
Wspólnie przygotowane dania lepiej smakują!

Czas trwania 1 warsztatów – 60min.
Koszt cyklu 4 warsztatów: 300 zł (dziecko+ opiekun)
Zapisu prosimy dokonywać na dane dziecka.
Warsztaty odbędą się kiedy zapisze się min.10 uczestników.
Zapisy wyłącznie online pod linkiem: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/44247

Dodatkowe informacje na temat zajęć po numerem telefonu +48 792 183 191 lub e-mail: kontakt@miastosmakow.com.pl