Warsztaty filmowe Wakacyjna przygoda z Polotem

///Warsztaty filmowe Wakacyjna przygoda z Polotem

Wakacyjna Przygoda z Polotem 2021 w Domu Kultury Stare Babice!
Warsztaty Filmowe to propozycja dla młodzieży zafascynowanej magią kina i światem ruchomych obrazów. Zajęcia skierowane są do wszystkich którzy marzą o rozpoczęciu filmowej kariery czy stworzeniu własnego kanału na YouTube. To nie tylko okazja do sprawdzenia na własnej skórze jak wygląda praca za i przed kamerą, ale przede wszystkim solidna dawka filmowej wiedzy i umiejętności. Zajęcia będą odbywały się w dwóch grupach: twórcza i aktorska.
Zajęcia będą miały formę praktycznych ćwiczeń, których efektem będą krótkie formy audiowizualne. Warsztaty poprowadzą absolwenci Szkoły Filmowej w Łodzi.

Grupa twórcza (12 – 16 lat) – na tydzień zamieni się w reżyserów, operatorów czy montażystów. Warsztaty w małych podgrupach oparte będą o ćwiczenia z zakresu fotografii, obsługi kamery i sprzętu dźwiękowego, filmowania czy pisania scenariusza. W czasie zajęć młodzież przejdzie przez cały proces produkcji filmu, od pomysłu, przez prepordukcję, produkcję i postprodukcję po publikację. Zajęcia zakładają użycie prywatnych telefonów / aparatów, ale także profesjonalnego sprzętu filmowego organizatorów.

Grupa aktorska (10 – 16 lat) – to grupa dla wszystkich którzy w filmach najbardziej podziwiają aktorów. Zajęcia zarówno dla początkujących, którzy chcieliby sprawdzić, jak radzą sobie z aktorskimi zadaniami przed kamerą jak i bardziej doświadczonych, którzy szukają nowych wyzwań. Uczestnicy wykonując różne ćwiczenia pod okiem profesjonalisty rozwiną warsztat, wyobraźnię, pewność siebie, dowiedzą się także jak wygląda praca profesjonalnego aktora oraz jak poradzić sobie na castingu.

Przed południem zajęcia odbywać się będą równolegle w dwóch grupach skupiających się na swoich zagadnieniach po czym, po przerwie obiadowej grupy połączą siły podczas wspólnej realizacji krótkich etiud filmowych.

Miejsce: pracownie DK Stare Babice oraz teren w pobliżu DK Stare Babice
Termin: 2-6 sierpnia 2021 (5 dni) godz. 9:00-18:00
Koszt: 490 zł/1 dziecko (20% zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w UG Stare Babice).
Płatność jest gwarancją miejsca.
​Link do zapisu: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/27316
Zapisu i płatności należy dokonać z góry maksymalnie do 26 lipca. Zalecamy płatność przez system PayU poprzez portal www.strefazajec.pl lub kartą płatniczą w kasie Domu Kultury Stare Babice. Kasa czynna w pn., wt., czw., pt. w godz. 8.00-16.00, śr. w godz. 10.00-18.00.
Warsztaty uruchomimy jak tylko zbierze się minimalna ilość uczestników tj. 8 osób w grupie.

Przed przystąpieniem do zajęć każdy Uczestnik ma obowiązek zgodnie z Regulaminem organizacji zajęć w Domu Kultury Stare Babice oraz na Sali Widowiskowej w stanie zagrożenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wypełnić Oświadczenie dla niepełnoletnich (Załącznik nr 2) oraz Oświadczenie Rodzica/Opiekuna Prawnego (Załącznik nr 4) dotyczące wyrażenia zgody na pomiar temperatury i dostarczyć je przed pierwszymi zajęciami Instruktorowi bądź pracownikowi Domu Kultury.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.
Zapraszamy!