Warsztaty efektywnej nauki i pamięci

///Warsztaty efektywnej nauki i pamięci

Zapraszamy na warsztaty efektywnej nauki, pamięci i koncentracji dla ósmoklasistów i licealistów. Warsztaty odbędą się w sobotę 21 marca 2020 r. w godz. 9:00-14:00 w Domu Kultury Stare Babice. Podczas 5 godzinnych warsztatów nauczysz się jak się uczyć 🙂

Czy przygotowujesz się do matury i chciałbyś zrobić to efektywniej?

Czy masz wrażanie, że Twoja nauka do sprawdzianów to tylko powtarzanie i powtarzanie?

Czy chciałbyś uporządkować proces uczenia się i powtórek?

Czy odnosisz wrażenie, że uczysz się czegoś tylko na chwilę, a później nic już z tego nie pamiętasz?

Czy uważasz, że Twoje notatki są nudne i nie potrafisz z nich korzystać?

Jeśli któraś z odpowiedzi to tak, to to szkolenie Borala jest właśnie dla Ciebie!

5 godzinne szkolenie prowadzone przez eksperta i pasjonata pamięci Bartłomieja Borala w to praktyczny warsztat o tym jak efektywnie się uczyć, jak w końcu dogadać się ze swoją pamięcią oraz jak uporządkować proces notowania i powtarzania wiedzy!

Część pierwsza: jak szybko zapamiętywać?:

krótki pokaz pamięci
test pamięci uczestników szkolenia
jak dogadać się ze swoją pamięcią? Czyli : k*(S+W+P) – klucz do megapamięci
metoda loci – czyli jak wykorzystać przestrzeń w nauce?
Encyklopedia na pamięć – czyli jak uczyć się definicji, trudnych słów i całych zdań i cytatów na pamięć?
Jak szybko i efektywnie uczyć się słówek języków obcych?
Zapamiętywanie tabel – czyli wykorzystanie metody symbolu
Zapamiętywanie wzorów i wartości liczbowych (dziesiątka, PAO, GSP)
Część druga: jak efektywnie notować i powtarzać wiedzę przed egzaminem?

metoda Cornella – jak szybko zmienić swoje notatki na efektywne
po co rysować te krzaczki – czyli prosto i z pasją o mapach myśli
wykorzystanie map myśli w:
porządkowaniu i planowaniu nauki
streszczaniu książek i artykułów
aktywnym powtarzaniu wiedzy
pisaniu wypracowań
prosto o krzywej zapominania i uczenia się, czyli o różnicy pomiędzy powtórką pasywną i aktywną
dlaczego egzaminowanie się jest konieczne?
prowadzący: Bartłomiej Boral – trener rozwoju umysłowego i założyciel Best Brain – szkoły pamięci. Pierwszy w historii reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Pamięci (Chiny, Guangzhou 2011), zdobywca 5 złotych medali Mistrzostw Polski, Pamięci federacji WMSC/IAM, rekordzista Polski w zapamiętywaniu ciągu binarnego w 300s., finalista programu The Brain Genialny Umysł, wraz z bratem Tobiaszem autor książki Techniki Zapamiętywania oraz autorskiej metodyki kursu rozwoju umysłowego.

Termin: sobota 21 marca 2020 r. godz. 9:00-14:00
Miejsce: pracownia Domu Kultury Stare Babice, I piętro

Koszt: 199 zł/ 1 osoba. Płatność do 16.03.2020. Wszystkie materiały w cenie. Dla posiadaczy babickiej Karty Dużej Rodziny udzielamy 20% zniżki (koszt 159 zł).Opłata ze zniżką możliwa tylko po okazaniu karty KDR w sekretariacie/recepcji. Sekretariat/recepcja czynny pn-pt. w godz. 8:00-16:00, śr. godz. 10:00-18:00. Płatność kartą płatniczą. Płatność przelewem, za pomocą PAYu przez portal www.strefazajec.pl

ZAPISY ONLINE:
Zapraszamy!!!