Uroczyste wręczenie nagrody „Babinicz”

Uroczyste wręczenie nagrody „Babinicz”

26 czerwca 2022 r. godz. 20.00, parking przy Urzędzie Gminy Stare Babice, ul. Rynek 21

Wójt Gminy Stare Babice – Sławomir Sumka oraz Dyrektor Domu Kultury Stare Babice – Janusz Czaja serdecznie zapraszają 26 czerwca 2022 r. na niezapomniany wieczór rozpoczynający sezon letni wydarzeń kulturalnych w gminie Stare Babice podczas, którego odbędzie się uroczyste wręczenie nagrody „Babinicz” oraz koncert pn. ”Gala Muzyki Operetkowej” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis pod batutą Bernarda Chmielarza.

Program:

godz. 20.00 – uroczyste wręczenie nagrody „Babinicz” za rok 2020 i 2021 osobom, które w sposób szczególny zasłużyły się dla wspólnoty samorządowej gminy Stare Babice.

godz. 20.30 – ”Gala Muzyki Operetkowej”  w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis powiększonej o sekcje dętą i perkusyjną, wraz solistami, pod dyrekcją Bernarda Chmielarza.

W trakcie koncertu zostaną wykonane najpopularniejsze hity operetkowe i musicalowe wszech czasów. To będzie muzyczna podróż do krainy pełnej dowcipu, intryg, miłości, czarujących kobiet i przystojnych gentelmenów. Koncert zostanie wykonany na najwyższym poziomie, a w gronie solistów wystąpią:

Dorota Nowak – sopran koloraturowy

Justyna Gęsicka – mezzosopran

Krzysztof Zimny – tenor

Adam Zaremba – baryton

Są to artyści związani z Operą Nova, Filharmonią Pomorską oraz wieloma scenami naszego kraju. Całość połączona z umiejętnościami wokalnymi, talentem aktorskim solistów, grą świateł, rozmaitością strojów stworzy barwne i niezapomniane widowisko. Z estrady popłyną chwytające za serce melodie z operetek takich jak Kraina Uśmiechu, Wesoła Wdówka, Baron Cygański, Księżniczka Czardasza, a z musicalowego repertuaru nie zabraknie melodii z West Side Story czy Upiora w Operze.

Koncert został dofinansowany ze środków Województwa Mazowieckiego.

Wstęp na koncert jest bezpłatny i dostępny dla całej społeczności lokalnej gminy Stare Babice.

Organizatorami wydarzenia jest Gmina Stare Babice i Dom Kultury Stare Babice.

UWAGA!!!

W przypadku złych warunków atmosferycznych uroczystość zostanie przeniesiona do hali sportowej GOSiR w Zielonkach – Parceli przy ul. Południowej 2B.