Uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości

//Uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Dom Kultury Stare Babice serdecznie zaprasza na uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 8 listopada 2019 r. o godz. 19:30 w hali sportowej GOSiR przy ul. Południowej 2b w Zielonkach-Parceli.

Czeka nas niezwykły występ słowno – muzyczny na ogromną skalę! Rozpoczniemy wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego oraz wysłuchamy patetycznych interpretacji najważniejszych pieśni patriotycznych. Następnie „Kordian”, a pierwszą część koncertu zamknie program „Upragniona wolność”, podczas którego wykonywane utwory muzyczne przeplecione będą słowem – czytanymi przez aktora wspomnieniami z Pamiętników Powstańców, fragmentami prozy oraz wierszami.
Na drugą część wieczoru składa się koncert lokalnej orkiestry.
Przez cały wieczór wystąpią dla nas soliści (sopran, tenor) przy akompaniamencie pianisty, chór, orkiestra, a teksty i wiersze prezentowane będą przez aktora Jacka Borkowskiego oraz aktorów Teatru Weranda.

W programie:

Koncert chóru Aprobata pod kierownictwem Aleksandry Troczyńskiej-Rucińskiej,
Występ Teatru Weranda,
Program artystyczny „Upragniona wolność” w wykonaniu Anny Nadwodnej, Jacka Borkowskiego, Krzysztofa Ciupińskiego-Świątka, Adama Sychowskiego,
Koncert Babickiej Orkiestry Dętej im. Krzysztofa Pendereckiego pod dyrekcją Zbigniewa Załęskiego.
Wstęp wolny.

ZAPRASZAMY!