SANGAM Apeksha Niranjan i Magdalena Niernsee – recital tańców indyjskich

Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.
Serdecznie zapraszamy na recital klasycznych indyjskich tańców pt. SANGAM, czyli połączenie, zbieg rzek. Taniec bharatanatyam, pochodzący z południa Indii zaprezentuje wspaniała indyjska artystka – Apeksha Niranjan. Taniec z północy Indii – kathak, zobaczymy w wykonaniu polskiej tancerki Magdaleny Niernsee. Dzięki artystkom przeniesiemy się do Indii w niezwykły świat sztuki tańca. Tańca, który jest połączeniem ciała i umysłu, ekspresji i ruchu, rytmu i melodii, a czym więcej?… tego dowiecie się na miejscu.
Apeksha Niranjan występowała podczas wielu festiwali tanecznych w Indiach i zdobywała liczne nagrody na konkursach. Jest nauczycielką tańca bharatanatyam, a także aktorką w indyjskich filmach. Po raz pierwszy na scenie Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice wystąpiła w maju 2019 roku i wówczas zachwyciła widownie sztuką, którą wykonuje. Chociaż jej imię i nazwisko nie brzmi po polsku, ma ona polskie korzenie. Jej babcia śp. Wanda Nowicka w trakcie II wojny światowej trafiła do obozu polskich uchodźców w Valivade. W Indiach wyszła za mąż, założyła rodzinę i tam żyła szczęśliwie przez wiele lat.
Magdalena Niernsee jest absolwentka Wyższej Szkoły Tańca Kathak tj. Kathak Kendra w Nowym Delhi (stypendystką ICCR w latach 2009-2013). Jest wychowanką słynnego Pt. Jai Kishan Maharaj – mistrza stylu Lucknow. Tańcem indyjskim zajmuje się od 1998 roku. Zaczynała od tańca bharatanatyam i półklasycznego bollywood. Od 2018 roku współtworzy niezwykły projekt muzyczno-taneczny „Natya-Raaga” – muzyka i taniec Indii, wraz z Michałem Rudasiem (wokal), Tomaszem „Ragaboyem” Osieckim (sitar, dilruba) oraz Piotrem Malcem (tabla).
Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Carrom oraz Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu we współpracy z Domem Kultury Stare Babice. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Indii w Polsce.
Bezpłatne bilety dostępne są online: https://bilety.io/MXkpU lub w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice, przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli. Sekretariat jest czynny pn.-pt. godz. 8:00-16:00, środa 10.00 – 18.00.
Zapraszamy!

New Courses

Contact Info

1600 Amphitheatre Parkway New York WC1 1BA

Phone: 1.800.458.556 / 1.800.532.2112

Fax: 458 761-9562

Web: ThemeFusion

Ostatnie wpisy