Piknik Historyczny „Spotkania z Trylogią”

Już w najbliższą sobotę 4 czerwca 2022 r. w godz. 14.00 – 19.00 na Polanie Rekreacyjnej w Lipkowie odbędzie się Piknik Historyczny „Spotkanie z Trylogią”.

Przeniesiemy się do XVII wieku, w czasy kiedy rozgrywa się akcja powieści Henryka Sienkiewicza. W tym dniu Polana w Lipkowie zamieni się w teatr historii na motywach „Trylogii”.  Będziemy podążać śladami Wieszcza i na nowo odkrywać historię Lipkowa  z którym był związany Henryk Sienkiewicz, a gdzie następnie przeniósł akcję słynnego pojedynku w powieści  „Ogniem i Mieczem” pomiędzy pułkownikiem kozackim Jurko Bohunem a  pułkownikiem Michałem Wołodyjowskim.

W programie:

• pokazy konne w wykonaniu jazdy polskiej oraz kozackiej
  • inscenizacja pojedynku Jurko Bohuna z imćPanem Michałem Wołodyjowskim.
  • rekonstrukcja historyczna obozowisk
  • czytanie fragmentów „Trylogii”
  • rodzinny turniej łuczniczy
  • warsztaty dawnych rzemiosł: garncarski, kowalski, tkacki i mincerski
  • ormiański Stragan z pasami kontuszowymi
  • koncert muzyki dawnej

Organizatorem pikniku „Spotkania z Trylogią” jest Powiat Warszawski Zachodni i Samorząd Województwa Mazowieckiego przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Ożarowie Mazowieckim       Gminą Izabelin, Gminą Stare Babice i  Kampinoskim Parkiem Narodowym.

Zapraszamy !