///Otwarcie wystawy Aby Warszewskiej-Nobis w Galerii Sztuki Online Domu Kultury Stare Babice

W piątek 14 maja serdecznie zapraszamy na otwarcie pierwszej w Domu Kultury Stare Babice internetowej wystawy sztuki niezwykłej artystki i mieszkanki gminy Stare Babice – Aby Warszewskiej-Nobis. Wystawa będzie dostępna w Galerii Sztuki Online na stronie internetowej Domu Kultury Stare Babice www.domkultury-starebabice.pl.

Aba Warszewska-Nobis zaczęła swoją przygodę z ceramiką w Afryce na Uniwersytecie Stanowym w Nigerii, następnie pod okiem renomowanych garncarzy szlifowała swoje umiejętności w Bath w Anglii. W Polsce ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od 3 lat współpracuje z Domem Kultury Stare Babice, jako mistrz i instruktor zajęć ceramiki. Retrospektywna wystawa prac Aby Warszewskiej-Nobis zawiera wybrane dzieła artystki powstałe w latach 2000-2021: od obrazów z lejnej masy porcelanowej, ozdabianych tlenkami metali, przez rzeźby w kamieniu mydlanym, wyjątkową biżuterię, ceramikę użytkową i artystyczną. Wystawa zawiera nie tylko zdjęcia prac, ale także filmy, w których obejrzycie dzieła z różnych perspektyw.

Wystawa jest efektem pracy zespołu specjalistów Domu Kultury Stare Babice, przy ogromnym wsparciu i zaangażowaniu artystki. Internetowa formuła sprawia, że każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, będzie mógł być jej uczestnikiem, do czego z całego serca zachęcamy. Wystawa jest wyjątkowa i absolutnie niepowtarzalna. Zaskakuje, zachwyca i pobudza wyobraźnie.

Zachęcamy także do obejrzenia wywiadu z autorką wystawy, który opublikujemy w  dniu otwarcia wystawy tj. 14 maja na profilu Domu Kultury Stare Babice na Facebooku (https://www.facebook.com/dkstarebabice) oraz na naszym kanale YouTube. Wywiad ten będzie inauguracją nowego domokulturowego cyklu wywiadów „Rozmowy z kulturą”. Gwarantujemy, że będzie ciekawie… dowiecie się m.in. skąd u naszej artystki tak wyjątkowe imię, jak zaczęła tworzyć i gdzie szuka inspiracji.

Zapraszamy do oglądania wystawy w Galerii Sztuki Online https://domkultury-starebabice.pl/galeria-sztuki-online/  i dzielenia się z nami wrażeniami.