Kuba BADACH – „Tribute to Andrzej ZAUCHA”

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Kuby Badacha, dwukrotnego laureata Fryderyka w kategorii Wokalista Roku, kompozytora, aranżera i producenta muzycznego. Podczas koncertu usłyszymy utwory polskiej legendy sceny muzycznej – Andrzeja Zauchy – w nowych autorskich aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha. Płyta z materiałem „Tribute to Andrzej Zaucha” w 2013 roku otrzymała status „Złotej Płyty”.
To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory… – mówi Kuba Badach.

Kuba Badach to wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Jako dwunastolatek, w 1988 roku, nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 r. rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której jest absolwentem. Zdobywca nagrody Fryderyk 2011 i 2012 w kategorii „Wokalista”. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny rozrywkowej, takimi jak Kayah, Robert Janson, Ania Szarmach, Dorota Miśkiewicz, Carrantuohill czy Grzegorz Kapołka. Nagrywał też ścieżki dźwiękowe do filmów, w tym do Ławeczki Macieja Żaka i polskiej wersji językowej filmu animowanego Droga do El Dorado.