KONCERT „TRIBUTE TO STING” – „AMBITUS”

Piękno twórczości Stinga polega m.in. na zbalansowanym przeplataniu się najwyższych lotów popu, jazzu, rocka oraz niezwykłej liryki. To jeden z najbardziej świadomych i wszechstronnych artystów na światowej arenie. Jest jednocześnie doskonałym wokalistą, multiinstrumentalistą i kompozytorem. Dodatkowo w nagraniach i podczas koncertów, od zawsze towarzyszyli mu najlepsi muzycy z różnych stron świata, dlatego utwory te nie należą do łatwych technicznie, obfitują też w liczne niuanse, smaczki. To bardzo wysublimowane kompozycje, muzyka absolutnie wyrafinowana, przeznaczona dla koneserów dobrego smaku, wymaga też niezwykłej wrażliwości i umiejętności od muzyków.

Na program koncertu złożą się najbardziej znane utwory Stinga, również te z czasów The Police, m.in.: „Desert rose”, „Fragile”, „Englishman in New York”, „Shape of my heart”, „Fields of gold”, „Every breath you take”, „Roxanne”, i inne. Będzie też kilka rarytasów – niespodzianek.

”Nie chcielibyśmy zniesmaczać słuchaczy zbyt odjechanymi modyfikacjami czegoś, co jest aranżacyjnym majstersztykiem u źródła, dlatego staramy się grać możliwie wiernie, żeby oddać piękno tych piosenek. Inną kwestią są tzw. solówki, czyli fragmenty improwizowane, będące zawsze indywidualną inwencją instrumentalistów” – Ambitus.

Skład zespołu tworzą muzycy z Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.
Janusz Maleńczuk – wokal
Robert „Bercik” Protasewicz – perkusja
Marek Matwiejczyk – bass
Krzysztof Chromiński – instrumenty klawiszowe
Andrzej „Smukły” Maleńczuk – gitary
Tomasz Rogalski – saksofon, instrumenty perkusyjne

Cena biletu: 50 zł

Bilety na koncert dostępne są online na https://iframe124.biletyna.pl/  lub w kasie Domu Kultury Stare Babice.

• Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) udzielamy zniżki 20 % tj. 40,00 zł.
  • Dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice udzielamy zniżki 20 % tj. 40,00 zł.
  • Dla posiadaczy Babickiej Karty Mieszkańca wydanej w Gminie Stare Babice od 1 styczna 2024 r. udzielamy zniżki 10 % tj. 45,00 zł.

Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli. Kasa czynna pn-pt. godz. 8:00-16:00, środa 10.00 – 18.00.