Koncert Chłopcy kontra Basia w ramach Kulturalnego lata

Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.
Chłopcy kontra Basia starają się tworzyć muzykę świeżą, nieuchwytną; dbają o tę swoistość, lubują się w nieoczywistych rozwiązaniach muzycznych i tekstowych, rozsmakowują się w szeleszczących głoskach, baśniowych historiach, długich frazach kontrabasu, nieregularnych rytmach. Czasami czerpią z tradycji jazzu, ale na tyle subtelnie, aby nie wpaść w jego ramy. Fascynują się dawnymi melodiami kościelnymi, surowymi pieśniami obrzędowymi, balladami, ale zaraz wykonują stylistyczny zwrot, tak że nie sposób określić ich jako zespół folkowy. Ich serce stanowi akustyczne brzmienie kontrabasu, perkusji i dziewczęcego głosu. I tekst. Chłopcy kontra Basia szczególnie upodobali sobie formułę piosenki-opowieści. Snują więc swoje historie z morałem, dziejące się w krajobrazach dawnej wsi, zaczarowanego miasta, bajkowego „za górami, za lasami”, nadając starym ludowym motywom nowe życie i sensy.
Chłopcy kontra Basia wydali dotychczas EP i cztery płyty („Oj tak!”, „O”, „Mrówka zombie” oraz „Bojarczuk – wesele.
Są autorami i wykonawcami muzyki do spektakli Eweliny Marciniak: „Morfina” w Teatrze Śląskim, „Portret Damy” w Teatrze Wybrzeże i „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem” w Teatrze Śląskim w reżyserii Roberta Talarczyka. Mają na koncie 12 lat wspólnego grania, mnóstwo koncertów i spektakli oraz dużo – z powodu wymienionych powyżej – radości.
Chłopcy kontra Basia zagrają w składzie:
Basia Derlak – wokal
Marcin Nenko – kontrabas, ukulele
Miłosz Berdzik – perkusja
Wstęp na koncert jest bezpłatny i dostępny dla całej społeczności lokalnej gminy Stare Babice.
Koncert odbędzie się w ramach projektu wakacyjnego pn. „Kulturalne Lato – stop uzależnieniom” dla dzieci, młodzieży i rodzin wraz z programem profilaktycznym, którego celem jest rozwijanie alternatywnych i atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego bez nałogów i zachowań prowadzących do uzależnień, a także promowanie ich w lokalnej społeczności na terenie gminy Stare Babice.
UWAGA!!!
W przypadku złych warunków atmosferycznych koncert zostanie przeniesiony do Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach – Parceli przy ul. Południowej 2.

New Courses

Contact Info

1600 Amphitheatre Parkway New York WC1 1BA

Phone: 1.800.458.556 / 1.800.532.2112

Fax: 458 761-9562

Web: ThemeFusion

Ostatnie wpisy