Kepler 22b TEATR TAŃCA – B’cause Dance Company

///Kepler 22b TEATR TAŃCA – B’cause Dance Company
Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

Przyszłość Ziemi została przesądzona. Jeśli nie powstrzymamy naszych przyzwyczajeń do nadmiernego dobrobytu oraz ekspansji na naturę, planeta Ziemia nie będzie zdatna do życia w przeciągu kilku tysięcy lat. Naukowcy już znaleźli możliwą drugą przystań dla człowieka – planetę „Kepler 22b”. To właśnie tam rozgrywa się akcja spektaklu, gdzie budowniczowie nowego ustroju próbują stworzyć nowy, lepszy świat. Czy stworzą tam utopię? Czy wystawieni na próbę i kierowani przez instynkt okażą się dobrymi ludźmi czy może wręcz przeciwnie – ominięcie warstwy uprzejmości wydobędzie z nich to co najgorsze i pozbawi ich empatii? Będą powielać błędy obecnego świata czy uda im się wyciągnąć z nich wnioski i zatrzymać powtarzające się w historii zapętlone koła zdarzeń? Jaka jest natura człowieka?

Po stanfordzkim eksperymencie, Philip Zimbardo napisał: „Możemy przyjąć, że większość ludzi przez większość czasu pozostaje istotami moralnymi. Lecz wyobraźcie sobie, że owa moralność jest jak drążek skrzyni biegów, który od czasu do czasu zostaje przełączony na luz”. Który bieg zostanie wrzucony na planecie „Kepler 22b”?

Trailer spektaklu: https://youtu.be/cTQdzmOCv2c

OBSADA:

Anna Banasik, Michał Adam Góral, Dorota Koprowska, Jakub Mędrzycki, Dominika Stróżewska

INFORMACJE

grupa wiekowa: młodzież i dorośli

scenografia: Artur Wytrykus

choreografia: Bartek Woszczyński

muzyka: ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)

dramaturgia: Patryk Dariusz Gacki

 

Bartek Woszczynski – choreograf, dyrektor artystyczny i założyciel B ’ c a u s e D a n c e C o m p a n y. Absolwent Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londynie i stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który zaczynał tańczyć w Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ oraz Alternatywnym Teatrze Tańca LUZ. Jego choreografie wystawiane były w Kanadzie, Korei Południowej, Japonii, Izraelu i w wielu krajach europejskich. Bartek tworzył choreografie dla teatrów tańca w kraju i za granicą oraz stworzył wiele niezależnych dzieł tj. jak „SIRI”, „After the Past” stworzone podczas rezydencji artystycznej w Korei Płd., czy nagrodzone pierwszą nagrodę podczas Solo Dance Contest w Gdańsku „The Perfect World”. Pracował także przy licznych produkcjach filmowych, a jego film „Let’s Talk About It” został pokazany na 11 różnych festiwalach w 8 krajach zdobywając the Best Interpretation Award na festiwalu InShadow w Lizbonie.

B’cause Dance Company to teatr tańca współczesnego z siedzibą w Warszawie, który pracuje pod kierownictwem artystycznym Bartka Woszczyńskiego. Celem teatru jest tworzenie spektakli na najwyższym poziomie tanecznym i artystycznym, jednocześnie poruszając tematy aktualne, ważne i warte komentowania. Teatr składa się z zespołu profesjonalnych artystów tworzących niepowtarzalną estetykę B’cause Dance Company. Wierzymy, że taniec jako język międzynarodowy jest najbardziej szczerym sposobem wyrazu, który w prosty sposób może oddać nawet najbardziej złożone emocje i relacje. Misją B’cause Dance Company jest artystyczne angażowanie się w najważniejsze sprawy dzisiejszego społeczeństwa i nieustanne inspirowanie ludzi, aby uczynić świat lepszym.

New Courses

Contact Info

1600 Amphitheatre Parkway New York WC1 1BA

Phone: 1.800.458.556 / 1.800.532.2112

Fax: 458 761-9562

Web: ThemeFusion

Ostatnie wpisy