Flamenco – lekcja pokazowa

///Flamenco – lekcja pokazowa
Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

Zapraszamy na pokazową bezpłatną lekcję tańca flamenco dla młodzieży 13 lat+ oraz dorosłych organizowane przez Dom Kultury Stare Babice.
Lekcja odbędzie się we wtorek 28.09.2021 o godz.19:00 w sali fitness na I piętrze w hali sportowej GOSiR i potrwa 75min.

Na zajęcia pokazowe zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą się utwierdzić, że flamenco jest aktywnością, która ich interesuje i zapoczątkować przygodę z tym tańcem w nowym sezonie 2021/2021!

Flamenco to folklor ludu andaluzyjskiego, który łączy w sobie wiele aspektów: śpiew, taniec, muzykę gitarową oraz teatr. Formy muzyki flamenco różnią się między sobą nie tylko pod względem muzycznym, ale również tematycznym. Każdy taniec ma swój charakterystyczny wyraz oraz różny przekaz emocjonalny. Funkcjonują tańce pełne smutku, bólu i rozpaczy a także wesołe, żartobliwe, pełne gracji i wdzięku. Tańcząc flamenco wyrażamy stany emocjonalne poprzez własne ciało – ekspresję ruchu.
Na zajęciach ćwiczymy koordynację, ruchy rąk, pracę nadgarstków, właściwą postawę. Poznajemy rytmy flamenco, zapateado (step flamenco), cechy poszczególnych części: marcajes, remates, llamadas, escobillas itd.; uczymy się klaskania (palmas) oraz krótkich choreografii, które zaprezentujemy na koniec kursu podczas koncertu finałowego.

Prowadząca: Nadia Mazur – choreograf, tancerka flamenco, instruktor tańca. Absolwentka hiszpańskiej Fundación Cristina Heeren w Sewilli (przeszła wszystkie etapy studiów w zakresie sztuki flamenco), Kierunku Choreografia i teoria tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. W 2012 roku założyła Teatr Tańca FlamencoArte, z którym zrealizowała dotąd trzy premiery – Księżycowe Gody (przy współautorstwie Stefano Terrazzino), Wędrówki Duende (z udziałem i do muzyki Miguela Czachowskiego) oraz Mowa Kwiatów, do którego zaprosiła znanych twórców i wykonawców z Hiszpanii. Występowała w spektaklu Testament Cnotliwego Rozpustnika (Teatr Kamienica). Stworzyła choreografie solowe i zespołowe (inspirowane różnymi stylami tanecznymi), a także odpowiada za ruch sceniczny w spektaklach muzycznych retro Bodo Café (2016) i Kino Paradiso (2017). Kształci również profesjonalistów, m.in. mistrzowską parę Kingę Jurecką i Marka Fiksę, a także tancerzy powszechnie znanych szerokiej publiczności – Stefano Terrazzino czy Jana Klimenta. Jako gość specjalny występuje w telewizji (m.in Taniec z gwiazdami; Top Model).

Lekcja pokazowa jest BEZPŁATNA. Obowiązują zapisy online: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/32603

Zajęcia regularne będą się odbywały od października, jak tylko zbierze się minimalna liczba uczestników. Zapisy na zajęcia regularne online: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/32423

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.
Zapraszamy!

New Courses

Contact Info

1600 Amphitheatre Parkway New York WC1 1BA

Phone: 1.800.458.556 / 1.800.532.2112

Fax: 458 761-9562

Web: ThemeFusion

Ostatnie wpisy