FESTIWAL Filmów Stanisława Barei

Koniec maja zapowiada się wyjątkowo kulturalnie i ciekawie! – na terenie naszej gminy Stare Babice oraz w Centrum Kultury Izabelin odbędzie się plenerowy FESTIWAL FILMÓW Stanisława Barei, reżysera uwielbianego za niezwykłe poczucie humoru i talent do wyłapywania PRL-owskich absurdów życia codziennego. Dwa weekendy, sześć dni, sześć projekcji filmów Barei, a przed każdym z filmów spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Do tego kram z PRL-owskimi gadżetami, konkursy, wystawy oraz zlot maluchów, fiatów, trabantów i innych zabytkowych aut!… Jednym słowem: dziesiątki niezapomnianych wrażeń!
Oto line-up festiwalu:
20 maja, piątek, g. 20.30, Borzęcin Duży (skwer Chopina)
Film pt. „Poszukiwany, poszukiwana”
Gość specjalny: Wiesław Kot – znakomity filmoznawca i krytyk filmowy.
21 maja, sobota, g. 20.30 – Wojcieszyn (polana przy ul. Sielskiej)
Film pt. „Brunet wieczorową porą”
Gość specjalny: Mieczysław Hryniewicz, grający główna rolę w „Zmiennikach”.
22 maja, niedziela, g. 20.30 – Koczargi Stare (boisko przy szkole podstawowej)
Film pt. „Mąż swojej żony”
Gość specjalny: Małgorzata Bońska-Burdach – miłośniczka Barei i członkini grupy Miłośnicy Filmów Barei.
27 maja, piątek, g. 20.30 – Izabelin (plener przy Centrum Kultury Izabelin)
Film pt. „Miś”
Gość specjalny: Krystyna Podleska – partnerka Stanisława Tyma w filmie „Miś”.
28 maja, sobota, g. 20.30 – Blizne Jasińskiego (boisko przy ul. Kościuszki)
Film pt. „Nie ma róży bez ognia”
Gość specjalny: Janusz Płoński – aktor i scenarzysta, Jan Bareja – syn Stanisława Barei i aktor.
29 maja, niedziela, g. 20.30 – Zielonki-Parcela (dziedziniec przed Domem Kultury)
Film pt. „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”
Gość specjalny: Katarzyna Bareja – córka Stanisława Barei, wielokrotnie występująca w filmach ojca, autorka książki pt. Żaby w śmietanie, czyli Stanisław Bareja i bliscy.”
Dodatkowo w tym dniu w godz. 15.00-20.30 zlot pojazdów zabytkowych – JAZDA z PRL-em i konkursy dla zlotowiczów, społeczna wystawa przedmiotów z czasów PRL, napoje z saturatora, foodtruck OSP Podpalacz, gra w klasy, gumę, kapsle i inne atrakcje.
Festiwal jest bezpłatny i ogólnodostępny, no i oczywiście absolutnie obowiązkowy dla roczników poniżej 1980😉
Zapraszamy!
——————-
Zadanie „Zakup projektora zewnętrznego i ekranu oraz organizacja plenerowego „Festiwalu Filmów Stanisława Barei” realizowane jest przez Dom Kultury Stare Babice, współfinasowane ze środków Unii Europejskiej
w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem w zakresie: Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej.