Ferie z DK GotujMania i eksperymenty

///Ferie z DK GotujMania i eksperymenty

Ferie w Domu Kultury Stare Babice to propozycja dla dzieci w wieku 7-12 lat w godz.9:00-16:00 w dniach 17-21.02.2020.

W dniach 17-21 lutego 2020 zapraszamy na FERIE GotujMania i eksperymenty, czyli niezwykła kulinarno-eksperymentalną przygodę urozmaiconą zajęciami kreatywnymi, a także grami i zabawami.

Warsztaty kulinarne GotujMania

Autorski program, który sprawi, że Wasze dzieci zostaną małymi szefami kuchni! Profesjonalnie przygotowanie stanowiska, przeniosą dzieci w nieograniczony świat kulinarnych uniesień i zachwytów! Krojenie, siekanie, mieszanie składników, tworzenie własnych receptur, gotowanie, smażenie, grillowanie i wiele innych czynności! Marzysz o tym aby Twoje dziecko zaczęło gotować?

Doświadczenia chemiczne i fizyczne Mały Edison

Mały Edison to zajęcia, które w piękny i ciekawy sposób pozwalają na odkrywanie świata. Dzieci wraz z instruktorem wykonują spektakularne i najbardziej barwne doświadczenia fizyczne i chemiczne. Eksperymenty zachęcają do myślenia, analizowania i pomagają intuicyjnie zrozumieć prawa fizyki oraz chemii. Są to zajęcia, na których dzieci zadają dużo pytań oraz są bardzo aktywnymi uczestnikami!

Podczas warsztatów będziemy używać ciekłego azotu i suchego lodu, zarówno podczas eksperymentów, jak i gotowania! Poznamy zagadnienia kuchni molekularnej �

Przy użyciu ciekłego azotu można uzyskać spektakularne efekty, a samo spożywanie produktów poddanych jego działaniu jest wyjątkowym kulinarnym przeżyciem.

Mgła z zamrożonych pianek i ziół wydostaje się nosem i ustami, co dla osób, które nigdy nie miały styczności z ciekłym azotem, jest nie lada zaskoczeniem!

Natomiast przy użyciu suchego lodu możemy osiągnąć inne efekty niż przy ciekłym azocie. Przede wszystkim suchy lód sprawia, że produkt, który poddamy jego działaniu staje się gazowany, oraz przybiera lekko kwaśny smak. Zapraszamy do eksperymentowania również w kuchni !

Będziemy samodzielnie przygotowywać zarówno śniadania, jak i obiady! Nauczymy się kuchennego i jadalnego savouir-vivre, czyli jak poruszać się swobodnie w kuchni i jadalni!

W ciągu całego dnia z naszymi wyjątkowymi instruktorami będziemy wplatać aktywności sportowe adekwatnie do warunków pogodowych. �

Miejsce: pracownie DK Stare Babice oraz teren w pobliżu DK Stare Babice
Termin: 17-21 lutego 2020 (5 dni) godz. 9:00-16:00
Koszt: 400 zł/1 dziecko (20% zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w UG Stare Babice). Płatności należy dokonać do dnia 12.02.2020 za pomocą przelewów PayU przez www.strefazajec.pl lub kartą płatniczą w sekretariacie/recepcji DK Stare Babice (czynne pon-pt w godz. 8:00-16:00).

Zapisy online przez portal https://www.strefazajec.pl/course/view/id/18342 Płatność jest gwarancją miejsca. Deklarację uczestnictwa w formie papierowej wraz z podpisanym regulaminem akcji „Ferie w Domu Kultury Stare Babice” należy złożyć najpóźniej do dnia 14.02.2020.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny z Domem Kultury Stare Babice tel. 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.

ZAPRASZAMY!