///Chodź ze mną na spacer – Spacer szlakiem Radiostacji Babice. Jubileusz 100-lecia!

W niedzielę 8 sierpnia 2021 zapraszamy młodzież 12 lat+ i dorosłych do ponownego wspólnego zwiedzania pozostałości po Radiostacji Babice!

4 sierpnia 1921 roku delegacja rządu polskiego podpisała w Nowym Jorku, kontrakt na budowę Transatlantyckiej Radiotelegraficznej Centrali Nadawczej (Radiostacji Babice). Na jesieni tego samego roku rozpoczęto pierwsze prace budowlane. 17 listopada 1923 roku Radiostacja Babice zaczęła regularne nadawanie. Tym samym już w sierpniu tego roku (2021) rozpoczynamy okres jubileuszu 100-lecia Radiostacji Babice.

Dom Kultury Stare Babice zaprasza 8 sierpnia na jubileuszowy spacer śladami tego wspaniałego zabytku. Świętujcie razem z nami ten jubileusz uczestnicząc w zorganizowanych spacerach. Zapraszamy.

Jarosław Chrapek- specjalista ds. historycznych Domu Kultury Stare Babice oprowadzi Państwa po miejscach, znanych, nieznanych i całkowicie zapomnianych. Opowie wiele ciekawostek o Transansatlantyckiej Stacji Radiotelegraficznej, która  w okresie międzywojennym łączyła Polskę z całym światem.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z fascynującą historią tego wspaniałego obiektu – największego osiągnięcia radiotechnicznego okresu II Rzeczpospolitej.

Czas trwania zwiedzania: 2h

Miejsce zbiórki: skrzyżowanie przy ul. Radiowej z ul. Leskiego

Trasa: 2 km + powrót

Koszt zajęć: bezpłatne

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem spaceru organizowanego w trakcie zagrożenia zakażeniem SARS-CoV-2, i wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia . W spacerze moga wziąć udział wyłącznie osoby zdrowe, które przekażą stosowne oświadczenie oprowadzającemu.

Zapisu należy dokonać najpóźniej do 5.08.2021 wyłącznie online przez www.strefazajec.pl

Zwiedzanie odbędzie się 8 sierpnia 2021, jak tylko zbierze się minimalna ilość uczestników tj. 6 osób.

Maksymalnie jednorazowo, biorąc pod uwagę aktualne wytyczne reżimu sanitarnego, w zwiedzaniu może uczestniczyć 15 osób.

Zapraszamy osoby powyżej 12 lat. Osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką dorosłych

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.

Zapraszamy!