Chodź ze mną na spacer – oprowadzanie po zabytkowych ruinach Radiostacji Babice

W niedzielę 9 lipca 2023 zapraszamy młodzież 12 lat+ i dorosłych do ponownego wspólnego zwiedzania pozostałości po Transatlantyckiej Centrali Radiotelegraficznej! Spacer organizowany jest z okazji obchodów jubileuszu 100-lecia Radiostacji Babice.
Jarosław Chrapek- specjalista ds. historycznych Domu Kultury Stare Babice oprowadzi Państwa po miejscach, znanych, nieznanych i całkowicie zapomnianych. Opowie wiele ciekawostek o Transatlantyckiej Centrali Radiotelegraficznej, która w okresie międzywojennym łączyła Polskę z całym światem.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z fascynującą historią tego wspaniałego obiektu – największego osiągnięcia radiotechnicznego okresu II Rzeczpospolitej.
Czas trwania zwiedzania: 3h
Miejsce zbiórki: skrzyżowanie przy ul. Radiowej z ul. Leskiego
Trasa: 2 km + powrót
Koszt zajęć: bezpłatne
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem spaceru. W spacerze mogą wziąć udział wyłącznie osoby zdrowe.