Apeksha Mundargi-DEVI recital tańca bharatanatyam

Apeksha Mundargi po raz drugi wystąpi w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice!
Apeksha jest tancerką bharatanatyam [czyt. bharatanatjam], klasycznego indyjskiego tańca indyjskiego. Występowała podczas wielu festiwali tanecznych w Indiach i zdobywała liczne nagrody na konkursach. Jest nauczycielką tańca bharatanatyam, a także aktorką w indyjskich filmach.
Chociaż jej imię i nazwisko nie brzmi po polsku, ma ona polskie korzenie. Jej babcia śp. Wanda Nowicka w trakcie II wojny światowej trafiła do obozu polskich uchodźców w Valivade. W Indiach wyszła za mąż, założyła rodzinę i tam żyła szczęśliwie przez wiele lat.
Występ na scenie w Sali Widowiskowej w Zielonkach-Parceli organizuje Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu oraz Polskie Stowarzyszenie Carrom we współpracy z Domem Kultury Stare Babice, Misją Kampinos, Fundacją Poland House. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Indii w Polsce.
Apeksha Mundargi wystąpi z recitalem tańca bharatanatyam pt. DEVI[czyt. DEWI] co dosłownie oznacza „bogini”. Za pomocą wyjątkowego języka gestów rąk, mimiki twarzy i ruchu ciała charakterystycznego dla tej techniki tanecznej, opowie historie zaczerpnięte z hinduskiej mitologii. Bharatanatyam wywodzi się z dawnych tańców wykonywanych w świątyniach hinduskich przez specjalnie do tego poświęcone tancerki. Ich taniec był wówczas formą ofiary dla bóstw. Obecnie bharatanatyam jest wyrafinowaną sztuką scenicznego przekazu artystycznego i jedną z najbardziej popularnych technik klasycznego tańca indyjskiego na całym świecie.
Bezpłatne bilety będą dostępne od poniedziałku 13 czerwca od godz. 12.00 online: https://iframe320.biletyna.pl/ lub w kasie Domu Kultury.
Zapraszamy!