I znowu największe święto gminy za nami 😊!!!

Po raz drugi odbyło się ono pod skrzydłami Domu Kultury. Była to okazja do spotkań sąsiedzkich, podziwiania na scenie największych talentów wokalnych i tanecznych babickich dzieci oraz młodzieży; wysłuchania lokalnych chórów i orkiestry. Gwiazdą wieczoru był Jacek Stachurski .

 

W sobotę 25 maja na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach-Parceli, po oficjalnym otwarciu wydarzenia i powitaniu przez Wójta Gminy Stare Babice Sławomira Sumkę, można było odwiedzać stoiska promocyjne i uczestniczyć w licznych konkursach. Atrakcje zaprezentowali m.in. Urząd Gminy Stare Babice, Dom Kultury Stare Babice, Gminna Rada Seniorów, Koło Gospodyń Wiejskich z Wojcieszyna, Fundacja Nasze Szczęścia, Stowarzyszenie Park Kulturowy Transatlantycka Radiotelegraficzna Centrala Nadawcza i inne.

Istne szaleństwo trwało w bezpłatnej Strefie Zabaw dla Dzieci, o którą zadbał nasz Dom Kultury 😊(dmuchańce, fotobudka, animacje dla dzieci, warsztaty artystyczne, kącik dla maluszków).

Przeprowadzono pokazy i warsztaty pieczenia bajecznie pysznego chleba.

Tegoroczną nowością była Strefa Motoryzacyjna dla dzieci „Fabryka Mistrzów”. Widok 5-cio latków wykonujących wyznaczone przez instruktorów zadania sprawnościowe na  minimotocyklach  to zaiste rzecz godna uwagi i podziwu!

Odwiedziło nas również „Ranczo Oregon” – prezentujące zagrodę ze zwierzętami wiejskimi, organizujące przejażdżki na koniach i kucach oraz atrakcje plastyczne.

Dla chętnych i odważnych istniała możliwość wzniesienia się balonem na uwięzi. Tu jednak, ze względu na zbyt silny wiatr, trzeba było wykazać się dużą wytrwałością i cierpliwością.

Wiele działo się również w sporcie. Zorganizowano m.in. Zawody Wędkarskie, Turniej Siatkówki Plażowej, I Babicki Crossminton STARS” – Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Crossmintonie 2019, „Crossminton Kids-Cup”, “Blackminton Challange” – w ciemności, przy oświetleniu UV odbywał się konkurs na „Rekord wymian”.

Podczas Dnia Babic nie zabrakło stoisk z jedzeniem i napojami, można było również kupić zabawki dla dzieci, balony, i wiele, wiele innych.

Od 19:00 sceną zawładnęli: piosenka i nasze gwiazdy. Na rozgrzewkę publiczność porwał wspaniały zespół coverorowy Roxette Trbute Band, a na zakończenie Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka zaprosił mieszkańców na występ gwiazdy wieczoru – Jacka Stachurskiego- dedykując ten koncert wszystkim mamom z okazji zbliżającego się ich święta.

Jacek Stachurski z zespołem przyciągnął przed scenę największą publiczność. Zaśpiewał m.in. swoje najpopularniejsze hity, takie jak „Typ niepokorny”, „Czuję i wiem”, „Zostańmy razem” i wiele innych chwytających za serce utworów. Imprezę poprowadził Jarosław Kulczycki.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Dom Kultury Stare Babice pod honorowym patronatem Wójta Gminy Stare Babice Sławomira Sumkę oraz Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jana Żychlińskiego.

Organizatorzy chcą tą drogą złożyć gorące podziękowania Sponsorom i Partnerom Dnia Babic 2019

Przesyłamy niskie ukłony dla:

 • Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. za wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwe było wynajęcie urządzeń rozrywkowych do Bezpłatnej Stefy Zabaw dla dzieci;
 • Firmy Sainz Development Sp. z o.o. Pawła Melona za ufundowanie dodatkowych atrakcji dla dzieci w Bezpłatnej Strefie Zabaw;
 • Warszawskiego Banku Spółdzielczego Oddział w Babicach Nowych przy ulicy Warszawskiej 189 w Babicach Nowych za ufundowanie fotobudki w Bezpłatnej Strefie Zabaw dla dzieci, dzięki której każde dziecko mogło wrócić do domu ze zdjęciem upamiętniającym wydarzenie;
 • Polskiego Banku Spółdzielczego w Wyszkowie z siedzibą w Starych Babicach przy
  ul. Warszawskiej 308 za ufundowanie nagród dla dzieci;
 • Firmy ABC-CARS Sp. z o.o. z Klaudyna przy ul. Estrady 14 za ufundowanie symulatora dachowania w Strefie Motoryzacyjnej;
 • Firmy Hołda Team P.H.U. Czesław Hołda z siedzibą w Płochocinie k. Warszawy przy ul. Uroczej 15 za ufundowanie słodyczy dla dzieci;
 • Firmy Netfala siedzibą w Ożarowie Mazowieckim przy ul. Poznańskiej 280/3a za ufundowanie pluszaków;
 • Hurtowni Warzyw i Owoców „BUKAT” Grzegorz Bukato za ufundowanie soczystych arbuzów dla wszystkich uczestników tego wspaniałego wydarzenia;
 • Centrum Body & Beauty SPA & WELLNESS za ufundowanie dwóch bonów upominkowych na zabiegi refleksologii.