SALA WIDOWISKOWA

Wyróżnione

 • nie
  11
  Lis
  2018

  Koncert z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Dom Kultury Stare Babice serdecznie zaprasza na uroczysty koncert z okazji Obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  Koncert odbędzie się w niedzielę 11 listopada 2018 r. o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2 w Zielonkach-Parceli.

  Podczas koncertu zostaną wykonane najstarsze polskie pieśni narodowe i rycerskie, wspólnie zaśpiewamy Gaude Mater Polonia oraz Warszawiankę. Zapamiętacie jak odróżnić Marsz Strzelców od Hymnu Strzeleckiego. Poznacie wiele pieśni, które w przeszłości były hymnem narodowym, a nie np. hymnem Szkoły Rycerskiej. Na nowo odkryjecie Norwida i Konopnicką, recytowanych w kostiumach z epoki. Posłuchacie niezapomnianych utworów Ogińskiego, Chopina, Moniuszki wykonanych przez kwartet smyczkowy i na fortepianie koncertowym. Dzieci opowiedzą ciekawie o Paderewskim. Pomaszerujemy w rytmie znanych pieśni legionowych, ale też przypomnimy niezwykłe pieśni współczesnej Polski.

  W programie:
  Utwory Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki oraz polskie pieśni patriotyczne. Występ Babickiej Orkiestry Dętej im. Krzysztofa Pendereckiego wraz z chórem ,,Babiczanie” oraz chórami szkolnymi pod dyrekcją Zbigniewa Załęskiego.

  Bezpłatne bilety dostępne na www.biletyna.pl oraz w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.

  ZAPRASZAMY!