WYDARZENIA

 • nie
  30
  Cze
  2019
  Polana Dwóch Stawów

  To już w tę niedzielę – 30 czerwca 2019 r.

  Serdecznie zapraszamy na Piknik Folkowy, który odbędzie się w ramach projektu „Kulturalne Lato” w dniu 30 czerwca 2019 r. w godz. 17.00-21.00 na Polanie Dwóch Stawów przy ul. Południowej w Zielonkach-Parceli

  Wgryź się w klimat autentycznej twórczości ludowej niesionej przez lekkie nuty gwiazd wieczoru. Muzycznie imprezę wzbogacą następujące zespoły:

  Zespół Kraków Street Band - to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność. Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już w dorobku album "Going Away". Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Album "Going Away" otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.

  Zespół Stonehenge - zespół grający muzykę irlandzką i szkocką oraz koncert pt. "Muzyka Świata": polski zespół folkowy założony w 1996 roku w Jastrzębiu Zdroju, specjalizujący się w muzyce celtyckiej. Jego nazwa pochodzi od tajemniczego kamiennego kręgu położonego w mieście Salisbury na południu Anglii. Brzmienie zespołu charakteryzuje fuzja tradycyjnych tematów muzycznych z Zielonej Wyspy i nowoczesnego instrumentarium, nawet z wykorzystaniem loopów i sampli.

  Zespół InoRos - to grupa nietuzinkowych artystów, których połączyła pasja i chęć tworzenia a ich temperamenty zdołały pogodzić tradycję z nowoczesnością tworząc nową jakość w muzyce folkowej. Największym atutem Zespołu jest różnorodne pochodzenie jego muzyków, którzy kulturę swoich „Małych Ojczyzn” misternie wplatają w każdą graną przez siebie nutę.
  Zespół tworzy muzykę rozrywkową zainspirowaną folklorem podhalańskim, ale także muzyką folkową z całego pasma Karpat. Jest ona efektem pasji i ciężkiej pracy, która łącząc tradycje, różnorodność kultur i charakterów ma za zadanie dawać siebie innym.

  Imprezie towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje:
  Po raz pierwszy tereny przy Południowej wyniosą się na wysokość ponad 5 metrów, a to dzięki atrakcjom pn. „GIGANCI – Imperium Arena”.
  Sprawdź się na gigantycznym torze przeszkód! Pierwszych śmiałków zapraszamy już od godz. 17.00.

  Po raz kolejny będzie można wznieść się w górę. Od godz. 17.00 rozpoczną się wzloty balonem.

  Po zmaganiach kondycyjnych zapraszamy na odpoczynek w atmosferze rodzinnego pikniku. Polana wypełni się czystymi, jasnymi melodiami rustykalnymi, które umilą letnie, niedzielne popołudnie wśród Swoich.

  Zbierzcie Najbliższych i przybywajcie na PIKNIK FOLKOWY!

  Wstęp wolny!
  Organizatorzy
  Gmina Stare Babice
  Dom Kultury Stare Babice

  Patronat medialny
  Gazeta Babicka

 

Już za nami:

Wyróżnione

 • sob
  21
  Lip
  2018

  Potańcówka pod girlandami

  Polana Dwóch Stawów w Zielonkach-Parceli

  Jeśli lubicie tańczyć to serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Stare Babice, gości z sąsiednich gmin oraz miłośników tańca i dobrej zabawy na niezapomnianą pierwszą letnią „Potańcówkę pod girlandami”, która odbędzie się już 21 lipca br. (sobota) w godz. 19:30 – 24:00 na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach-Parceli przy ul. Południowej.

  Muzyka serwowana przez DJ’a będzie różnorodna i każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze aby w tym dniu do zabawy przyłączyły się wszystkie pokolenia!

  Na zmęczonych tańcem będzie czekała strefa gastronomiczna i będzie można posilić się daniem z grilla, napojami i innymi frykasami albo pójść na spacer po polanie.

  Doskonała zabawa pod gołym niebem będzie trwała do północy!!!

  Organizatorem potańcówki jest Gmina Stare Babice oraz Dom Kultury Stare Babice.

  Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  Wstęp na potańcówkę jest wolny.
  ZAPRASZAMY!!!