WYDARZENIA

 • nie
  30
  Cze
  2019
  Polana Dwóch Stawów

  To już w tę niedzielę – 30 czerwca 2019 r.

  Serdecznie zapraszamy na Piknik Folkowy, który odbędzie się w ramach projektu „Kulturalne Lato” w dniu 30 czerwca 2019 r. w godz. 17.00-21.00 na Polanie Dwóch Stawów przy ul. Południowej w Zielonkach-Parceli

  Wgryź się w klimat autentycznej twórczości ludowej niesionej przez lekkie nuty gwiazd wieczoru. Muzycznie imprezę wzbogacą następujące zespoły:

  Zespół Kraków Street Band - to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność. Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już w dorobku album "Going Away". Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Album "Going Away" otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.

  Zespół Stonehenge - zespół grający muzykę irlandzką i szkocką oraz koncert pt. "Muzyka Świata": polski zespół folkowy założony w 1996 roku w Jastrzębiu Zdroju, specjalizujący się w muzyce celtyckiej. Jego nazwa pochodzi od tajemniczego kamiennego kręgu położonego w mieście Salisbury na południu Anglii. Brzmienie zespołu charakteryzuje fuzja tradycyjnych tematów muzycznych z Zielonej Wyspy i nowoczesnego instrumentarium, nawet z wykorzystaniem loopów i sampli.

  Zespół InoRos - to grupa nietuzinkowych artystów, których połączyła pasja i chęć tworzenia a ich temperamenty zdołały pogodzić tradycję z nowoczesnością tworząc nową jakość w muzyce folkowej. Największym atutem Zespołu jest różnorodne pochodzenie jego muzyków, którzy kulturę swoich „Małych Ojczyzn” misternie wplatają w każdą graną przez siebie nutę.
  Zespół tworzy muzykę rozrywkową zainspirowaną folklorem podhalańskim, ale także muzyką folkową z całego pasma Karpat. Jest ona efektem pasji i ciężkiej pracy, która łącząc tradycje, różnorodność kultur i charakterów ma za zadanie dawać siebie innym.

  Imprezie towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje:
  Po raz pierwszy tereny przy Południowej wyniosą się na wysokość ponad 5 metrów, a to dzięki atrakcjom pn. „GIGANCI – Imperium Arena”.
  Sprawdź się na gigantycznym torze przeszkód! Pierwszych śmiałków zapraszamy już od godz. 17.00.

  Po raz kolejny będzie można wznieść się w górę. Od godz. 17.00 rozpoczną się wzloty balonem.

  Po zmaganiach kondycyjnych zapraszamy na odpoczynek w atmosferze rodzinnego pikniku. Polana wypełni się czystymi, jasnymi melodiami rustykalnymi, które umilą letnie, niedzielne popołudnie wśród Swoich.

  Zbierzcie Najbliższych i przybywajcie na PIKNIK FOLKOWY!

  Wstęp wolny!
  Organizatorzy
  Gmina Stare Babice
  Dom Kultury Stare Babice

  Patronat medialny
  Gazeta Babicka

 

Już za nami:

Wyróżnione

 • pon
  03
  Gru
  2018

  Warsztaty szycia dzianin

  Dom Kultury Stare Babice

  WARSZTATY SZYCIA DZIANIN

  Warsztaty przeznaczone są dla osób, które opanowały już w podstawowym stopniu obsługę maszyny do szycia.
  Podczas warsztatów:
  - poznacie techniki krojenia, szycia i wykańczania dzianin,
  - poznacie technologię szycia i wykańczania dzianin w przemyśle oraz w domowych warunkach,
  -nauczycie się wszywania ściągacza i sposóbów wykańczania dekoldów,
  - zapoznacie się z owerlokiem 🙂
  - USZYCJECIE dwustronny komin, idealny na jesienne chłody.

  Zapewniamy:
   kameralne grupy do 8 osób,
   dzianiny do szycia w cenie warsztatów
   wszystkie niezbędne akcesoria oraz dodatki krawieckie w cenie warsztatów
   maszyny i owerloki Firmy Brother

  Zajęcia składają się z dwóch 2 godzinnych spotkań.
  Termin: poniedziałek 3 i 10 grudnia 2018
  Czas trwania zajęć: 19:00-21:00 (2x2h)

  Koszt warsztatów - 100 zł/osoba ( materiały w cenie)

  Jak zapisać się na warsztaty ?
  • mailowo na adres zapisy@domkultury-starebabice.pl lub
  • telefoniczne pod numerem 22 487 18 70
  W zgłoszeniu mailowym należy podać: imię i nazwisko uczestnika, wiek uczestnika, telefon kontaktowy opiekuna lub uczestnika, adres e-mail.

  Przed warsztatami uczestnik jest zobowiązany wypełnić kartę uczestnika zajęć/warsztatów w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice/ do pobrania ze strony internetowej/ oraz dokonać płatności za warsztaty do dnia 10.10.2018.

  Jak zapłacić za zajęcia?
  Płatność za warsztaty należy dokonać do dnia 10.10.2018 kartą w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice (czynne: pn-pt godz. 8:00-16:00) lub przelewem na konto bankowe DK Stare Babice:
  Warszawski Bank Spółdzielczy nr 60 8015 0004 0036 1781 2030 0001
  W tytule przelewu prosimy podać: Imię i nazwisko uczestnika, warsztaty szycia, 13.10.2018.

  ZAPRASZAMY!!!