WYDARZENIA

Wyróżnione

 • sob
  06
  Kwi
  2019

  Premiera spektaklu "Idę"

  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Poezja sprawdza się w życiu. Przy czym nie chodzi (wyłącznie) o reklamy perfum i etykiety niszowych piw. Słowo potrafi być wyborne, sprawiać przyjemność, przemieniać, lub – biblijnie – stwarzać. Spektakl Idę jest złożony ze słów, zdań, myśli oraz intuicji poetów takich jak Szekspir, Herbert, Miłosz czy ks. Jan Twardowski, przyprawiony zaś groteską Gombrowicza, a nad wszystkim unosi się szerokie spojrzenie Jana Pawła II.

  Dom Kultury Stare Babice zaprasza na niebanalną produkcję, która chce przypomnieć nam teksty które doskonale znamy, usłyszeć je na nowo i zobaczyć, że mówią o nas.

  Utwory literackie zebrał Mateusz Kalinowski, absolwent Akadami Sztuk Pięknych w Warszawie na specjalizacji multimedialnej. Zajmuje się twórczością na wielu płaszczyznach, od lat zafascynowany teatrem, gra i przygotowuje innych, biorąc sobie za punkt odniesienia takich aktorów jak Radziwiłowicz, Fronczewski czy Holoubek.

  O warstwę muzyczną zadba utalentowany pianista młodego pokolenia, Artur Słotwiński.

  występują:
  Emilia Bitner
  Zuzanna Chlistowska
  Maria Czwarnok
  Nina Durowicz
  Filip Fajt
  Mateusz Kalinowski
  Magdalena Lewandowska
  Joanna Osial
  Piotr Żebrowski

  Reżyseria, wybór utworów,
  scenografia, wizualizacje:
  Mateusz Kalinowski

   

  Bezpłatne bilety na spektakl można pobrać na portalu www.biletyna.pl oraz w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.

  Przed premierą spektaklu, o godz. 15.00, na I piętrze Domu Kultury Stare Babice, odbędzie się wystawa prac Mateusza Kalinowskiego.