WYDARZENIA

Wyróżnione

 • sob
  02
  Mar
  2019

  Koncert Raz Dwa Trzy

  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu „Raz, Dwa, Trzy”, który odbędzie się w sobotę 2 marca 2019 roku o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach – Parceli.

  „Raz, Dwa, Trzy,” – Ważne piosenki
  Ten koncert to muzyczna podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą.

  „Raz, Dwa, Trzy”
  Zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy - wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele „Raz, Dwa, Trzy,” kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Filozoficzne kapsułki, które chce się połknąć, by poszerzyć świadomość. Adam Nowak nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu. „Raz, Dwa, Trzy,” to zjawisko. Fenomen!

  Bilety w cenie 65 zł będą od dnia 28 stycznia 2019 do kupienia na www.biletyna.pl oraz w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.

  Zapraszamy!!!

 

Już za nami:

Wyróżnione

 • pon
  04
  Mar
  2019

  Kurylewicz- Muzyka i Poezja

  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na wieczór autorski

  pt. ZAŚPIEW
  KURYLEWICZ – MUZYKA I POEZJA

  Termin: poniedziałek 4 marca 2019 r. godz. 19:00
  Miejsce: Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice, ul. Południowa 2, 05-082 Zielonki-Parcela

  W programie wiersze Gabrieli Kurylewicz z tomu Rymki i Zaśpiew oraz Andrzeja Kurylewicza utwory na fortepian solo (Modlitwa, Walc minimalny, Sekwencje Nad Niemnem, Polskie drogi), kontrabas solo (Moods) oraz pieśni na fortepian i kontrabas (Lalka, Somnambulicy, Kołysanka z Nie-Boskiej komedii, Czułość i inne), a także improwizacje.

  Wykonawcy:
  Gabriela Kurylewicz – wiersze, fortepian
  Paweł Pańta – kontrabas

  Bezpłatne bilety dostępne na www.biletyna.pl oraz w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.

  Organizator
  Powiat Warszawski Zachodni

  Współorganizator
  Dom Kultury Stare Babice

  Andrzej Kurylewicz (1932-2007) - kompozytor, pianista, trębacz, puzonista i dyrygent. Kompozytor muzyki współczesnej, klasycznej, jazzowej, teatralnej, filmowej i baletowej. Studiował fortepian u Henryka Sztompki i kompozycję u Stanisława Wiechowicza, w 1954 r. usunięty z uczelni za wykonywanie muzyki jazzowej i odmowę wstąpienia do komunistycznej partii. Zatrudniony przez Władysława Szpilmana w Rozgłośni Krakowskiej PR założył własny Sekstet Organowy Polskiego Radia. W 1957 roku zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Pianistów Jazzowych w Stuttgarcie. W l. 1964-6 dyrektor Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji. Ostatni raz na Jazz Jamboree wystąpił ze swoją znakomitą Formacją Muzyki Współczesnej w roku 1970 (tworząc muzykę z pogranicza nowoczesnego jazzu i awangardy europejskiej). Od 1971 roku odszedł od jazzu, poświęcając czas kompozycji muzyki poważnej, teatralnej i filmowej. Od roku 1964 z żoną, Wanda Warską, a potem z także z córką, Gabrielą, prowadził własną, słynną Piwnicę Artystyczną Kurylewiczów. Autor 64 opusów muzyki poważnej, kilkudzisięciu cyklów pieśni oraz muzyki do ponad setki filmów i spektakli teatralnych. W świecie bardzo wysoko ceniony za jazz, piosenki dla Wandy Warskiej i muzykę poważną, zwłaszcza kameralną. W 2001 roku uhonorowany Bundesverdienstkreutz 1. Klasse Republiki Federalnej Niemiec. Kompozytor wybitnie oryginalny i wszechstronny. W Polsce znany wciąż najbardziej z muzyki do filmów Polskie Drogi, Lalka i Nad Niemnem.

  Gabriela Kurylewicz - córka Andrzeja Kurylewicza i Wandy Warskiej, poetka, tłumacz, doktor filozofii. Założycielka i prezes Fundacji Forma – Teatru, Instytutu Sztuki i Badań Filozoficznych. Dyrektor Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów – Pracowni Muzyki, Poezji i Filozofii. Autorka oryginalnych książek filozoficznych oraz sześciu tomów wierszy. Właścicielka i wydawca dzieł Andrzeja Kurylewicza. Autorka festiwalu Dni Muzyki A. Kurylewicza. Zajmuje się poszukiwaniem najlepszych związków poezji i muzyki. 23 XI 2018 r. miała debiut kompozytorski, Kameraliści NOSPR wykonali jej dwa utwory: Chwilkę na skrzypce i altówkę oraz Violesque per viola solo. Wykonawczyni utworów fortepianowych ojca.

   Paweł Pańta - kontrabasista jazzowy i klasyczny, grał na stałe i nagrywał w słynnym Andrzej Kurylewicz Trio. Występował m.in. w zespołach Zbyszka Namysłowskiego, Włodka Pawlika. Obecnie członek zespołów Włodka Pawlika (z którym otrzymał nagrodę GRAMMY za płytę Night in Calisia), Gary'ego Guthmana oraz Filipa Wojciechowskiego. Ma w swoim dorobku wiele płyt jazzowych. Jako muzyk klasyczny był członkiem Gustav Mahler Jugendorchester pod batutą Claudio Abbado. Współpracował z orkiestrą Philharmonie der Nationen, z którą zagrał ponad 100 koncertów. Współpracuje wiernie z Piwnicą Kurylewiczów. Jest niezrównanym wykonawcą Moods na kontrabas solo Andrzeja Kurylewicza

  Serdecznie zapraszamy !!!