WYDARZENIA

Wyróżnione

 • sob
  02
  Mar
  2019

  Koncert Raz Dwa Trzy

  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu „Raz, Dwa, Trzy”, który odbędzie się w sobotę 2 marca 2019 roku o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach – Parceli.

  „Raz, Dwa, Trzy,” – Ważne piosenki
  Ten koncert to muzyczna podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą.

  „Raz, Dwa, Trzy”
  Zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy - wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele „Raz, Dwa, Trzy,” kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Filozoficzne kapsułki, które chce się połknąć, by poszerzyć świadomość. Adam Nowak nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu. „Raz, Dwa, Trzy,” to zjawisko. Fenomen!

  Bilety w cenie 65 zł będą od dnia 28 stycznia 2019 do kupienia na www.biletyna.pl oraz w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.

  Zapraszamy!!!

 

Już za nami:

 • nie
  11
  Sie
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Zapraszamy na niezwykle urokliwy koncert „Retromania”, który oddaje niepowtarzalny klimat lat 20. i 30. XX wieku.

  Dwudziestolecie międzywojenne na polskim rynku muzycznym to okres, kiedy trumfy święciło pierwsze rodzime studio Syrena Rekord. Wytwórnia płytowa wypromowała takie gwiazdy jak Mieczysław Fogg, Hanka Ordonówna czy Eugeniusz Bodo. Ich największe przeboje, a także inne hity rewii, kabaretów i operetek wykona zespół Ola Troczyńska Quintet. Sala Widowiskowa wypełni się szlagierami lat 20. i 30. w nowych aranżacjach.

  Na scenie wystąpi znana babickiej publiczności Ola Troczyńska-Rucińska, która w Domu Kultury Stare Babice prowadzi chór Aprobata. Aksamitna, ciepła barwa głosu wokalistki znakomicie podkreśla charakter romantycznych do granic możliwości oraz dowcipnych piosenek. Ola łączy swingową ekspresję ze współczesną muzyką indie pop. Jest laureatką wielu konkursów i programów telewizyjnych, m.in. dwukrotnie „Szansy na sukces”.
  Jest dyrygentem i trenerem wokalnym, współpracowała z Teatrem Dramatycznym oraz Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Prowadzi Studio Piosenki w Centrum Kultury Izabelin. Ukończyła warszawską Akademię Muzyczną im. F. Chopina na kierunku dyrygentura chóralna.

  Podczas koncertu „Retromania” na scenie towarzyszą artystce wybitni polscy instrumentaliści młodego pokolenia.

  Organizatorzy
  Gmina Stare Babice
  Dom Kultury Stare Babice

  Patronat medialny
  Gazeta Babicka

 • nie
  04
  Sie
  2019
  Scena Plenerowa Gminy Stare Babice

  4 sierpnia 2019 roku w godzinach 17:00 - 18:30 na scenie plenerowej w parku przy Urzędzie Gminy Stare Babice ul. Rynek 21 Henryk Rajfer wraz z aktorami Teatru Żydowskiego w Warszawie wystawią spektakl kabaretowy pt. „Moniek Przepiórko”.

  Pełne żydowskiego humoru monologi, wyśmienite skecze i dziarskie piosenki, a to wszystko połączone wspólnym mianownikiem – fajtłapowatego Mońka. Bohater licznych dowcipów stanowi uosobienie pechowca i nieudacznika, a jego perypetie rozczulają i bawią do łez.

  Organizatorami wydarzenia jest Dom Kultury Stare Babice oraz Gmina Stare Babice w ramach projektu „Kulturalne Lato”

  Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Babicka.

  Wstęp wolny

  W przypadku złej pogody kabaret zostanie przeniesiony do Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach – Parceli, ul. Południowa 2. Komunikat pojawi się o godzinie 12.00 na fanpage`u Domu Kultury https://www.facebook.com/dkstarebabice/ oraz na tablicy informacyjnej na scenie plenerowej.

 • śr
  31
  Lip
  2019
  Plac zabaw przy ul. Północnej

  Serdecznie zapraszamy w środę 31 lipca na kolejne animacje dla dzieci! Wesołe animatorki przygotują rywalizacje sportowe, zmagania kooperacyjne, Arenę Gier, gry planszowe, zajęcia ruchowe, bańki mydlane, klockosferę, a jeżeli temperatura powietrza przekroczy 25°C – również zabawy wodne.

  Przed nami jeszcze kilka spotkań sąsiedzkich o charakterze integracyjnym:

  7 sierpnia – Plac Chopina (obok placu zabaw) w Borzęcinie Dużym przy ul. Spacerowej,
  14 sierpnia – plac zabaw w Lipkowie,
  21 sierpnia – plac zabaw w Wojcieszynie przy ul. Sielskiej,
  28 sierpnia – plac zabaw w Mariewie.
  Organizatorem Atrakcji dla Dzieci jest Gmina Stare Babice oraz Dom Kultury Stare Babice w ramach projektu „Kulturalne Lato”.

  ZAPRASZAMY!

 • nie
  28
  Lip
  2019
  Polana Dwóch Stawów

  Serdecznie zapraszamy w niedzielę 28 lipca br. na Piknik Rockowy, który odbędzie się na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach-Parceli (ul. Południowa). Jest kolejna z imprez muzycznych organizowanych w ramach „Kulturalnego Lata”.
  Jest to wydarzenie, podczas którego prezentowana będzie twórczość zespołów rockowych. Celem Pikniku Rockowego jest przybliżenie dorobku występujących zespołów szerszej grupie odbiorców oraz promocja muzyki rockowej wraz z jej odmianami.

  Rozkład jazdy:
  godz. 18.00
  Zespół On Stuff - to różne muzyczne osobowości, które razem tworzą spójne rockowe brzmienie. Ich muzyka porusza tematy uniwersalne ludzkich wad, słabości, zakłamania czy nieustannej pogoń za czymś lepszym. Dotyka otaczającej nas rzeczywistości, komentując muzycznie to, co nas porusza, cieszy, wkurza, irytuje, daje do myślenia. On Stuff zabierze Was w niezapomnianą, rockową podróż!

  Wojtek Grzybek - Wokal
  Krzysztof "Krizz" Werpachowski – Gitara
  Mariusz Kowalkowski - Gitara Bassowa
  Sebastian Sereda – Gitara
  Łukasz Kutyński - Perkusja

  Godz. 19.00
  Zespół Orange Zebra- to wysokoenergetyczny i bezkompromisowy mix bujających, funkowych rytmów z rockowym brzmieniem rodem z lat `90. Żeby nie było za wesoło, czasem trafi się i nutka bluesa, i hardrockowy riff z wykopem.
  Szymon Łabądź – Wokal
  Bartłomiej Łubieński – Gitara
  Radosław Dubisz – Bas
  Michał Bolczyński - Perkusja

  Gwiazda wieczoru:

  godz. 20.30
  Zespół 4 Szmery - to najlepszy polski cover band wykonujący utwory australijskiej legendy rocka - AC/DC. Zaczęli grać dla przyjemności, ponieważ połączyła ich wspólna fascynacja jednym z największych bandów tego świata – AC/DC.
  AC/DC to klasyka taka sama w sobie, tak jak Bach, Mozart czy Chopin, a oni po prostu grają klasykę. „I jeżeli na ich koncerty przychodzą ludzie, to chyba warto grać, żeby zobaczyć autentyczne łzy wzruszenia, jakie czasem udaje nam się wywołać…”. Wokół zespołu 4 Szmery dzieją się różne dziwne historie, a oni grają coraz więcej koncertów dla naprawdę fantastycznych ludzi. „Dopóki trwa ta reakcja, będziemy to robić. Bo chyba o to w rock ‘n’ rollu chodzi…. Bo ludzie lubią słuchać piosenek, które dobrze znają , bo jesteśmy prawdziwi w tym, co robimy”.

  Robert „Sierściu” Mastalerz - Wokal
  Jacek Szwed - Gitara
  Arek Kluczewski - Gitara
  Grzegorz „Gabi” Gruca - Bas
  Andrzej Tabor -Perkusja

  Dodatkowe atrakcje:
  17.00 -20.00 - Starcie Tytanów - gigantyczny tor przeszkód
  22.00 – pokaz laserowy

  Organizator
  Gmina Stare Babice
  Dom Kultury Stare Babice

  Patronat medialny
  Gazeta Babicka

  Wstęp wolny!

 • nie
  21
  Lip
  2019
  Scena Plenerowa Gminy Stare Babice

  Jazzowe nuty na scenie plenerowej

  Serdecznie zapraszamy na nastrojowy koncert zespołu Leliva Jazz Band, który odbędzie się 21.07.2019 roku o godz. 17.00 na scenie plenerowej w parku w Starych Babicach przy Urzędzie Gminy, ul. Rynek 21.

  Leliva Jazz Band to uhonorowana kapela, która na początku swojej działalności skupiała się na popularyzacji ragtimu, a z czasem rozszerzyła repertuar o standardy jazzu lat 20. i 30. Aranżacje utworów nawiązują do klasyki gatunku i czerpią z tradycji najlepszego jazzu nowoorleańskiego.

  Niezapomniany, klimatyczny koncert już za kilka dni na babickiej scenie plenerowej!

  W przypadku złej pogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach-Parceli, ul. Południowa 2.

  Organizatorzy
  Gmina Stare Babice
  Dom kultury Stare Babice

  Patronat medialny
  Gazeta Babicka

  Wstęp wolny!

 • nie
  21
  Lip
  2019
  Polana Dwóch Stawów w Zielonkach-Parceli

  Zapraszamy na Polanę Dwóch Stawów w Zielonkach - Parceli przy ul. Południowej na projekcję filmu „Marzyciel” w reżyserii Marca Forstera.

  Startujemy o godz. 21:00

  Nie zapomnijcie zabrać ze sobą kocyków i chusteczek!

  Przygody latającego urwisa doczekały się wielu adaptacji filmowych i teatralnych, a najpopularniejsza animowana interpretacja z 1953 roku wypuściła w świat rudą, rozśpiewaną ikonę popkultury. Film „Marzyciel” odsłania kulisy powstania kultowej historii o chłopcu, który nie chciał dorosnąć.

  Wielu badaczy literatury sugeruje, że inspiracją do powstania postaci niesfornego Piotrusia był stworzony na potrzeby opowiadań dla zaprzyjaźnionej rodziny autora dzieła, sir Jamesa Matthew Barriego, chłopiec. Z samej powieści „Piotruś Pan” (a właściwie powieściowej adaptacji dramatu) niewiele możemy dowiedzieć się o tytułowym bohaterze. Przekazywane fakty z jego przeszłości są twardo selekcjonowane, motywacje stojące za jego działaniami – ujawniane oszczędnie, a motorem napędowym wszelkich poczynań jest rachitycznie umotywowana nienawiść wobec dorosłych. Łobuziakowi z zawadiackim uśmiechem od ucha do ucha wiele uchodzi na sucho, m.in. psotne dokazywanie wróżkom, uśmiercanie piratów, łamanie syrenich serc. „Piotruś Pan” to symbol dziecięcego pragnienia wolności i poszukiwania tej wolności przy zachowaniu poczucia bezpieczeństwa, że mamy gdzie wrócić i ma nas kto utulić do snu.(więcej…)