WYDARZENIA

Wyróżnione

 • sob
  02
  Mar
  2019

  Koncert Raz Dwa Trzy

  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu „Raz, Dwa, Trzy”, który odbędzie się w sobotę 2 marca 2019 roku o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach – Parceli.

  „Raz, Dwa, Trzy,” – Ważne piosenki
  Ten koncert to muzyczna podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą.

  „Raz, Dwa, Trzy”
  Zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy - wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele „Raz, Dwa, Trzy,” kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Filozoficzne kapsułki, które chce się połknąć, by poszerzyć świadomość. Adam Nowak nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu. „Raz, Dwa, Trzy,” to zjawisko. Fenomen!

  Bilety w cenie 65 zł będą od dnia 28 stycznia 2019 do kupienia na www.biletyna.pl oraz w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.

  Zapraszamy!!!

 

Już za nami:

 • nie
  11
  Sie
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Zapraszamy na niezwykle urokliwy koncert „Retromania”, który oddaje niepowtarzalny klimat lat 20. i 30. XX wieku.

  Dwudziestolecie międzywojenne na polskim rynku muzycznym to okres, kiedy trumfy święciło pierwsze rodzime studio Syrena Rekord. Wytwórnia płytowa wypromowała takie gwiazdy jak Mieczysław Fogg, Hanka Ordonówna czy Eugeniusz Bodo. Ich największe przeboje, a także inne hity rewii, kabaretów i operetek wykona zespół Ola Troczyńska Quintet. Sala Widowiskowa wypełni się szlagierami lat 20. i 30. w nowych aranżacjach.

  Na scenie wystąpi znana babickiej publiczności Ola Troczyńska-Rucińska, która w Domu Kultury Stare Babice prowadzi chór Aprobata. Aksamitna, ciepła barwa głosu wokalistki znakomicie podkreśla charakter romantycznych do granic możliwości oraz dowcipnych piosenek. Ola łączy swingową ekspresję ze współczesną muzyką indie pop. Jest laureatką wielu konkursów i programów telewizyjnych, m.in. dwukrotnie „Szansy na sukces”.
  Jest dyrygentem i trenerem wokalnym, współpracowała z Teatrem Dramatycznym oraz Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Prowadzi Studio Piosenki w Centrum Kultury Izabelin. Ukończyła warszawską Akademię Muzyczną im. F. Chopina na kierunku dyrygentura chóralna.

  Podczas koncertu „Retromania” na scenie towarzyszą artystce wybitni polscy instrumentaliści młodego pokolenia.

  Organizatorzy
  Gmina Stare Babice
  Dom Kultury Stare Babice

  Patronat medialny
  Gazeta Babicka

 • nie
  04
  Sie
  2019
  Scena Plenerowa Gminy Stare Babice

  4 sierpnia 2019 roku w godzinach 17:00 - 18:30 na scenie plenerowej w parku przy Urzędzie Gminy Stare Babice ul. Rynek 21 Henryk Rajfer wraz z aktorami Teatru Żydowskiego w Warszawie wystawią spektakl kabaretowy pt. „Moniek Przepiórko”.

  Pełne żydowskiego humoru monologi, wyśmienite skecze i dziarskie piosenki, a to wszystko połączone wspólnym mianownikiem – fajtłapowatego Mońka. Bohater licznych dowcipów stanowi uosobienie pechowca i nieudacznika, a jego perypetie rozczulają i bawią do łez.

  Organizatorami wydarzenia jest Dom Kultury Stare Babice oraz Gmina Stare Babice w ramach projektu „Kulturalne Lato”

  Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Babicka.

  Wstęp wolny

  W przypadku złej pogody kabaret zostanie przeniesiony do Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach – Parceli, ul. Południowa 2. Komunikat pojawi się o godzinie 12.00 na fanpage`u Domu Kultury https://www.facebook.com/dkstarebabice/ oraz na tablicy informacyjnej na scenie plenerowej.

 • śr
  31
  Lip
  2019
  Plac zabaw przy ul. Północnej

  Serdecznie zapraszamy w środę 31 lipca na kolejne animacje dla dzieci! Wesołe animatorki przygotują rywalizacje sportowe, zmagania kooperacyjne, Arenę Gier, gry planszowe, zajęcia ruchowe, bańki mydlane, klockosferę, a jeżeli temperatura powietrza przekroczy 25°C – również zabawy wodne.

  Przed nami jeszcze kilka spotkań sąsiedzkich o charakterze integracyjnym:

  7 sierpnia – Plac Chopina (obok placu zabaw) w Borzęcinie Dużym przy ul. Spacerowej,
  14 sierpnia – plac zabaw w Lipkowie,
  21 sierpnia – plac zabaw w Wojcieszynie przy ul. Sielskiej,
  28 sierpnia – plac zabaw w Mariewie.
  Organizatorem Atrakcji dla Dzieci jest Gmina Stare Babice oraz Dom Kultury Stare Babice w ramach projektu „Kulturalne Lato”.

  ZAPRASZAMY!

 • nie
  28
  Lip
  2019
  Polana Dwóch Stawów

  Serdecznie zapraszamy w niedzielę 28 lipca br. na Piknik Rockowy, który odbędzie się na Polanie Dwóch Stawów w Zielonkach-Parceli (ul. Południowa). Jest kolejna z imprez muzycznych organizowanych w ramach „Kulturalnego Lata”.
  Jest to wydarzenie, podczas którego prezentowana będzie twórczość zespołów rockowych. Celem Pikniku Rockowego jest przybliżenie dorobku występujących zespołów szerszej grupie odbiorców oraz promocja muzyki rockowej wraz z jej odmianami.

  Rozkład jazdy:
  godz. 18.00
  Zespół On Stuff - to różne muzyczne osobowości, które razem tworzą spójne rockowe brzmienie. Ich muzyka porusza tematy uniwersalne ludzkich wad, słabości, zakłamania czy nieustannej pogoń za czymś lepszym. Dotyka otaczającej nas rzeczywistości, komentując muzycznie to, co nas porusza, cieszy, wkurza, irytuje, daje do myślenia. On Stuff zabierze Was w niezapomnianą, rockową podróż!

  Wojtek Grzybek - Wokal
  Krzysztof "Krizz" Werpachowski – Gitara
  Mariusz Kowalkowski - Gitara Bassowa
  Sebastian Sereda – Gitara
  Łukasz Kutyński - Perkusja

  Godz. 19.00
  Zespół Orange Zebra- to wysokoenergetyczny i bezkompromisowy mix bujających, funkowych rytmów z rockowym brzmieniem rodem z lat `90. Żeby nie było za wesoło, czasem trafi się i nutka bluesa, i hardrockowy riff z wykopem.
  Szymon Łabądź – Wokal
  Bartłomiej Łubieński – Gitara
  Radosław Dubisz – Bas
  Michał Bolczyński - Perkusja

  Gwiazda wieczoru:

  godz. 20.30
  Zespół 4 Szmery - to najlepszy polski cover band wykonujący utwory australijskiej legendy rocka - AC/DC. Zaczęli grać dla przyjemności, ponieważ połączyła ich wspólna fascynacja jednym z największych bandów tego świata – AC/DC.
  AC/DC to klasyka taka sama w sobie, tak jak Bach, Mozart czy Chopin, a oni po prostu grają klasykę. „I jeżeli na ich koncerty przychodzą ludzie, to chyba warto grać, żeby zobaczyć autentyczne łzy wzruszenia, jakie czasem udaje nam się wywołać…”. Wokół zespołu 4 Szmery dzieją się różne dziwne historie, a oni grają coraz więcej koncertów dla naprawdę fantastycznych ludzi. „Dopóki trwa ta reakcja, będziemy to robić. Bo chyba o to w rock ‘n’ rollu chodzi…. Bo ludzie lubią słuchać piosenek, które dobrze znają , bo jesteśmy prawdziwi w tym, co robimy”.

  Robert „Sierściu” Mastalerz - Wokal
  Jacek Szwed - Gitara
  Arek Kluczewski - Gitara
  Grzegorz „Gabi” Gruca - Bas
  Andrzej Tabor -Perkusja

  Dodatkowe atrakcje:
  17.00 -20.00 - Starcie Tytanów - gigantyczny tor przeszkód
  22.00 – pokaz laserowy

  Organizator
  Gmina Stare Babice
  Dom Kultury Stare Babice

  Patronat medialny
  Gazeta Babicka

  Wstęp wolny!

 • nie
  21
  Lip
  2019
  Scena Plenerowa Gminy Stare Babice

  Jazzowe nuty na scenie plenerowej

  Serdecznie zapraszamy na nastrojowy koncert zespołu Leliva Jazz Band, który odbędzie się 21.07.2019 roku o godz. 17.00 na scenie plenerowej w parku w Starych Babicach przy Urzędzie Gminy, ul. Rynek 21.

  Leliva Jazz Band to uhonorowana kapela, która na początku swojej działalności skupiała się na popularyzacji ragtimu, a z czasem rozszerzyła repertuar o standardy jazzu lat 20. i 30. Aranżacje utworów nawiązują do klasyki gatunku i czerpią z tradycji najlepszego jazzu nowoorleańskiego.

  Niezapomniany, klimatyczny koncert już za kilka dni na babickiej scenie plenerowej!

  W przypadku złej pogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach-Parceli, ul. Południowa 2.

  Organizatorzy
  Gmina Stare Babice
  Dom kultury Stare Babice

  Patronat medialny
  Gazeta Babicka

  Wstęp wolny!

 • nie
  21
  Lip
  2019
  Polana Dwóch Stawów w Zielonkach-Parceli

  Zapraszamy na Polanę Dwóch Stawów w Zielonkach - Parceli przy ul. Południowej na projekcję filmu „Marzyciel” w reżyserii Marca Forstera.

  Startujemy o godz. 21:00

  Nie zapomnijcie zabrać ze sobą kocyków i chusteczek!

  Przygody latającego urwisa doczekały się wielu adaptacji filmowych i teatralnych, a najpopularniejsza animowana interpretacja z 1953 roku wypuściła w świat rudą, rozśpiewaną ikonę popkultury. Film „Marzyciel” odsłania kulisy powstania kultowej historii o chłopcu, który nie chciał dorosnąć.

  Wielu badaczy literatury sugeruje, że inspiracją do powstania postaci niesfornego Piotrusia był stworzony na potrzeby opowiadań dla zaprzyjaźnionej rodziny autora dzieła, sir Jamesa Matthew Barriego, chłopiec. Z samej powieści „Piotruś Pan” (a właściwie powieściowej adaptacji dramatu) niewiele możemy dowiedzieć się o tytułowym bohaterze. Przekazywane fakty z jego przeszłości są twardo selekcjonowane, motywacje stojące za jego działaniami – ujawniane oszczędnie, a motorem napędowym wszelkich poczynań jest rachitycznie umotywowana nienawiść wobec dorosłych. Łobuziakowi z zawadiackim uśmiechem od ucha do ucha wiele uchodzi na sucho, m.in. psotne dokazywanie wróżkom, uśmiercanie piratów, łamanie syrenich serc. „Piotruś Pan” to symbol dziecięcego pragnienia wolności i poszukiwania tej wolności przy zachowaniu poczucia bezpieczeństwa, że mamy gdzie wrócić i ma nas kto utulić do snu.(więcej…)

 • sob
  20
  Lip
  2019
  Klaudyn

  Zapraszamy na kolejną Letnią Potańcówkę organizowaną w ramach „Kulturalnego Lata” - tym razem spotykamy się w Klaudynie przy ul. Krzyżanowskiego 64A.

  Już 20 lipca 2019 roku, punktualnie o godz. 19.00 rozpoczniemy szaloną zabawę przy największych tanecznych przebojach! O najlepszą oprawę muzyczną zadba niezastąpiony DJ Marek, a rozgrzewkę taneczną zapewni Happy Dance Studio!

  Przed nami noc pełna gorących rytmów! Będzie również okazja do skorzystania z oferty food tracków.

  Czekamy na Was!

  Organizatorzy
  Gmina Stare Babice
  Dom Kultury Stare Babice.

  Patronat medialny:
  Gazeta Babicka

 • śr
  17
  Lip
  2019
  Plac Zabaw przy ul. Kopernika
  W środę 17 lipca 2019 roku o godz. 17.00, Atrakcje dla Dzieci odbędą się na placu zabaw w Bliznem Jasińskiego u zbiegu ulic Kościuszki i Kopernika (przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Terapeutycznym w Bliznem).

  Planujemy rywalizacje sportowe, zmagania kooperacyjne, Arenę Gier, gry planszowe, zajęcia ruchowe, bańki mydlane, klockosferę, a jeżeli temperatura powietrza przekroczy 25°C – również zabawy wodne.

  Takimi zabawami rozpoczęliśmy serię sąsiedzkich spotkań integracyjnych, których tematem są zabawy dla najmłodszych:

  Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych atrakcjach dla dzieci:

  31 lipca – plac zabaw w Zielonkach-Parceli,
  7 sierpnia – Plac Chopina (obok placu zabaw) w Borzęcinie Dużym przy ul. Spacerowej,
  14 sierpnia – plac zabaw w Lipkowie,
  21 sierpnia – plac zabaw w Wojcieszynie przy ul. Sielskiej,
  28 sierpnia – plac zabaw w Mariewie.

  Organizatorem Atrakcji dla Dzieci jest Gmina Stare Babice oraz Dom Kultury Stare Babice w ramach projektu „Kulturalne Lato”.

  ZAPRASZAMY!

 • nie
  14
  Lip
  2019
  Scena plenerowa w Parku w Starych Babicach

  TEATR DLA DZIECI „PRZYGODY ZEFIRKA I SPÓŁKI W KRAINIE ŻYWIOŁÓW”

  14 lipca 2019 o godz. 17.00
  Scena plenerowa w parku w Starych Babicach

  Autorski spektakl teatralny „Przygody Zefirka i Spółki w Krainie Żywiołów” opowiada o perypetiach niesfornego rodzeństwa – Zefirka, Kropelki i Promyczka. Dzieci Pani Ziemi kłócąc się o uprzywilejowaną pozycję, wprowadzają pogodowy zamęt i zaburzają panującą harmonię. Czy uda im się przywrócić meteorologiczną równowagę? Czy zostanie wytypowany przywódca? Jak najłatwiej osiągnąć wspólny cel?

  Zapraszamy na tę zjawiskową, kolorową, rozśpiewaną sztukę teatralną! Kompendium wiedzy przyrodniczej dla najmłodszych w niesamowitej formie, wypełnionej tańcem i śpiewem formie interaktywnego widowiska.

  Dobra zabawa i popołudnie pełne śmiechu – gwarantowane!

  Organizatorem wydarzenia jest Dom Kultury Stare Babice w ramach projektu „Kulturalne Lato” oraz Gmina Stare Babice.
  Patronatem medialnym wydarzenie objęła Gazeta Babicka

  Wstęp wolny!

 • sob
  13
  Lip
  2019
  Boisko w Bliznem Jasińskiego

  LETNIA POTAŃCÓWKA W BLIZNEM JASIŃSKIEGO

  Zapraszamy na kolejną Letnią Potańcówkę organizowaną w ramach „Kulturalnego Lata” - tym razem spotykamy się w Bliznem Jasińskiego, na boisku u zbiegu ulic Kopernika i Kościuszki.

  13 lipca 2019 roku, punktualnie o godz.19.00 ruszymy w tan! Pierwszą część imprezy poprowadzi uwielbiany przez babicką roztańczoną społeczność DJ Marek, a w części drugiej imprezy pojawi się wodzirej Zbigniew Tchórzewski – boisko w Bliznem rozbrzmi energetyzującymi nutami i przemieni się w Krainę Szalonej Zabawy!

  Dajcie się porwać gorącym rytmom, największym przebojom, pięknym kobietom i czarującym dżentelmenom!

  Ostatnia potańcówka w Borzęcinie Dużym okazała się ogromnym sukcesem – powtórzmy to w Bliznem Jasińskiego!

  Organizatorzy
  Gmina Stare Babice
  Dom Kultury Stare Babice

  Patronat medialny
  Gazeta Babicka

  Wstęp wolny!

 • czw
  11
  Lip
  2019
  Klub Mieszkańca Domu Kultury Stare Babice

  Ojcowski Klub to działająca lokalnie, pod patronatem Tato.Net, grupa ojców, w której każdy z członków pragnie tworzyć i realizować swój indywidualny plan bycia coraz lepszym i spełnionym tatą. Misją klubu jest wzajemne wspieranie mężczyzn w odpowiedzialnym ojcostwie oraz budowanie lokalnego środowiska aktywnych i zaangażowanych ojców.

  Kiedy? Drugi czwartek miesiąca, godz. 20.00.

  Spotkanie trwa ok. 2 godzin.

  Gdzie? Klub Mieszkańca Domu Kultury ul. Polna 40 Stare Babice (w budynku szkoły podstawowej).

  Więcej informacji można uzyskać poprzez e-mail: nchwesiuk@gmail.com

 • śr
  10
  Lip
  2019
  Park w Starych Babicach

  Pierwsze animacje na babickich placach zabaw już za nami, a przed nami kolejne!

  W najbliższą środę 10 lipca 2019 roku o godz. 17.00 animatorzy zawitają do Starych Babic. W parku od ul. Sienkiewicza, przy parkingu P&R na młodsze i starsze dzieci będzie czekać moc atrakcji! O wspaniałe popołudnie zadbał Dom Kultury Stare Babice w ramach projektu „Kulturalne Lato”.

  W programie m.in. rywalizacje sportowe, zmagania kooperacyjne, tańce, zabawy bieżne, indywidualne, drużynowe, zabawy z akcesoriami, zabawy kooperacyjne, zajęcia ruchowe, wszystkie zabawy będą do muzyki.

  Przed godz.19.00 rozpoczną się bańki mydlane. Zabawy z klockami zostaną zwiększone o jeszcze jeden rodzaj klocków i będą dostępne od początku trwania animacji.

  Zabawy wodne odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach pogodowych, a temperatura będzie powyżej 20oC.

  Spotkania na świeżym powietrzu na naszych lokalnych placach zabaw to wspaniała okazja do poznania kogoś, kto mieszka za płotem, niewymuszonej integracji sąsiedzkiej, swobodnej rozmowy, zawierania przyjaźni.

  Na ostatniej imprezie ponad setka dzieci bawiła się rewelacyjnie – sprawdźcie sami:

   

  Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych Atrakcjach dla Dzieci:

  10 lipca – plac w parku w Starych Babicach,
  17 lipca – plac zabaw w Bliznem Jasińskiego,
  31 lipca – plac zabaw w Zielonkach-Parceli,
  7 sierpnia – Plac Chopina (obok placu zabaw) w Borzęcinie Dużym przy ul. Spacerowej,
  14 sierpnia – plac zabaw w Lipkowie,
  21 sierpnia – plac zabaw w Wojcieszynie przy ul. Sielskiej,
  28 sierpnia – plac zabaw w Mariewie.

  Organizatorzy
  Gmina Stare Babice
  Dom Kultury Stare Babice

  Patronat medialny
  Gazeta Babicka

  Wstęp wolny!

 • nie
  07
  Lip
  2019
  Scena Letnia w Starych Babicach

  Największe przeboje dla Najmłodszych, czyli koncert „Raz, dwa, trzy - śpiewasz Ty!”

  Już w najbliższą niedzielę 7 lipca o godz. 17:00 letnia scena w parku w Starych Babicach rozbrzmi wesołymi melodiami muzyki dla dzieci. Kolorowe, rozśpiewane skrzaty zaśpiewają znane wszystkim hity klasyki dziecięcej. Zespół Sonanto wykona szlagiery z repertuaru m.in. Majki Jeżowskiej, Jerzego Wasowskiego, Natalii Kukulskiej, Zbigniewa Wodeckiego, zespołu Fasolki czy z musicalu „Akademia Pana Kleksa”. Starszym może zakręcić się łezka w oku przy utworach takich jak „Kaczka dziwaczka”, „Kolorowe dzieci”, „Na cztery i na sześć”, „Samba Mosquito”, „Kundel bury” czy „Boogie Woogie”. Nie zabraknie również współczesnych kompozycji filmowych.

  W programie animacje dla dzieci i konkursy z nagrodami!

  Zapraszamy do parku w Starych Babicach przy Urzędzie Gminy Stare Babice, ul. Rynek 21.

  Organizatorzy
  Gmina Stare Babice
  Dom Kultury Stare Babice

 • czw
  04
  Lip
  2019
  Plac zabaw w Klaudynie

    Już w najbliższą środę 3 lipca 2019 roku w godz. 17.00 – 19.00 w Klaudynie w ramach projektu „Kulturalne Lato”rozpoczynamy cykl Animacji dla Dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 4-14 lat na dwie godziny niezapomnianych atrakcji, które zostaną poprowadzone przez grupę profesjonalnych Animatorów na placu zabaw w Klaudynie.
  Zabawy w plenerze to przepis na udany dzień! Tego typu rozrywki angażują nie tylko dzieci, ale i całe rodziny. Błyskotliwe, radosne scenariusze gier sportowych gwarantują frajdę i dla ciała, i dla ducha! Dzieci będą miały okazję wziąć udział w grach kooperacyjnych, które uczą współpracy i partnerstwa.
  Zostanie przygotowana Arena Gier, dodatkowe zajęcia ruchowe przy wykorzystaniu fabuł popularnych planszówek. Zabawy z klockami to istny raj dla małych i dużych konstruktorów! Jedynym ograniczeniem jest tylko ich wyobraźnia. Animacje to również zabawy taneczne i plastyczne oraz gigantyczne bańki mydlane.

  Wstęp wolny!

  Organizatorzy:
  Gmina Stare Babice
  Dom Kultury Stare Babice

  Patronat medialny:
  Gazeta Babicka

  Kolejne Atrakcje dla dzieci w poszczególnych odbędą się w następujących terminach:
  10 lipca – plac w parku w Starych Babicach
  17 lipca – plac zabaw w Blizne Jasińskiego (boisko u zbiegu ulic Kościuszki i Kopernika)
  31 lipca – plac zabaw w Zielonkach-Parceli u zbiegu ulic Prostej i Północnej
  7 sierpnia –plac zabaw w Borzęcinie Dużym przy ul. Spacerowej
  14 sierpnia – plac zabaw w Lipkowie u zbiegu ulic Akacjowej i Jakubowicza
  21 sierpnia – plac zabaw w Wojcieszynie przy ul. Sielskiej, dojazd od ul. Trakt Królewski
  28 sierpnia – plac zabaw w Mariewie, u zbiegu ulic Kwiatowej i Wólczyńskiej

 • nie
  30
  Cze
  2019
  Polana Dwóch Stawów

  To już w tę niedzielę – 30 czerwca 2019 r.

  Serdecznie zapraszamy na Piknik Folkowy, który odbędzie się w ramach projektu „Kulturalne Lato” w dniu 30 czerwca 2019 r. w godz. 17.00-21.00 na Polanie Dwóch Stawów przy ul. Południowej w Zielonkach-Parceli

  Wgryź się w klimat autentycznej twórczości ludowej niesionej przez lekkie nuty gwiazd wieczoru. Muzycznie imprezę wzbogacą następujące zespoły:

  Zespół Kraków Street Band - to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność. Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już w dorobku album "Going Away". Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Album "Going Away" otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.

  Zespół Stonehenge - zespół grający muzykę irlandzką i szkocką oraz koncert pt. "Muzyka Świata": polski zespół folkowy założony w 1996 roku w Jastrzębiu Zdroju, specjalizujący się w muzyce celtyckiej. Jego nazwa pochodzi od tajemniczego kamiennego kręgu położonego w mieście Salisbury na południu Anglii. Brzmienie zespołu charakteryzuje fuzja tradycyjnych tematów muzycznych z Zielonej Wyspy i nowoczesnego instrumentarium, nawet z wykorzystaniem loopów i sampli.

  Zespół InoRos - to grupa nietuzinkowych artystów, których połączyła pasja i chęć tworzenia a ich temperamenty zdołały pogodzić tradycję z nowoczesnością tworząc nową jakość w muzyce folkowej. Największym atutem Zespołu jest różnorodne pochodzenie jego muzyków, którzy kulturę swoich „Małych Ojczyzn” misternie wplatają w każdą graną przez siebie nutę.
  Zespół tworzy muzykę rozrywkową zainspirowaną folklorem podhalańskim, ale także muzyką folkową z całego pasma Karpat. Jest ona efektem pasji i ciężkiej pracy, która łącząc tradycje, różnorodność kultur i charakterów ma za zadanie dawać siebie innym.

  Imprezie towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje:
  Po raz pierwszy tereny przy Południowej wyniosą się na wysokość ponad 5 metrów, a to dzięki atrakcjom pn. „GIGANCI – Imperium Arena”.
  Sprawdź się na gigantycznym torze przeszkód! Pierwszych śmiałków zapraszamy już od godz. 17.00.

  Po raz kolejny będzie można wznieść się w górę. Od godz. 17.00 rozpoczną się wzloty balonem.

  Po zmaganiach kondycyjnych zapraszamy na odpoczynek w atmosferze rodzinnego pikniku. Polana wypełni się czystymi, jasnymi melodiami rustykalnymi, które umilą letnie, niedzielne popołudnie wśród Swoich.

  Zbierzcie Najbliższych i przybywajcie na PIKNIK FOLKOWY!

  Wstęp wolny!
  Organizatorzy
  Gmina Stare Babice
  Dom Kultury Stare Babice

  Patronat medialny
  Gazeta Babicka

 • sob
  22
  Cze
  2019
  Plac Chopina w Borzęcinie Dużym (ul. Spacerowa)

  Zapraszamy na inauguracje „Kulturalnego Lata 2019” w gminie Stare Babice w sobotę 22 czerwca 2019 r., godz. 19.00. Spotykamy się na Placu Chopina w Borzęcinie Dużym (ul. Spacerowa).

  Tańczyć każdy może... 😊

  To już kolejny rok cyklu wieczorków tanecznych, które cieszą się dużą popularnością w naszej gminie. Liczymy, że miłośników tańca nie zabraknie!!!

  Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy na rozpoczęcie „Kulturalnego Lata 2019”, które odbędzie się w tym roku „Letnią Potańcówką” na Placu Chopina w Borzęcinie Dużym.

  Rozpoczęcie potańcówki o godz. 19.00 pokazem tanecznym w wykonaniu tancerzy ze szkoły tańca Happy Dance Studio. Dalszą część imprezy poprowadzi wodzirej Zbigniew Tchórzewski oraz DJ. Zabawa w gorących, wakacyjnych rytmach trwać będzie od zmierzchu do późnej nocy. Będziemy się bawić w rytmach z lat 80-tych, 90-tych i przy hitach tegorocznego sezonu.

  Wstęp na Potańcówkę jest wolny!!!

  Organizator
  Dom Kultury Stare Babice

  Współorganizator
  Gmina Stare Babice

  Patronat medialny
  Gazeta Babicka

 • nie
  16
  Cze
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na występy artystyczne na zakończenie sezonu 2018/2019 w Domu Kultury Stare Babice.

  Zajęć mamy całkiem sporo i dlatego występy będą się odbywały w dwie niedziele: 9 czerwca oraz 16 czerwca w godz. 16:00-19:00.

  Zapraszamy nie tylko rodziny i znajomych wystepujących, ale także każdego kto chciałby dopiero zacząć chodzić na zajęcia w domu kultury w kolejnym sezonie.

  Co się będzie działo?

  niedziela 9 czerwca 2019 r. godz. 16:00-19:00
  - wystepy wokalne
  - teatr dziecięcy
  - teatr muzyczny Polot
  - teatr młodzieży i dorosłych
  - taniec flamenco

  Ponadto, oprócz występów odbędzie się takżę wystawa prac ceramicznych dzeci i dorołych uczestniczących w zajęciach.

  niedziela 16 czerwca 2019 r. godz. 16:00-19:00
  -występy taneczne grup Happy Dance Studio oraz Rising Stars - Dance Sport Academy
  - występy uczestników zajęć muzycznych (gitara, pianino, keyboard, perkusja)
  - pokaz układnia kostki Rubika i innych łamigłówek na czas
  - pokaz afrobrazyljskiej sztuki walki capoeira
  - występ chóru Aprobata

  Serdecznie zapraszamy!!!
  Wstęp wolny!

 • sob
  15
  Cze
  2019
  Dom Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu CIEKAWY PRZYRODNIK dla dzieci z klas III-V szkół podstawowych.

  Warsztaty prowadzi biolog z pasją do nauczania! Dzięki warsztatom dzieci zrozumieją zjawiska, które zachodzą w przyrodzie. To nie będzie zwykła lekcja przyrody tylko przygodą z przyrodą!

  CZYM SĄ WIRUSY I BAKTERIE?
  sobota 15 czerwca 2019
  I grupa godz 11:00-12:00

  Koszt uczestnictwa w 1 spotkaniu: 15 zł /1 dziecko. Dla posiadaczy babickiej Karty Dużej Rodziny udzielamy 20% zniżki (12 zł). Liczba miejsc ograniczona.

  Na warsztaty przyrodnicze obowiązują zapisy ONLINE.

  Gwarancją miejsca jest dokonanie płatności za uczestnictwo w warsztatach do dnia 12.06.2019 ( za warsztaty 15 czerwca). Płatności można dokonać za pomocą płatności PAYu, kartą w sekretariacie/kasie Domu Kultury lub przelewem na konto bankowe DK Stare Babice: Warszawski Bank Spółdzielczy nr 60 8015 0004 0036 1781 2030 0001. W tytule przelewu prosimy podać: Imię i nazwisko uczestnika, warsztaty przyrodnicze, 15.06.2019.

  Zapraszamy!

 • pt
  14
  Cze
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Zapraszamy w piątek 14 czerwca 2019 r. na kolejny kabaretowy wieczór w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice. Tym razem w wystąpi Kabaret JURKI. Zaczynamy o godz. 19:30.

  Kabaret JURKI pochodzi z Zielonej Góry. Istnieje od 1994r.
  JURKI tworzą: Agnieszka Marylka Litwin, znany Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin.
  Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.

  "Last minute" - to najnowszy program kabaretu JURKI.
  Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt, wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, albo kręcimy się w kółko jak bąki na pleckach i nie możemy ruszyć z miejsca. A życie nie będzie na nas czekać, a marzenia same się nie spełnią. Nie czekajmy do ostatniej chwili, metronom nie śpi... tik tak tik tak tik tak...

  Bilety na kabaret dostępne są na www.biletyna.pl lub w sekretariacie/recepcji Domu Kultury Stare Babice. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice bilety ze zniżką 20 % tj. 52 zł. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora. Płatność kartą. Sekretariat czynny pn-pt. godz. 8:00-16:00.

 • czw
  13
  Cze
  2019
  Klub Mieszkańca Domu Kultury Stare Babice

  Ojcowski Klub to działająca lokalnie, pod patronatem Tato.Net, grupa ojców, w której każdy z członków pragnie tworzyć i realizować swój indywidualny plan bycia coraz lepszym i spełnionym tatą. Misją klubu jest wzajemne wspieranie mężczyzn w odpowiedzialnym ojcostwie oraz budowanie lokalnego środowiska aktywnych i zaangażowanych ojców.

  Kiedy? Drugi czwartek miesiąca, godz. 20.00. Najbliższe spotkanie: 13 czerwca 2019 r.

  Spotkanie trwa ok. 2 godzin.

  Gdzie? Klub Mieszkańca Domu Kultury ul. Polna 40 Stare Babice (w budynku szkoły podstawowej).

  Więcej informacji można uzyskać poprzez e-mail: nchwesiuk@gmail.com

 • wt
  11
  Cze
  2019
  Klub Mieszkańca Domu Kultury Stare Babice

  Wójt Gminy Stare Babice

  zaprasza opiekunów osób niepełnosprawnych do uczestnictwa w stworzonej specjalnie dla nich grupie wsparcia.

  Grupa prowadzona będzie przez wykwalifikowanego psychologa.

  Kiedy? Wtorki, godz. 19:30. Start: 11 czerwca 2019 r.

  Gdzie? Klub Mieszkańca przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach,  ul. Polna 40.

  Więcej informacji uzyskać można pod numerem tel: +48 22 730 80 30 lub poprzez e-mail: m.skowronska@stare-babice.waw.pl .

 • nie
  09
  Cze
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na występy artystyczne na zakończenie sezonu 2018/2019 w Domu Kultury Stare Babice.

  Zajęć mamy całkiem sporo i dlatego występy będą się odbywały w dwie niedziele: 9 czerwca oraz 16 czerwca w godz. 16:00-19:00.

  Zapraszamy nie tylko rodziny i znajomych wystepujących, ale także każdego kto chciałby dopiero zacząć chodzić na zajęcia w domu kultury w kolejnym sezonie.

  Co się będzie działo?

  niedziela 9 czerwca 2019 r. godz. 16:00-19:00
  - wystepy wokalne
  - teatr dziecięcy
  - teatr muzyczny Polot
  - teatr młodzieży i dorosłych
  - taniec flamenco

  Ponadto, oprócz występów odbędzie się takżę wystawa prac ceramicznych dzeci i dorołych uczestniczących w zajęciach.

  niedziela 16 czerwca 2019 r. godz. 16:00-19:00
  -występy taneczne grup Happy Dance Studio oraz Rising Stars - Dance Sport Academy
  - występy uczestników zajęć muzycznych (gitara, pianino, keyboard, perkusja)
  - pokaz układnia kostki Rubika i innych łamigłówek na czas
  - pokaz afrobrazyljskiej sztuki walki capoeira
  - występ chóru Aprobata

  Serdecznie zapraszamy!!!
  Wstęp wolny!

 • pt
  07
  Cze
  2019
  Dom Kultury Stare Babice

  Macie ochote pograć w planszówki do nocy?

  Po raz pierwszy Dom Kultury Stare Babice serdecznie zaprasza na nocne granie w gry planszowe i zręcznościowe...

  Jak zwykle w PIĄTEK, tylko tym razem gramy do godz. 23:00!

  Mamy kilkadziesiąt tytułów, różnorodne gry planszowe i zręcznościowe, ale oczywiście każdy może przynieść też swoje ulobione gry i zagrać z innymi.

  Spotykamy sie o godz. 19:30 w pracowni kreatywnej na I piętrze w Domu Kultury Stare Babice.

  Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych! Nie ma obowiązku zostawać do 23:00, ale jesteśmy ciekawi kto wytrwa do końca?

  WSTĘP WOLNY!

 • śr
  05
  Cze
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Dzieci z Przedszkola w Bliznem Jasińskiego oraz Dom Kultury Stare Babice serdecznie zapraszają dzieci i dorosłych na przedstawienie pt. Smok ze smoczej jamy.

  Przedstawienie odbędzie się w środę 5 czerwca o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice.

  WSTĘP WOLNY! Zapraszamy!

 • sob
  01
  Cze
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spektakl pt. „Kopciuszek” w wykonaniu Teatru Piaskowej Animacji.

  Artystki przez wiele lat szukały środków, aby przekazać widzom prawdziwie bajeczną atmosferę jaka wiąże się z piękną i romantyczną bajką o Kopciuszku. Udało im się stworzyć niesamowite widowisko, łączące bardzo rzadką sztukę malowania obrazów piaskiem, w połączeniu z muzyką i słowem. Dało to wyjątkowy efekt. Tak powstał specjalnie wyreżyserowany spektakl będący zupełnie nowym spojrzeniem na uwielbianą przez dzieci historię pięknej, ale bidnej dziewczyny upokorzonej przez macochę i jej córki, której pomaga los. Ta wspaniała animacja i obraz powstający na oczach widzów dostarcza niesamowitych doznań, zupełnie magicznych - rodem z bajki.

  Spektakl „Kopciuszek” w wykonaniu Teatru Piaskowej Animacji jest znakomitą i niezwykle oryginalną rozrywką zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Trwa około 45 minut.

  Bezpłatne bilety na spektakl:

  o godz. 16:00 dostępne są na https://biletyna.pl/event/view/id/107825

  o godz. 18:00 dostępne na https://biletyna.pl/event/view/id/108182

   

 • czw
  30
  Maj
  2019
  Dom Kultury Stare Babice

  Zapraszamy na spotkanie pt. "Poczuj się wreszcie mamą w sam raz" z Joanną Kokoszkiewicz, mamą, pedagogiem, coachem i trenerem oraz autorką książki "Mama w sam raz. Jak wrzucić na luz i być w końcu szczęśliwą mamą."

  Przyjdź, zainspiruj się i wspólnie stwórzmy manifest mamy w sam raz.

  Na spotkaniu będzie można zakupić książkę z dedykacją autorki w promocyjnej cenie.

  Miejsce: pracownia DK Stare Babice, I piętro

  Wstęp wolny! ZAPRASZAMY!!!

 • sob
  25
  Maj
  2019
  Polana Dwóch Stawów

  Serdecznie zapraszamy na największe wydarzenie kulturalne w gminie Stare Babice pn. „Dzień Babic 2019”, który odbędzie się w dniu 25 maja 2019 r. w godz. 14:00 – 22:30 na Polanie Dwóch Stawów, ul. Południowa w Zielonkach Parcele.

  Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje:
  Starosta Warszawski Zachodni
  Wójt Gminy Stare Babice

   

  Organizator
  Dom Kultury Stare Babice

   

  (więcej…)

 • czw
  23
  Maj
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy w czwartek 23 maja o godz. 19:30 do Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice na koncert pt. Jerzy Filar i Przyjaciele Naszej Basi Kochanej.

  Jerzy Filar – muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku Krainy Łagodności i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana.

  Autor ponadczasowych przebojów takich jak Samba sikoreczka, Za szybą, Jola Ola, Listopady liści, Stary Star, wykonywanych przez największe gwiazdy polskiej piosenki. Laureat najbardziej prestiżowych festiwali piosenki autorskiej, m. in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nominowany do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2001 za album Cienie. Do roku 2006 na stałe współpracował z Hanką Bielicką. Współtworzył również programy telewizyjne i radiowe. Proponujemy Państwu koncert, który przebiega w klimacie piosenki poetyckiej i ballady. Prowadzony jest z humorem, zwykle ze znakomitym udziałem publiczności. Usłyszycie Państwo kompozycje Jerzego Filara do tekstów Jacka Cygana, najbardziej znane utwory z repertuaru zespołu "Nasza Basia Kochana", m. in. "Samba Sikoreczka", " Za szybą" (...całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę), jak również piosenki z autorskich albumów "Cienie" i "Dwie Dusze" Artysta wykonuje swoje utwory grając na gitarze i harmonijce ustnej z towarzyszeniem zespołu. Jerzy Filar wystąpi z zespołem w składzie: Andrzej Kwiatek Kwiatkowski - perkusja, akordeon, Piotr Engwert -gitara basowa, Jerzy Filar - wokal, gitara, harmonijka ustna.

  Bilety na wydarzenie dostępne są na www.biletyna.pl lub w sekretariacie/recepcji Domu Stare Babice. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora bilety ze zniżką 20 % tj. 24 zł. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora. Płatność kartą. Sekretariat czynny pn-pt. godz. 8:00-16:00.

 • nie
  19
  Maj
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na spektakl ”Wiera Gran”, który odbędzie się 19 maja 2019 roku o godz. 17:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach – Parceli (ul. Południowa 2).

  WIERA GRAN
  Wiera Gran była artystką światowego formatu. Niezwykle utalentowana, obdarzona głębokim głosem, występowała
  w najsłynniejszych salach koncertowych świata. Była niezwykłą kobietą – piękną, zdolną i pełną pasji. Na Wierę Gran padł jednak cień – przez większość życia zaszczuwana, walczyła z oskarżeniami o kolaborację z Gestapo.

  OPIS SPEKTAKLU
  Twórcy spektaklu dokonują uważnej analizy psychiki artystki, łącząc spowiedź starszej kobiety ze wspomnieniami z pełnej blasków przeszłości. Przywoływane w czasie przedstawienia piosenki dopełniają barwny obraz artystki. „Wiera Gran” to opowieść
  o polskiej śpiewaczce i aktorce kabaretowej żydowskiego pochodzenia. O wielkiej, ale zapomnianej gwieździe estrady.

  (więcej…)

 • sob
  18
  Maj
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na filmowe projekcje dla dzieci w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w ramach cyklu Kino Młodego Widza.

  sobota 27 kwietnia 2019 r. godz. 16:00
  sobota 18 maja 2019 r. godz. 16:00

  Wstęp wolny!!!

  Jeśli jesteście zainteresowani szczegółowymi informacjami na temat repertuaru zapraszamy, aby dołączyć do grupy o nazwie Kino Młodego Widza w Domu Kultury Stare Babice na Facebooku https://www.facebook.com/groups/2129134660649658/

 • sob
  18
  Maj
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy do Sali Widowiskowej na kolejne spotkania filmowe dla starszej młodzieży i dorosłych w ramach cyklu Filmowe Wieczory w Domu Kultury Stare Babice.

  sobota 18 maja 2019 r. godz. 19:00

  Wstęp wolny!!!

  Jeśli jesteście zainteresowani bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi repertuaru filmowych wieczorów zapraszamy, aby dołączyć do grupy Filmowe Wieczory w DK Stare Babice https://www.facebook.com/groups/214531829396414/

   

 • pt
  17
  Maj
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Apeksha Niranjan Mundargi jest tancerką bharatanatyam [czyt. bharatanatjam], klasycznego indyjskiego tańca z południa Indii. Występowała podczas wielu festiwali tanecznych w Indiach i zdobywała liczne nagrody na konkursach. Jest nauczycielką tańca bharatanatyam, a także aktorką w indyjskich filmach.

  Chociaż jej imię i nazwisko nie brzmi po polsku, ma ona polskie korzenie. Jej babcia śp. Wanda Nowicka w trakcie II wojny światowej trafiła do obozu polskich uchodźców w Valivade. W Indiach wyszła za mąż, założyła rodzinę i tam żyła szczęśliwie przez wiele lat.

  Apeksha Mundargi od zawsze marzyła o występie w Polsce i teraz jej marzenie się spełnia…

  Występ na scenie w Sali Widowiskowej w Zielonkach-Parceli organizuje Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu oraz Polskie Stowarzyszenie Carrom we współpracy z Domem Kultury Stare Babice. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Indii w Polsce oraz Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza.

  Apeksha Mundargi wystąpi z recitalem tańca bharatanatyam pt. Divyanjali [czyt. Diwjandźali] co dosłownie oznacza „Ofiara dla boskich istot”. Za pomocą wyjątkowego języka gestów rąk, mimiki twarzy i ruchu ciała charakterystycznego dla tej techniki tanecznej, opowie historie zaczerpnięte z hinduskiej mitologii. Bharatanatyam wywodzi się z dawnych tańców wykonywanych w świątyniach hinduskich przez specjalnie do tego poświęcone tancerki. Ich taniec był wówczas formą ofiary dla bóstw. Obecnie bharatanatyam jest wyrafinowaną sztuką scenicznego przekazu artystycznego i jedną z najbardziej popularnych technik klasycznego tańca indyjskiego na całym świecie.

  (więcej…)

 • czw
  09
  Maj
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na uroczysty koncert z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego im. generała Józefa Wybickiego pod kierownictwem ppor. Andrzeja Zaręby, który odbędzie się 9 maja 2019 roku o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach – Parceli (ul. Południowa 2).

  Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego im. generała Józefa Wybickiego swymi korzeniami sięga czasów Legionów polskich – roku 1918, w którym to Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. W ciągu 100 – letniej historii orkiestra kilkakrotnie zmieniała swą nazwę. Nie zmienił się jednak jej wojskowy charakter ani też miejsce stacjonowania - Warszawa.(więcej…)

 • sob
  27
  Kwi
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na filmowe projekcje dla dzieci w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w ramach cyklu Kino Młodego Widza.

  sobota 27 kwietnia 2019 r. godz. 16:00
  sobota 18 maja 2019 r. godz. 16:00

  Wstęp wolny!!!

  Jeśli jesteście zainteresowani szczegółowymi informacjami na temat repertuaru zapraszamy, aby dołączyć do grupy o nazwie Kino Młodego Widza w Domu Kultury Stare Babice na Facebooku https://www.facebook.com/groups/2129134660649658/

   
  Kino Młodego Widza w Domu Kultury Stare Babice
  Grupa Zamknięta · 449 członków

  Dołącz do grupy

  Grupa dedykowana jest osobom zainteresowanym projekcjami filmów dla dzieci i młodzieży w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południ...
   
 • sob
  27
  Kwi
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy do Sali Widowiskowej na kolejne spotkania filmowe dla starszej młodzieży i dorosłych w ramach cyklu Filmowe Wieczory w Domu Kultury Stare Babice.

  sobota 27 kwietnia 2019 r. godz. 19:00
  sobota 18 maja 2019 r. godz. 19:00

  Wstęp wolny!!!

  Jeśli jesteście zainteresowani bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi repertuaru filmowych wieczorów zapraszamy, aby dołączyć do grupy Filmowe Wieczory w DK Stare Babice https://www.facebook.com/groups/214531829396414/

   

 • czw
  25
  Kwi
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty motywacyjne dla młodzieży w wieku 12-19 lat, czyli CHCĘ BYĆ KIMŚ, które poprowadzi Michał Zawadka.

  Warsztaty odbędą się w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w czwartek 25 kwietnia 2019 r. w godz. 8:30-10:30.

  Podczas warsztatów:
  -odkryjemy, czy poczucie własnej wartości i świadomości kłóci się z przynależnością do grupy?
  -dowiemy się, czy pasja i zainteresowania to powód do wstydu?
  -staniemy się zwycięzcami, bo życie nie ma ławki rezerwowej
  -przekonamy się, że sukces to nie zadanie testowe
  -poznamy sztukę wyznaczania i osiągania celów
  -odkryjemy potęgę wytrwałości i cierpliwości
  -przekonamy się, jak dostrzec w sobie siłę i piękno

  Uczestnictwo w warsztatach płatne 10 zł od osoby. Możliwość płatności na miejscu przed wydarzeniem.

  Do zobaczenia 🙂

 • nie
  14
  Kwi
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

   

  Sztuka opowiada o niezwykłej przygodzie, która wydarzyła się w świecie zabawek. Bohaterowie – Koniki, lalki, robot oraz gadatliwa papuga postanawiają wyruszyć w podroż, aby uratować lalkę Klementynę, która znalazła się w tarapatach. Czy uda im się odnaleźć drogę do celu? Jak potoczą się ich losy i czy zdołają uratować Klementynę? O tym dowiecie się oglądając przedstawienie pt. „Konik na biegunach” .

  Zapraszamy w niedzielę 14 kwietnia 2019 r. o godz. 16:00 do Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice na wspaniałą zabawę, podczas której obejrzycie niezwykła historię, będziecie mogli się tez pośmiać, ale i zamyślić, a także posłuchacie piosenek i zobaczycie barwne i oryginalne kostiumy.

  Scenariusz- ks. Janusz Stańczuk
  Reżyseria – Aleksandra Perkowska
  Muzyka – Paweł Roszatycki
  Scenografia – Agnieszka Idźkowska, Marek Sujecki
  Grafika – Bogdan Idźkowski

  Wystepują:
  Iwona Gas
  Julia Trębacz – Mazuruk
  Marcelina Idźkowska
  Aleksandra Perkowska
  Anna Kotlarczyk
  Martyna Sztychmiller/Garysia Wiśniewska
  Zbyszek Graczykowski/Sebastian Wiśniewski
  Krzysztof Sztychmiler
  Karol Szaciłło

  Projekt finansowany z budżetu Gminy Stare Babice.
  Organizatorzy: Fundacja Nasze Szczęścia, Teatr Bliżej Nieba, Dom Kultury Stare Babice.

  Bezpłatne bilety na spektakl dostępne są na portalu  www.biletyna.pl oraz w sekretariacie Domu Kutury Stare Babice (pn-pt. godz. 8:00-16:00).

   

 • sob
  13
  Kwi
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na spektakl komedię pt. Czas na miłość w sobotę 13 kwietnia 2019 r. o godz. 19:00.

  Po 25 latach małżeństwa, gdy dzieci opuściły rodzinne gniazdo, Anna pragnie na nowo ułożyć relacje z mężem. Paweł jednak nie rozumie jej starań. Podoba mu się to w czym tkwi. Zastanawia się czego chce Anna skoro przed laty już go uwiodła na dowód czego ma obrączkę. Czy uda się na nowo wykrzesać namiętność w związku?

  Zmiany nie są łatwe ponieważ jest jeszcze ktoś obecny w tym związku... Ktoś bardzo ważny dla Pawła. Przyzwyczajenia prawnicze Pawła do porządku i podporządkowania życia zasadom też nie pomogą. Czy poukładany prawnik znajdzie porozumienie z nowa-starą żoną?

  Tego nie wiemy ale widzowie na pewno znajdą ogromną dawkę doskonałej zabawy.

  W rolach głównych: Marzanna Graff-Anna i Aleksander Mikołajczak-Paweł.

  Reżyseria: Karol Stępkowski, scenariusz: Marzanna Graff.

  Bilety dostępne na www.biletyna.pl oraz w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.

  Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora bilety ze zniżką 20 % tj. 24 zł. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora. Płatność kartą. Sekretariat czynny pn-pt. godz. 8:00-16:00.

  Zapraszamy!!!

 • pt
  12
  Kwi
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Już po raz czwarty uczniowie z Gminy Stare Babice stają przed scenicznym wyzwaniem „YOU CAN SING”. To niezwykłe widowisko z udziałem zawodowych jurorów odbędzie się

  w dniu 12 kwietnia br. o godz. 18:00
  w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice
  w Zielonkach – Parceli (ul. Południowa 2).

  Dwudziestka dzieci wybranych ze szkół gminnych w drodze szkolnych eliminacji zaprezentuje wybraną przez siebie piosenkę w języku angielskim. Jak mówi inicjatorka festiwalu ze Szkoły w Starych Babicach "Nauka języka może być ciekawa i przyjemna, a chęć poznania treści radiowych przebojów to świetny kontekst do zapamiętywania nowych słów".

  Organizator:
  Gmina Stare Babice
  Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach

  Współorganizator
  Dom Kultury Stare Babice

  Partner
  Oxford University Press

  Serdecznie zapraszamy !!!

  Wstęp wolny

 • sob
  06
  Kwi
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Smuga. Ślad. Obserwacja. Blask. Ruina. Pęd. Wolność formy, ale czy myśli?

  Twórczość, czy to malarska, literacka, teatralna czy projektowa rządzi się pewnymi prawami. Świadome wykorzystywanie kompozycji, praca nad warsztatem, umiejętność wsłuchiwania się w intuicję prowadzą do tego, co najcenniejsze - wyrazu, który znajduje rezonans u widza.

  Autor, kilka lat po ukończeniu grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, chce zapytać o dojrzałość artystyczną, zawierającej się w niej rolę syntezy, decyzji, przypadku i woli. Na wystawie w Domu Kultury Stare Babice znajdą się prace rysunkowe, malarskie oraz graficzne przedstawiające poszukiwania ostatnich kilku lat.

  Po wernisażu odbędzie się premiera spektaklu Mateusza Kalinowskiego "Idę" w którym, wraz ze swoimi uczniami z zajęć teatralnych, dzieli się swoją fascynacją talentem pisarskim największych polskich literatów. Bezpłatne bilety na spektakl można pobrać na portalu www.biletyna.pl oraz w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.

  Organizatorem wydarzeń jest Dom Kultury Stare Babice.

 • sob
  06
  Kwi
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Poezja sprawdza się w życiu. Przy czym nie chodzi (wyłącznie) o reklamy perfum i etykiety niszowych piw. Słowo potrafi być wyborne, sprawiać przyjemność, przemieniać, lub – biblijnie – stwarzać. Spektakl Idę jest złożony ze słów, zdań, myśli oraz intuicji poetów takich jak Szekspir, Herbert, Miłosz czy ks. Jan Twardowski, przyprawiony zaś groteską Gombrowicza, a nad wszystkim unosi się szerokie spojrzenie Jana Pawła II.

  Dom Kultury Stare Babice zaprasza na niebanalną produkcję, która chce przypomnieć nam teksty które doskonale znamy, usłyszeć je na nowo i zobaczyć, że mówią o nas.

  Utwory literackie zebrał Mateusz Kalinowski, absolwent Akadami Sztuk Pięknych w Warszawie na specjalizacji multimedialnej. Zajmuje się twórczością na wielu płaszczyznach, od lat zafascynowany teatrem, gra i przygotowuje innych, biorąc sobie za punkt odniesienia takich aktorów jak Radziwiłowicz, Fronczewski czy Holoubek.
  (więcej…)

 • sob
  30
  Mar
  2019
  Dom Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE dla dzieci w wieku 7-11 lat. W planach warsztaty o różnej tematyce.

  Warsztaty pt. JAK PROJEKTUJE SIĘ MIASTO odbędą się w sobotę 30 marca 2019 w godz. 11:30-13:00

  Jak projektuje się miasto? Co musi być blisko domu, żeby dobrze nam się mieszkało? Gdzie powinna być szkoła? Jak duży powinien być park? Na te i inne pytania odpowiemy podczas naszych warsztatów „Było sobie Miasto”!

  Na zajęciach dowiemy się jak architekci i urbaniści pracują nad planami miast, wsi i osiedli. Na przykładzie Starych Babic odpowiemy sobie jak funkcjonują osiedla i co powinno znaleźć się w „najbliższej okolicy” każdego z nas?(więcej…)

 • śr
  27
  Mar
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Powiatu Warszawskiego Zachodniego im. Ireny Sendlerowej wraz z Radą Pedagogiczną oraz Prezes Stowarzyszenia BONUM

  Zapraszają rodziców, nauczycieli i specjalistów na konferencję pt. „Zaburzenia emocjonalne i psychiczne dzieci i młodzieży”, która odbędzie się w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice znajdującej się w Zielonkach Parceli, przy ul. Południowej 2, w dniu 27 marca 2019 roku o godz. 8.30. Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 11.03.2019r., tel. 22 725 46 11

  Program konferencji:
  8.30 Rejestracja
  9.00 Powitanie zgromadzonych gości - przemówienia Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego Pana Jana Żychlińskiego oraz Wójta Gminy Stare Babice Pana Sławomira Sumki
  9.15 Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży – profilaktyka i leczenie - dr n. med. Artur Kołakowski
  10.15 Depresja młodzieży - dr Konrad Ambroziak
  11.30 Przerwa kawowa
  12.00 Doświadczenie kryzysu psychicznego a funkcjonowanie szkolne dzieci i młodzieży z perspektywy Telefonu zaufania - Lucyna Kicińska
  13.15 Dostosowanie wymagań i warunków edukacyjnych do możliwości dzieci z zburzeniami emocjonalnym - M. Łygas
  14.00 Zakończenie konferencji(więcej…)

 • sob
  23
  Mar
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy w sobotę 23 marca 2019 r. do Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice na spektakl dla dzieci pt. Skrzydlaty Odlot. Odbędą się dwa przedstawienia tj. o godz. 16:00 i o godz. 18:00.

  „Skrzydlaty Odlot” to spektakl ekologiczny dla dzieci, pełen dobrego humoru i treści edukacyjnych. Poprzez dobrą zabawę dzieci mają szansę pogłębić swoją świadomość ekologiczną. A wszystko zaczęło się na dachu, wśród wysokich kominów...
  Tam spotkali się ze sobą Gołąb Gienio, Papuga Pelagia i Sowa Sonia. Te wesołe ptaki postanowiły spełnić swoje marzenia i zbudować teatr! Żeby to jednak osiągnąć muszą dolecieć aż do słońca - bo jak głosi legenda, gdy dotkną słońca zdobędą wszelkie bogactwa. Ich plany pokrzyżuje jednak nieoczekiwane zdarzenie - w powietrzu pojawi się smog, który uniemożliwi im wymarzony lot. Ptaki postanawiają odnaleźć przyczynę smogu i zwalczyć zanieczyszczenia.
  Dzieci wraz z bohaterami spektaklu będą poszukiwać odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

  Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 3-11 lat.
  Serdecznie zapraszamy!

  Bilety w cenie 10 zł/1 osoba dostępne na www.biletyna.pl.(więcej…)

 • sob
  16
  Mar
  2019
  Klub Mieszkańca Domu Kultury Stare Babice

  Fundacja Nasze Szczęścia i Pracownia Musicalove zapraszają do Klubu Mieszkańca Domu Kultury Stare Babice na:

  Bajove Melodie "Przytuliś" - zabawna historia opowiedziana MUZYKĄ NA ŻYWO

  Opis:

  Interaktywne widowisko muzyczne dla dzieci w wieku od 2 do 9 lat z opiekunami.

  " Jestem Tuliś, Tuliś,

  Niech mnie ktoś przytuli…"

  Do czego najlepiej się przytulić? Do czegoś wielkiego? Może małego?? A może miękkiego??

  W poszukiwania misiowego przytulania zabierze nas tym razem.. KONTRABAS.

  Jak zwykle nie zabraknie pląsów i wspólnych śpiewów. Zapraszamy!

  Miejsce: Klub Mieszkańca Domu Kultury ul. Polna 40 Stare Babice (w budynku szkoły podstawowej)

  Kiedy: sobota 16.03.2019 godzina 11.00

  Przedstawienie trwa około 35 minut. Po widowisku będzie czas wolny na zabawę w Klubie i kawę 🙂

  Obowiązują zapisy - liczba miejsc ograniczona - każdy uczestnik zarówno duży jak i mały powinien się zarejestrować.

  Bilet 15 zł.
  https://naszeszczesciabajove.evenea.pl/

  Projekt dofinansowany z budżetu Gminy Stare Babice w ramach projektu Babicki Klub dla rodzin.

  Zapraszamy całe rodziny!

 • sob
  16
  Mar
  2019
  Dom Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE dla dzieci w wieku 7-11 lat. W planach 7 spotkań o różnej tematyce. Można zapisać się na pojedyncze warsztaty lub od razu na cały cykl.

  Drugie warsztaty z cyklu pt. O TYM, ŻE WODA NIE BIERZE SIĘ Z KRANU odbędą się w sobotę 16 marca 2019 w godz. 11:30-13:00

  Jak to się dzieje, że mieszkańcy Starych Babic mają wodę w kranie? Kto, jak i skąd dostarcza ją do naszych domów i co Czajka ma wspólnego z warszawską kranówką? A jak z wodą w kranie było dawno temu? Czym są filtry, wieże ciśnień i akwedukty? Czy wody może zabraknąć?
  Na zajęciach dowiemy się skąd woda bierze się w naszych domach, poznamy różne sposoby dostarczania wody do miast i skonstruujemy własną wierzę ciśnień.

  Kolejne spotkania:
  3. JAK BUDUJE SIĘ MIASTA
  sobota 30 marca 2019 godz. 11:30-13:00

  4. BUDUJEMY DOM
  sobota 13 kwietnia 2019 godz. 11:30-13:00

  5. PARK FONTANN
  sobota 27 kwietnia 2019 godz. 11:30-13:00

  6. MAKARONOWY WIEŻOWIEC
  sobota 11 maja 2019 godz. 11:30-13:00

  7. WIATRAK-ENERGIA ODNAWIALNA
  sobota 25 maja 2019 godz. 11:30-13:00

  Koszt uczestnictwa w 1 warsztatach 90 min: 40 zł /1 dziecko. Zniżka 20% dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice. (32 zł/ 1 dziecko) UWAGA!!! Liczba miejsc ograniczona.

  Na warsztaty architektoniczne obowiązują zapisy mailowe na adres zapisy@domkultury-starebabice.pl lub telefoniczne 22 487 18 70. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz wiek uczestnika, a także telefon kontaktowy.

  Gwarancją miejsca jest dokonanie płatności za uczestnictwo w warsztatach do dnia 27.02.2019 ( za warsztaty 2 marca), do dnia 13 03.2019 ( za warsztaty 16 marca) . Płatności można dokonać kartą w sekretariacie Domu Kultury lub przelewem na konto bankowe DK Stare Babice: Warszawski Bank Spółdzielczy nr 60 8015 0004 0036 1781 2030 0001. W tytule przelewu prosimy podać: Imię i nazwisko uczestnika, warsztaty architektoniczne, konkretny termin / cykl 7 warsztatów.

  Zapraszamy!

 • sob
  16
  Mar
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na filmowe projekcje dla dzieci w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w ramach cyklu Kino Młodego Widza.

  sobota 16 marca 2019 r. godz. 16.00
  sobota 27 kwietnia 2019 r. godz. 16:00
  sobota 18 maja 2019 r. godz. 16:00

  Wstęp wolny!!!

  Jeśli jesteście zainteresowani szczegółowymi informacjami na temat repertuaru zapraszamy, aby dołączyć do grupy o nazwie Kino Młodego Widza w Domu Kultury Stare Babice na Facebooku https://www.facebook.com/groups/2129134660649658/

 • sob
  16
  Mar
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy do Sali Widowiskowej na kolejne spotkania filmowe dla starszej młodzieży i dorosłych w ramach cyklu Filmowe Wieczory w Domu Kultury Stare Babice.

  sobota 16 marca 2019 r. godz. 19.00
  sobota 27 kwietnia 2019 r. godz. 19:00
  sobota 18 maja 2019 r. godz. 19:00

  Wstęp wolny!!!

  Jeśli jesteście zainteresowani bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi repertuaru filmowych wieczorów zapraszamy, aby dołączyć do grupy Filmowe Wieczory w DK Stare Babice https://www.facebook.com/groups/214531829396414/

   

 • wt
  12
  Mar
  2019
  Klub Mieszkańca Domu Kultury Stare Babice

  We wtorek 12 marca 2019 o godz. 16:30 w Klubie Mieszkańca Domu Kultury Stare Babice przy ul. Polnej 40 (przy Szkole Podstawowej w Starych Babicach) odbędzie się  spotkanie Klubu Seniora „Nadzieja”.  Dzień Kobiet - Piękna poezja dla kobiet.

 • sob
  09
  Mar
  2019
  Dom Kultury Stare Babice -pracownia artystyczna I piętro

  Serdecznie zapraszamy w sobotę 9 marca 2019 r. o godz. 13:00 na GotujManię, czyli wyjątkowe WARSZTATY KULINARNE dla dzieci.

  GotujMania to całkowita nowość w Domu Kultury Stare Babice! Warsztaty kulinarne poprowadzi Edufun academy.

  GotujMania to warsztaty, które powstały z miłości do jedzenia. Pragniemy zarazić dzieci manią gotowania. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat i trwają 90 min. Każde spotkanie to zupełnie inna podróż kulinarna, w której poznamy wartości odżywcze, pochodzenie danych produktów, a także jak je ze sobą łączyć. Będziemy wspólnie przyrządzać, gotować i smakować.

  Dzięki uczestnictwu w serii warsztatów, dzieci nabędą wiedzę i umiejętności samodzielnego gotowania, a także przygotowywania listy zakupów. Warsztaty GotujMania są częścią projektu cateringowego GrilloMania, prowadzonego przez EDU-FUN Academy.

  Podczas warsztatów 9 marca br. zaplanowana nauka przygotowania calzone, sosów i mini deserków. Zapewniamy wszelkie materiały.

  Koszt uczestnictwa w 1 warsztatach 90 min: 65 zł /1 dziecko. Zniżka 20% dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice. UWAGA!!! Liczba miejsc ograniczona.(więcej…)

 • sob
  09
  Mar
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

   

  Heroes Orchestra jest projektem muzycznym powstałym na początku 2017 roku. Nazwa zespołu nawiązuje do jednej z najbardziej kultowych serii gier – Heroes of Might and Magic, a ideą powstania orkiestry była popularyzacja gatunku muzyki z gier komputerowych. Heroes Orchestra to zespół powstały przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Współtworzą go studenci, absolwenci oraz muzycy grający na co dzień w zawodowych orkiestrach.

  Podczas koncertu usłyszymy najbardziej znane utwory z serii Heroes of Might and Magic, można spodziewać się także niespodzianek. Jeżeli jesteś fanem gier komputerowych, a zwłaszcza serii Heroes nie może Cię tam zabraknąć!

  Termin: sobota 9 marca 2019 r. godz. 17:00

  Bilety dostępne są na portalu https://biletyna.pl/koncert/Heroes-Orchestra oraz w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.

  Serdecznie zapraszamy!

 • sob
  09
  Mar
  2019
  Dom Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia chóru w Domu Kultury Stare Babice przeznaczone dla osób powyżej 18 lat. Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek 11 marca 2019 r. o godz. 18:30 w sali muzycznej na I piętrze w Domu Kultury Stare Babice. Zajęcia będą się odbywały w każdy poniedziałek w godz. 18:30-20:00.

  Prowadząca: Aleksandra Troczyńska – Rucińska: wokalistka, pedagog, dyrygent. Obdarzona charakterystyczną, aksamitną i ciemną barwą głosu, łączy swingową ekspresję ze współczesną muzyką indie pop, brazylijską bossa novą, piosenką francuską a także poezją śpiewaną.

  (więcej…)

 • pt
  08
  Mar
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  KOBIETA DO ZJEDZENIA - piosenki o przyjemnościach
  gastro-recital Magdaleny Smalary

  Wyjątkowy Dzień Kobiet w Domu Kultury Stare Babice!
  piątek 8 marca 2019 r. godz. 19:00
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Magdalena Smalara w recitalu ,,Kobieta do zjedzenia" opowie o jednej z największych namiętności świata czyli o jedzeniu. Usłyszymy piosenki napisane specjalnie do tego spektaklu oraz szlagiery w nowych aranżacjach.

  Nie wszyscy ludzie zastanawiają się nad tym, co jedzą. Niektórym jest to zupełnie obojętne. Warto wiedzieć, że o jedzeniu pisali najwięksi, nadając mu rangę niemal metafizyczną, dość wspomnieć proustowskie Magdalenki. Dziś, kiedy co druga osoba to wybitny smakosz o wiedzy szefa kuchni restauracji z gwiazdką Michelin, jedzenie znowu stało się tematem numer jeden.

  Będzie zabawnie i lirycznie. Będzie o smakach, o apetytach, o filozofii jedzenia, o proteinach, białkach, skrobiach i o dietach. Aktorka temat zna od podszewki, mając za sobą m.in. terapię odchudzającą u hipnotyzera.(więcej…)

 • pon
  04
  Mar
  2019
  Klub Mieszkańca Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy seniorów z gminy Stare Babice na bezpłatne zajęcia taneczne organizowane przez Dom Kultury Stare Babice w Klubie Mieszkańca przy ul. Polnej 40 (przy Szkole Podstawowej w Starych Babicach).

  Zajęcia taneczne będą się odbywały w poniedziałki w godzinach 13:30-14:30, a poprowadzi je wyjątkowa choreografka Ewa Czartoryska-Stanisławska, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. Zajęcia taneczne to wspaniały trening pamięci, praca nad kondycją, koordynacją ruchową i odpowiednią postawa taneczną, a przede wszystkim dobra zabawa i aktywnie spędzony czas. W planach tańce cygańskie, hiszpańskie, włoskie, irlandzkie oraz latynoamerykańskie.

  Pierwsze zajęcia odbędą się w poniedziałek 4 marca 2019 r. Zapisy telefoniczne pod numerem 22 487 18 70 lub mailowe na adres zapisy@domkultury-starebabice.pl. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

   

 • pon
  04
  Mar
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na wieczór autorski

  pt. ZAŚPIEW
  KURYLEWICZ – MUZYKA I POEZJA

  Termin: poniedziałek 4 marca 2019 r. godz. 19:00
  Miejsce: Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice, ul. Południowa 2, 05-082 Zielonki-Parcela

  W programie wiersze Gabrieli Kurylewicz z tomu Rymki i Zaśpiew oraz Andrzeja Kurylewicza utwory na fortepian solo (Modlitwa, Walc minimalny, Sekwencje Nad Niemnem, Polskie drogi), kontrabas solo (Moods) oraz pieśni na fortepian i kontrabas (Lalka, Somnambulicy, Kołysanka z Nie-Boskiej komedii, Czułość i inne), a także improwizacje.(więcej…)

 • sob
  02
  Mar
  2019
  Dom Kultury Stare Babice - Sala Widowiskowa

  Serdecznie zapraszamy na WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE dla dzieci w wieku 7-11 lat. W planach 7 spotkań o różnej tematyce. Można zapisać się na pojedyncze warsztaty lub od razu na cały cykl.

  Pierwsze warsztaty pt. BUDUJEMY MOSTY odbędą się w sobotę 2 marca 2019 w godz. 11:30-13:00

  Czym jest most? Gdzie i ile mamy takich konstrukcji w Warszawie? Które mosty na świecie są najbardziej wyjątkowe? Jak być dobrym projektantem i konstruktorem?
  Na zajęciach poznamy imponujące konstrukcje, stworzymy modele własnych mostów oraz sprawdzimy ich wytrzymałość!

  Kolejne spotkania:
  2. O TYM, ŻE WODA NIE BIERZE SIĘ Z KRANU
  sobota 16 marca 2019 godz. 11:30-13:00

  3. JAK BUDUJE SIĘ MIASTA
  sobota 30 marca 2019 godz. 11:30-13:00

  4. BUDUJEMY DOM
  sobota 13 kwietnia 2019 godz. 11:30-13:00

  5. PARK FONTANN
  sobota 27 kwietnia 2019 godz. 11:30-13:00

  6. MAKARONOWY WIEŻOWIEC
  sobota 11 maja 2019 godz. 11:30-13:00

  7. WIATRAK-ENERGIA ODNAWIALNA
  sobota 25 maja 2019 godz. 11:30-13:00

  Koszt uczestnictwa w 1 warsztatach 90 min: 40 zł /1 dziecko. Można zapisać dziecko od razu na cykl 7 spotkań w atrakcyjnej cenie 7x35zł tj. 245 zł/1 dziecko). Zniżka 20% dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice. UWAGA!!! Liczba miejsc ograniczona.

  Na warsztaty architektoniczne obowiązują zapisy mailowe na adres zapisy@domkultury-starebabice.pl lub telefoniczne 22 487 18 70. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz wiek uczestnika, a także telefon kontaktowy.

  Gwarancją miejsca jest dokonanie płatności za uczestnictwo w warsztatach do dnia 27.02.2019 ( za warsztaty 2 marca). Płatności można dokonać kartą w sekretariacie Domu Kultury lub przelewem na konto bankowe DK Stare Babice: Warszawski Bank Spółdzielczy nr 60 8015 0004 0036 1781 2030 0001. W tytule przelewu prosimy podać: Imię i nazwisko uczestnika, warsztaty architektoniczne, konkretny termin / cykl 7 warsztatów.

  Zapraszamy!

 • sob
  02
  Mar
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu „Raz, Dwa, Trzy”, który odbędzie się w sobotę 2 marca 2019 roku o godz. 19:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach – Parceli.

  „Raz, Dwa, Trzy,” – Ważne piosenki
  Ten koncert to muzyczna podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą.

  „Raz, Dwa, Trzy”
  Zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany, jako zespół rockowy - wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele „Raz, Dwa, Trzy,” kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Filozoficzne kapsułki, które chce się połknąć, by poszerzyć świadomość. Adam Nowak nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu. „Raz, Dwa, Trzy,” to zjawisko. Fenomen!

  Bilety w cenie 65 zł będą od dnia 28 stycznia 2019 do kupienia na www.biletyna.pl oraz w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.

  Zapraszamy!!!

 • nie
  24
  Lut
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Zapraszamy w niedzielę 24 lutego 2019 r. do Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice na przedstawienie teatralne dla dzieci pt. O SMOKU i KRÓLU LENIUCHU. Odbędą się dwa spektakle: pierwszy o godz. 16:00, drugi o godz. 18:00.

  Król Histeriusz zapada na groźną chorobę zwaną lenistwem. Podwładni gromadzą wszystkich ludzi, którzy mogliby uleczyć ukochanego władcę. Niespodziewanie w zamku pojawia się tajemniczy gość, który wśród publiczności wzbudza salwy śmiechu a przed którym umykają wszyscy dworzanie.
  O SMOKU I KRÓLU LENIUCHU to barwne widowisko, wspaniała zabawa ale i nauka szlachetnych zasad. Spektakl stworzony jest przy interakcji z Najmłodszymi Widzami, dzięki czemu historia zapada na długo w ich pamięci, a muzyka i barwna scenografia przenosi widza w świat baśni.(więcej…)

 • sob
  23
  Lut
  2019
  Hala sportowa GOSIR Stare Babice w Zielonkach-Parceli

  Serdecznie zapraszamy w sobotę 23 lutego 2019 r. na wyjątkowe zawody w Starych Babicach. I ZAWODY w SPEDCUBINGU w Starych Babicach to Coś dla wielbicieli układania kostki Rubika i innych podobnych łamigłówek.

  Zaplanowaliśmy 5 konkurencji:
  1) kostka 2x2x2
  2) kostka 3x3x3
  3) kostka 4x4x4
  4) Pyraminx
  5) Skewb

  Rejestracja do zawodów odbywa się online do 20.02.2019. Jeśli chcesz się zarejestrować kliknij tutaj.

  Wpisowe wynosi 20 zł i stanowi potwierdzenie rejestracji. Prosimy o wpłaty na konto bankowe Domu Kultury Stare Babice, Warszawski Bank Spółdzielczy 60 8015 0004 0036 1781 2030 0001. W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko zawodnika, zawody w speedcubingu Stare Babice 23.02.2019.

  Ogólny program zawodów w dniu 23.02.2019:
  godz. 9:30-10:00 rejestracja zapisanych zawodników
  godz. 10:00-10:15 szkolenie dla nowych zawodników i oficjalne rozpoczęcie zawodów
  godz. 10:15-15:00 zawody w 5 konkurencjach
  ok. godz. 15:10 ceremonia zakończenia i rozdanie nagród

  Organizatorzy:
  Dom Kultury Stare Babice
  Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice
  Drużynowa Liga Speedcubingu

  Partnerzy:
  SpeedCube www.speedcube.pl
  Festiwal dla Myślących www.festiwaldlamyslacych.pl

  Szczegółowy program zawodów znajduję się tutaj.

  Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy dyplom, dla zwycięzców przewidujemy atrakcyjne nagrody.
  Pula nagród za I miejsca w pięciu kategoriach to 600 zł:
  I miejsce konkurencja 3x3 - nagroda pieniężna w wysokości 200 zł
  I miejsce konkurencja 2x2 - nagroda pieniężna w wysokości 100 zł
  I miejsce konkurencja 4x4 - nagroda pieniężna w wysokości 100 zł
  I miejsce konkurencja Pyraminx - nagroda pieniężna w wysokości 100 zł
  I miejsce konkurencja Skewb - nagroda pieniężna w wysokości 100 zł.

  Za II miejsca w każdej konkurencji - nagrody rzeczowe.

  ZAPRASZAMY!!!

 • sob
  23
  Lut
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy dorosłych na premierę spektaklu teatralnego Teatru Mewa pt."Kto otworzy drzwi ?".

  sobota 23 lutego 2019 godz. 18:00
  miejsce: Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  „Masz wybór. Nie musisz się przystosowywać do warunków, sama je stwarzasz, twoje słowa są twoimi słowami, twoje kroki – twoimi krokami, twój cień – twoim cieniem...”

  Dwie kobiety. Zamknięte w prosektorium.
  Skąd się tu wzięły? Czemu nie mogą się wydostać i dlaczego odcięty telefon wciąż dzwoni?
  Bohaterki nie wiedzą co się z nimi dzieje, nie wiedzą kto je zamknął, nie wiedzą nawet czy są żywe, czy martwe. A najgorsze jest to, że muszą wybierać...

  spektakl pt. „Kto otworzy drzwi?”
  autor: Neda Neżdana
  tłumaczenie: Jerzy Czech
  reżyseria: Ludmiła Miłowanowa, Aleksandra Perkowska
  występują: Julia Trębacz, Aleksandra Perkowska

  Zapewniamy opiekę dla dzieci podczas spektaklu.

  Bilety w cenie 15 zł dostępne są na www.biletyna.pl oraz w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.

  Zapraszamy!!!

 • wt
  19
  Lut
  2019
  Klub Mieszkańca Domu Kultury Stare Babice

  We wtorek 19 lutego 2019 o godz. 16:30 w Klubie Mieszkańca Domu Kultury Stare Babice przy ul. Polnej 40 (przy Szkole Podstawowej w Starych Babicach) odbędzie się wykład dla seniorów z gminy Stare Babice w ramach spotkań Uniwersytetu III Wieku.

 • sob
  16
  Lut
  2019
  Dom Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty z cyklu CIEKAWY PRZYRODNIK dla dzieci z klas III-V szkół podstawowych.

  Warsztaty prowadzi biolog z pasją do nauczania! Dzięki warsztatom dzieci zrozumieją zjawiska, które zachodzą w przyrodzie. To nie będzie zwykła lekcja przyrody tylko przygodą z przyrodą!

  "Jak działa serce?"
  sobota 16 lutego 2019 r.
  godz 11:00-12:00 -I grupa zapisy zamknięte
  godz 12:15-13:15 -II grupa zapisy trwają

  Kolejne spotkania odbędą się w następujących terminach:

  "W wielkim świecie mikrocząsteczek"
  sobota 9 marca 2019
  godz 11:00-12:00 -I grupa zapisy zamknięte
  godz 12:15-13:15 -II grupa zapisy trwają

  "Prąd bez gniazdka, czyli czy zwierzęta potrafią świecić?"
  sobota 23 marca 2019
  godz 11:00-12:00 -I grupa zapisy zamknięte
  godz 12:15-13:15 -II grupa zapisy trwają

  Koszt uczestnictwa w 1 spotkaniu: 15 zł /1 dziecko (Można zapisać dziecko od razu na 3 spotkania 45 zł/1 dziecko). UWAGA!!! Liczba miejsc ograniczona.

  Na warsztaty przyrodnicze obowiązują zapisy mailowe na adres zapisy@domkultury-starebabice.pl lub telefoniczne 22 487 18 70. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz wiek uczestnika, a także telefon kontaktowy.

  Gwarancją miejsca jest dokonanie płatności za uczestnictwo w warsztatach do dnia 14.02.2019 ( za warsztaty 16 lutego). Płatności można dokonać kartą w sekretariacie Domu Kultury lub przelewem na konto bankowe DK Stare Babice: Warszawski Bank Spółdzielczy nr 60 8015 0004 0036 1781 2030 0001. W tytule przelewu prosimy podać: Imię i nazwisko uczestnika, warsztaty przyrodnicze, 16.02.2019/9.03.2019/23.03.2019.

  Zapraszamy!

 • sob
  16
  Lut
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  16 lutego o godz. 16.00 w cyklu Kino Młodego Widza zapraszamy do Sali Widowiskowej na film animowany dla dzieci (wiek b.o. 91 min.)

  Wstęp wolny!!!

  Jeśli jesteście zainteresowani szczegółowymi informacjami na temat repertuaru zapraszamy, aby dołączyć do grupy o nazwie Kino Młodego Widza w Domu Kultury Stare Babice na Facebooku https://www.facebook.com/groups/2129134660649658/

 • sob
  16
  Lut
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy w sobotę 16 stycznia 2019 r. o godz. 19.00 do Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice na filmowy wieczór dla starszej młodzieży i dorosłych.

  Film fabularny w reżyserii Ridley'a Scotta, w roli głównej Russel Crowe.Film trwa 118 minut.

  Wstęp wolny!!!

  Jeśli jesteście zainteresowani bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi repertuaru filmowych wieczorów zapraszamy, aby dołączyć do grupy Filmowe Wieczory w DK Stare Babice
  https://www.facebook.com/groups/214531829396414/

 • czw
  14
  Lut
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na występ Grupy MoCarta w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w wyjątkowym terminie, czyli w czwartek 14 lutego 2018 o godz. 19:30! W związku z licznymi zapytaniami, potwierdzamy, że występ Grupy MoCarta odbędzie się w zaplanowanym terminie.

  Grupa MoCarta przygotowała program jubileuszowy pod tytułem „Dzieła wybrane z dwudziestu lat ‘’. W koncercie zobaczą Państwo zarówno nagrania archiwalne z pierwszego występu kwartetu jak i najważniejsze i najlepsze utwory zespołu z ostatnich lat.
  Muzycy opowiedzą kilka anegdot ze swojego artystycznego życia, oraz zaprezentują kilka najnowszych utworów.

  Grupa MoCarta przez dwie dekady swojej działalności zdobyła nie tylko uznanie widzów i bywalców ogólnopolskich przeglądów kabaretowych, ale także jest zdobywcą Grand Prix XVIII Biesiady Humoru i Satyry - „Złota Szpilka”(więcej…)

 • pon
  04
  Lut
  2019
  nie
  10
  Lut
  2019
  Dom Kultury Stare Babice

  Wykorzystaj ferie zimowe 2019 przyjemnie i pożytecznie!

  Połącz wypoczynek ze szkoleniem, które otworzy drogę do świata DJ-ów.

  Dołącz do grona profesjonalnych DJ-ów z solidnym i rzeczowym przygotowaniem do prowadzenia imprez o charakterze klubowym i eventowym.
  W jednym tygodniu ferii możesz zdobyć unikatową, niecodzienną wiedzę z zakresu pracy DJ-ja i Prezentera muzyki (wodzireja).

  Przy okazji poznasz fajnych ludzi o tych samych zainteresowaniach oraz profesjonalnych i popularnych DJ-ów z wieloletnim stażem.

  (więcej…)

 • pon
  04
  Lut
  2019
  pt
  08
  Lut
  2019
  Dom Kultury Stare Babice

  Tydzień zajęć w Teatrze Muzycznym Polot!

  Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat na artystyczne warsztaty organizowane w czasie ferii przez Teatr Muzyczny Polot i Domu Kultury Stare Babice.

  Kiedy? 4-8 lutego 2019 r. w godz. 9-14.

  Gdzie? Dom Kultury Stare Babice, ul. Południowa 2a, Zielonki-Parcela

  Jakie zajęcia? Codziennie śpiew, taniec, aktorstwo, plastyka.

  Dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe przez 5 dni będą rozwijać swoje umiejętności artystyczne pod okiem 4 wykwalifikowanych instruktorów. Cały tydzień warsztatów zakończy otwarty dla publiczności występ podczas którego każda z grup zaprezentuje tańce, piosenki, scenki teatralne oraz własnoręcznie przygotowane elementy scenografii i rekwizyty.

  (więcej…)

 • sob
  02
  Lut
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Wójt Gminy Stare Babice Sławomir Sumka serdecznie zaprasza na uroczystość wręczenia Gminnej Nagrody „BABINICZ 2018”

  Uroczystość odbędzie się  w sobotę 2 lutego 2019 roku o godz. 17:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice w Zielonkach-Parceli przy ul. Południowej 2.

  W programie:

  • występ Babickiej Orkiestry Dętej im. Krzysztofa Pendereckiego pod batutą Zbigniewa Załęskiego
  • ceremonia wręczenia nagrody „Babinicz 2018”
  • występ Waldemara Malickiego – wszechstronnego pianisty, solisty, kameralisty i improwizatora, znanego z niezwykłego kontaktu z publicznością oraz poczucia humoru

  Bilety bezpłatne dostępne są na www.biletyna.pl oraz w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.

 • wt
  29
  Sty
  2019
  czw
  07
  Lut
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na Kino Młodego Widza w Domu Kultury Stare Babice w trakcie ferii zimowych 2019.

  miejsce: Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  29.01.19 godz.14.00 (wtorek)
  Przygodowy film animowany (2009)
  czas 1 godz. 36 min. animowany,
  przygodowy b.o. (dubbing)

  31.01.19.godz.14.00 (czwartek)
  Familijny film fabularny (2005)
  czas 1 godz.55 min.
  sugerowany wiek 7+ (dubbing)

  5.02.19 godz.14.00 (wtorek)
  Przygodowy film animowany (2010)
  czas: 1 godz.38 min. b.o. (dubbing)

  7.02.19 godz.14.00 (czwartek)
  Familijny film fabularny (2003)
  czas:1 godz. 53 min.
  Sugerowany wiek 7+ (dubbing)

  Szczegółowy repertuar dostępny w Domu Kultury Stare Babice oraz w grupie zamkniętej na facebook-u:

  Kino Młodego Widza w Domu Kultury Stare Babice

  WSTĘP WOLNY!!!
  Zapraszamy!

   

 • sob
  26
  Sty
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  26 stycznia o godz. 16.00 w cyklu Kino Młodego Widza zapraszamy do Sali Widowiskowej na film animowany dla dzieci, którego akcja toczy się w czasie gdy nasza planeta była jedną lodową zmarzliną.

  Amerykańska superprodukcja dla dzieci zapewni rozrywkę na najwyższym poziomie nie tylko dzieciom ale i ich rodzicom, dzięki świetnej animacji, muzyce i zaskakującym zwrotom akcji zwierzaków-bohaterów. Film jest dubbingowany trwa 88 minut. Przewidziany dla dzieci powyżej 4+.

  Wstęp wolny!!!

  Jeśli jesteście zainteresowani szczegółowymi informacjami na temat repertuaru zapraszamy, aby dołączyć do grupy o nazwie Kino Młodego Widza w Domu Kultury Stare Babice na Facebooku https://www.facebook.com/groups/2129134660649658/

 • sob
  26
  Sty
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy w sobotę 26 stycznia 2019 r. o godz. 19.00 do Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice na filmowy wieczór dla starszej młodzieży i dorosłych.

  Tym razem pokażemy brawurowo wyreżyserowany i zagrany amerykański film fabularny, którego akcja rozgrywa się w Chicago. Znakomity musical ze świetnymi kreacjami aktorskimi Renee Zellweger, Catherine Zeta-Jones i Richarda Gere przeniesie nas do Ameryki lat trzydziestych i epoki swingu. Film zdobył 6 oskarów.
  Film trwa 116 minut.

  Wstęp wolny!!!

  Jeśli jesteście zainteresowani bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi repertuaru filmowych wieczorów zapraszamy, aby dołączyć do grupy Filmowe Wieczory w DK Stare Babice
  https://www.facebook.com/groups/214531829396414/

 • nie
  20
  Sty
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Zapraszamy Wszystkich seniorów z gminy Stare Babice na Spotkanie Noworoczne Seniorów w niedzielę 20 stycznia 2019 r. o godz. 14:00 do

  Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice, Zielonki-Parcela, ul. Południowa 2

  W programie następujące występy:
  • Gminna Orkiestra Dęta im. Krzysztofa Pendereckiego
  i Chór „Babiczanie” pod kierownictwem Zbigniewa Załęskiego
  • Dzieci z Przedszkola w Starych Babicach
  • Zespół „Sami Swoi” z Borzęcina Dużego
  • Klub Seniora „Nadzieja”
  • Uczniowie Szkoły Muzycznej i Studia Muzycznego ze Starych Babic

  WSTĘP WOLNY!!!

 • nie
  13
  Sty
  2019
  Dom Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy Wszystkich do wzięcia udziału w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starych Babicach, który odbędzie się w niedzielę 13 stycznia 2019r.

  Dom Kultury Stare Babice jako sztab nr 5299 wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Stare Babice zorganizuje 27. Finał WOŚPu 2019.

  Pracujemy nad szczegółowym planem tego wydarzenia...

  POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE to hasło akcji WOŚP 2019, tak więc pomagajcie jak umiecie, na ile możecie i przyjdźcie w niedzielę 13 stycznia.

  Plan warsztatów, pokazów na scenie i innych aktywności podczas 27. Finału WOŚP w Starych Babicach:

  (więcej…)

 • sob
  12
  Sty
  2019
  Dom Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy dzieci powyżej 7 lat, młodzież i dorosłych na bezpłatne otwarte warsztaty kreatywne w sobote 12 stycznia 2019r. o godz. 12:30-14:30.

  Celem warsztatów będzie stworzenie wyjatkowych przedmiotów na kiermasz WOŚP, który odbędzie się w niedzielę 13 stycznia podczas 27. Finał WOŚP w Starych Babicach.

  Sobotnie warsztaty kreatywne poprowadzi doświadczony instruktor, który wesprze uczestników w tworzeniu wyjątkowych, niepowtarzelnych w pełni hand-made przedmiotów.

  Oczywiście wykupowanie swoich dzieł kolejnego dnia podczas kiermaszu dla WOŚP w godz. 14:00-18:00 dozwolone, a nawet zalecane 😉

  Weźcie dzieci i całymi rodzinamy przyjdźcie kreatywnie spędzić z nami czas!

  Zapraszamy Wszystkich chetnych!
  POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE!

 • pt
  11
  Sty
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy na koncert GOSPEL RADOM w piątek 11 stycznia 2019 r. o godz. 19:00.

  Gospel Radom działa pod kierownictwem Iwony Skwarek w MDK od 2006 roku. W swoich założeniach miał to być młodzieżowy chórek żeński, ale obecnie jest żywym przykładem na to, że muzyka łączy pokolenia.

  W swoim repertuarze Gospel Radom posiada standardy czarnej muzyki Gospel jak również utwory z nurtu polskiej muzyki chrześcijańskiej oraz polskie i amerykańskie kolędy. Chór jest laureatem Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Gospel Radom nagrał dwie płyty Pan jest i Kolędowo oraz brał udział w sesjach nagraniowych do płyt takich artystów jak Beata Kozidrak, zespół Ira i Ania Wyszkoni. Gospel Radom ma na swoim koncie wiele występów i koncertów a dziesięciolecie swojej działalności ukoronował udziałem w koncercie telewizyjnym „Radomski Czerwiec 76” towarzysząc muzycznie Krystynie Prońko. Muzyczna pasja, wiara, zaangażowanie i radość dzielenia dobrą energią to cechy, którymi wokaliści z Radomia chcą zarazić publiczność podczas swoich koncertów.(więcej…)

 • sob
  05
  Sty
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Dom Kultury Stare Babice serdecznie zaprasza na "Wspólne kolędowanie".

  Koncert odbędzie się w sobotę 5 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice. W wykonaniu Babickiej Orkiestry Dętej im. Krzysztofa Pendereckiego pod batutą Zbigniewa Załęskiego zostaną wykonane najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

  Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd!

  Bezpłatne bilety dostępne są na www.biletyna.pl oraz w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.