ROBOTYKA

Zajęcia edukacyjne z robotyki dla dzieci z klas 0-4 szkoły podstawowej to warsztaty oparte na specjalnych, edukacyjnych zestawach klocków Lego®. Na zajęciach pracujemy z Lego® WeDo 2.0 oraz Lego® Mindstorms EV3. Zajęcia odbywają się w formie warsztatów, na które składają się cztery zasadnicze części – prezentacja multimedialna, konstruowanie, programowanie i zabawa.
Podczas prezentacji poruszamy tematy związane z daną konstrukcją, robotyką, informatyką, ciekawostkami ze świata technologii i Lego®. Przykładowe tematy – Rekordy Guinessa (czym są, skąd się wzięły, przykłady), czujniki ruchu i równowagi (zastosowanie w codziennym życiu), trzęsienia ziemi (przyczyny powstawania i rodzaje).
Następnie przychodzi czas na konstruowanie. Dzieci pracują w parach (na każdą przypada jeden komputer z instrukcją i specjalnym oprogramowaniem oraz komplet klocków).
Po zakończeniu budowania z instrukcji następuje programowanie. W programach Lego® jest to bardzo proste i intuicyjne. Dzieci układają odpowiednie ikonki według wzoru, który potem wprawia konstrukcję w ruch. Jest też czas na dobudowywanie i zabawę.

Oczekiwane rezultaty zajęć:
– rozwój zdolności manualnych
– rozwój abstrakcyjnego myślenia
– nauka współpracy (budujemy w parach)
– nauka podstaw programowania (uczestnicy potrafią sami ułożyć proste programy na bazie oprogramowania Lego® WeDo 2.0 i Lego® Mindstorms)
– nauka podstaw informatyki i robotyki (uczestnicy potrafią wymienić funkcje i zastosowanie robotów i czujników, wiedzą jak wykorzystujemy roboty w codziennym życiu, potrafią wymienić
roboty, z którymi spotykamy się na co dzień)

Robotyka dla dzieci od 5 do 12 lat
Ilość osób w grupie: 6-12
Termin zajęć: wtorek godz. 18:15-19:45 (pierwsze zajęcia odbędą się 18 września)
Czas trwania 1 zajęć: 90 min
Koszt: 30 zł za 1 zajęcia/ 120 zl opłata za 4 zajęcia, zniżka dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny 108 zł opłata za 4 zajęcia.

Jak zapisać się na zajęcia?
• mailowo na adres zapisy@domkultury-starebabice.pl lub
• telefoniczne pod numerem 22 487 18 70
W zgłoszeniu mailowym należy podać: imię i nazwisko uczestnika, wiek uczestnika, telefon kontaktowy opiekuna lub uczestnika. Przed pierwszymi zajęciami uczestnik lub opiekun uczestnika jest zobowiązany wypełnić kartę uczestnika zajęć/warsztatów w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice oraz dokonać płatności za zajęcia.