CAPOEIRA

Capoeira – zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych!

Capoeira to afrobrazylijska sztuka walki. Powstała na przełomie XVIII i XIX w. jako narzędzie samoobrony czarnoskórych niewolników, a także sposób manifestacji ich odrębności kulturowej. Jest dynamicznym połączeniem elementów tańca, ekspresyjnych kopnięć i efektownych akrobacji, a wszystko w rytmie tradycyjnej muzyki brazylijskiej. Skupia się głównie na kopnięciach, podcięciach i obaleniach.

Obecnie Capoeira praktykowana jest na całym świecie, a ilość adeptów tej sztuki walki możemy liczyć w dziesiątkach tysięcy.

Prowadzący: Przemysław Rudownik – Instrutor Cascão. Z Capoeira związany od 2000 roku. Od początku jako członek nieformalnej wrocławskiej grupy istniejącej pod nazwą „Capowrocek”. W 2003 roku, po przyłączeniu się „Capowrocka” do mającej swoją siedzibę w Berlinie grupy „I.U.N.A. de Capoeira”,działającej pod kierownictwem mestre Saulo, otrzymuje swój pierwszy stopień uczniowski – corda verde/amarelo. Uczestnik oraz współorganizator wielu warsztatów, festiwali i obozów capoeira.
Jest współodpowiedzialny za stworzenie i rozwój sekcji na terenie Dolnego Śląska. Między innymi w Wałbrzychu, Legnicy, Lubinie, Jeleniej Górze, a także we Wrocławiu. W 2006 roku decyzją Mestre Saulo oraz Mestre Rui Henrique otrzymuje swój pierwszy stopień instruktorski. W roku 2012 dołącza do grupy ICR – International Capoeira Raiz. Początkowo ze stopniem Estagiario (przejściowym), aby dwa lata później, decyzją założyciela grupy – Mestre Bailarino, otrzymać pierwszy stopień instruktorski.
Obecnie posiadacz trzeciej corda instruktorskiej.

Capoeira dla dzieci 8 lat+, młodzież i dorośli
Wiek uczestników: 8 lat +
Termin zajęć: wtorek i czwartek godz. 19.00-20.15
Nabór do grupy trwa. 
Czas trwania 1 zajęć: 60 min
Koszt: 140 zł za miesiąc abonament ( zajęcia 2x w tygodniu). Od stycznia 2019r. udzielamy 20% zniżki dla posiadaczy babickiej Karty Dużej Rodziny (KDR zaczynająca się od numeru 1432072) tj. 112zł za 4 zajęcia w miesiącu.
Opłaty w kolejnych miesiącach: 
wrzesień 60 zł
październik 140 zł abonament miesięczny
listopad 140 zł za abonament miesięczny
grudzień 140 zł za abonament miesięczny

styczeń 2019 140 zł za abonament miesięczny , od 1 stycznia 2019r. zniżka dla posiadaczy babickiej KDR opłata 112zł.

Obejrzyj czym jest capoeira:

https://www.youtube.com/watch?v=yY72ItfAxyc&t=6s

Jak zapisać się na zajęcia?

mailowo na adres zapisy@domkultury-starebabice.pl lub
telefoniczne pod numerem 22 487 18 70
W zgłoszeniu mailowym należy podać: imię i nazwisko uczestnika, wiek uczestnika, telefon kontaktowy opiekuna lub uczestnika, adres e-mail. Przed pierwszymi zajęciami uczestnik lub opiekun uczestnika jest zobowiązany wypełnić kartę uczestnika zajęć/warsztatów w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice.