AKTUALNOŚCI

Już wkrótce…

Serdecznie zapraszamy do regularnego odwiedzania Domu Kultury Stare Babice!

Organizujemy różnorodne zajęcia i warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zajęcia prowadzone są przez wyjątkowych instruktorów, specjalistów i pasjonatów. Jeśli jeszcze nie jesteście zapisani na żadne zajęcia, zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.

Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach odbywających się w Sali Widowiskowej!

 

 

 

Najbliższe wydarzenia  w Sali widowiskowej Domu Kultury Stare Babice:

 • czw
  23
  Maj
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Serdecznie zapraszamy w czwartek 23 maja o godz. 19:30 do Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice na koncert pt. Jerzy Filar i Przyjaciele Naszej Basi Kochanej.

  Jerzy Filar – muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku Krainy Łagodności i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana.

  Autor ponadczasowych przebojów takich jak Samba sikoreczka, Za szybą, Jola Ola, Listopady liści, Stary Star, wykonywanych przez największe gwiazdy polskiej piosenki. Laureat najbardziej prestiżowych festiwali piosenki autorskiej, m. in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nominowany do Nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2001 za album Cienie. Do roku 2006 na stałe współpracował z Hanką Bielicką. Współtworzył również programy telewizyjne i radiowe. Proponujemy Państwu koncert, który przebiega w klimacie piosenki poetyckiej i ballady. Prowadzony jest z humorem, zwykle ze znakomitym udziałem publiczności. Usłyszycie Państwo kompozycje Jerzego Filara do tekstów Jacka Cygana, najbardziej znane utwory z repertuaru zespołu "Nasza Basia Kochana", m. in. "Samba Sikoreczka", " Za szybą" (...całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę), jak również piosenki z autorskich albumów "Cienie" i "Dwie Dusze" Artysta wykonuje swoje utwory grając na gitarze i harmonijce ustnej z towarzyszeniem zespołu. Jerzy Filar wystąpi z zespołem w składzie: Andrzej Kwiatek Kwiatkowski - perkusja, akordeon, Piotr Engwert -gitara basowa, Jerzy Filar - wokal, gitara, harmonijka ustna.

  Bilety na wydarzenie dostępne są na www.biletyna.pl lub w sekretariacie/recepcji Domu Stare Babice. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora bilety ze zniżką 20 % tj. 24 zł. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora. Płatność kartą. Sekretariat czynny pn-pt. godz. 8:00-16:00.

 • sob
  01
  Cze
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spektakl pt. „Kopciuszek” w wykonaniu Teatru Piaskowej Animacji.

  Artystki przez wiele lat szukały środków, aby przekazać widzom prawdziwie bajeczną atmosferę jaka wiąże się z piękną i romantyczną bajką o Kopciuszku. Udało im się stworzyć niesamowite widowisko, łączące bardzo rzadką sztukę malowania obrazów piaskiem, w połączeniu z muzyką i słowem. Dało to wyjątkowy efekt. Tak powstał specjalnie wyreżyserowany spektakl będący zupełnie nowym spojrzeniem na uwielbianą przez dzieci historię pięknej, ale bidnej dziewczyny upokorzonej przez macochę i jej córki, której pomaga los. Ta wspaniała animacja i obraz powstający na oczach widzów dostarcza niesamowitych doznań, zupełnie magicznych - rodem z bajki.

  Spektakl „Kopciuszek” w wykonaniu Teatru Piaskowej Animacji jest znakomitą i niezwykle oryginalną rozrywką zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Trwa około 45 minut.

  Bezpłatne bilety na spektakl o godz. 16:00 dostępne są na https://biletyna.pl/event/view/id/107825

   

 • pt
  14
  Cze
  2019
  Sala Widowiskowa Domu Kultury Stare Babice

  Zapraszamy w piątek 14 czerwca 2019 r. na kolejny kabaretowy wieczór w Sali Widowiskowej Domu Kultury Stare Babice. Tym razem w wystąpi Kabaret JURKI. Zaczynamy o godz. 19:30.

  Kabaret JURKI pochodzi z Zielonej Góry. Istnieje od 1994r.
  JURKI tworzą: Agnieszka Marylka Litwin, znany Wojtek Kamiński, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin.
  Czwórka scenicznych indywidualności. Doskonale potrafią nawiązać kontakt z publicznością. Dynamiczni, śmieszni, z treścią i dużą dawką improwizacji.

  "Last minute" - to najnowszy program kabaretu JURKI.
  Żyjemy w biegu, na huśtawce, na krawędzi, na kredyt, wszystko odkładamy na ostatnią chwilę, albo kręcimy się w kółko jak bąki na pleckach i nie możemy ruszyć z miejsca. A życie nie będzie na nas czekać, a marzenia same się nie spełnią. Nie czekajmy do ostatniej chwili, metronom nie śpi... tik tak tik tak tik tak...

  Bilety na kabaret dostępne są na www.biletyna.pl lub w sekretariacie/recepcji Domu Kultury Stare Babice. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice bilety ze zniżką 20 % tj. 52 zł. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora. Płatność kartą. Sekretariat czynny pn-pt. godz. 8:00-16:00.

więcej wydarzeń znajdziesz tutaj

 

Wyróżnione

 • sob
  25
  Maj
  2019

  Dzień Babic 2019

  14:00 – 22:30Polana Dwóch Stawów

  Serdecznie zapraszamy na największe wydarzenie kulturalne w gminie Stare Babice pn. „Dzień Babic 2019”, który odbędzie się w dniu 25 maja 2019 r. w godz. 14:00 – 22:30 na Polanie Dwóch Stawów, ul. Południowa w Zielonkach Parcele.

  Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawuje:
  Starosta Warszawski Zachodni
  Wójt Gminy Stare Babice

   

  Organizator
  Dom Kultury Stare Babice

   

  Partnerzy i Sponsorzy:

  • Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.
  • Sainz Development Sp. z o.o. Paweł Melon,
  • Warszawski Bank Spółdzielczy Oddział w Starych Babicach
  • Polski Bank Spółdzielczy w Wyszkowie Oddział w Starych Babicach w Starych Babicach,
  • Hołda Team P.H.U. Czesław Hołda
  • Netfala
  • Hurtownia Warzyw i Owoców "BUKAT" Grzegorz Bukato

   

  Program:

  14:00-14:10 - Rozpoczęcie imprezy powitaniem przybyłych uczestników pikniku i gości przez

  Sławomira Sumkę- Wójta Gminy Stare Babice.

  14:10-15:00 - występy przedszkolaków

  15:00-15:10 - wręczenie nagród wędkarzom

  15:10-15:20 - występ Gminnego Chóru "Sami Swoi"

  15:20-15:35 - występ finalistów międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „You can sing” w Starych Babicach

  15:35-16:05 - występ zespołu dziecięcego z Domu Kultury Stare Babice w programie „Wesoła Lokomotywa” wraz z Kasią Rodowicz & Feridem Lakharem

  16:05-16:30 - występ chóru z Domu Kultury pod kierownictwem Aleksandry Troczyńskiej-Rucińskiej

  16:30-16:50 - występ Babickiej Orkiestry Dętej im. Krzysztofa Pendereckiego

  16:50-17:10 - pokaz sztuki walk karate przez karateków z klubu „Rensei” z Borzęcina Dużego

  17:10-17:40 - pokaz capoeiry

  17:40-17:50 - pokaz tańca flamenco

  17:50-18:00 - pokaz tańca towarzyskiego

  18:00-18:20 - występy grup tanecznych Happy Dance z Domu kultury Stare Babice rozdanie nagród - Mistrzostwa Mazowsza w Cossmintonie

  18:20-19:10 - występ zespołu „BabiCapela”

  19:10-20:15 - występ zespołu „Roxanne – Roxette Tribute Band”

  20:15-20:30 - wręczenie nagród uczestnikom turnieju siatkówki plażowej przez Wójta Gminy Stare Babice

  20:30 - koncert Jacka Stachurskiego

  Dodatkowe atrakcje

  6.00 – 12.00 – Zawody Wędkarskie. Zapisy w dniu zawodów będzie prowadził Pan Prezes Janusz Pazurek. Więcej informacji pod numerem telefonu +48 601-312-131. Zapraszamy !!!

  10.00 – 18.00 – Turniej Siatkówki Plażowej. Organizatorem turnieju jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Stare Babice. Zgłoszenia na turniej przyjmuje Pan Henryk Kuncewicz pod adresem gosir@stare-babice.waw.pl. Serdecznie zapraszamy do udziału.

  10.00-17.00 – Crossminton & Blackminton Festiwal Stare Babice 2019

  I Babicki Crossminton STARS” – Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Crossmintonie 2019.

  Zawody dostępne dla każdego, kto chce powalczyć o tytuł Mistrza Mazowsza. Rozgrywki odbywać się będą zgodnie z zasadami Międzynarodowej Federacji Crossmintona (ICO), w różnych kategoriach wiekowych. Nie jest wymagana licencja ICO.

  15.00 – 19.00 – “Crossminton Kids-Cup”

  próby sprawnościowe dla dzieci do lat 12, po ich zaliczeniu zdobywa się pamiątkowy medal.

  21.00 – 22.00 –“Blackminton Challange”

  W ciemności, przy oświetleniu UV odbędzie się konkurs na „Rekord wymian”( dwie osoby, przez 30 sekund, odbijają między sobą świecący Speeder®Night, przy czym każda z osób porusza się w wyznaczonych kwadratach. Wygrywa ta para, która będzie miała najwięcej odbić. Każdy ma dwie próby, liczy się najlepszy wynik. W przypadku remisu decyduje 1 dogrywka, potem losowanie. NAGRODA – Bon na 200zł do sklepu internetowego http://speedminton-sklep.pl/.

  Zgłoszenia tel. 606 66 18 04 lub online na stronie http://crossminton.pl/wydarzenia/crossminton-blackminton-festiwal-stare-babice-2019/

  14.00-18.00 - Bezpłatna Strefa Zabaw dla Dzieci (dmuchańce, fotobudka, animacje dla dzieci, warsztaty artystyczne, animacje dla dzieci, kącik dla maluszków).

  14.00-18.00 – pokazy i warsztaty pieczenia chleba.

  14.30-18.00 – Strefa Motoryzacyjna dla dzieci „Fabryka Mistrzów”.

  15.00-18.00 – „Ranczo Oregon” – zagroda ze zwierzętami wiejskimi, przejażdżki na koniach i kucach, atrakcje plastyczne.

  17.00-21.00 – wzloty Balonem na uwięzi.